Arkadaşlar Ahmet Kaya dinlemeyi çok seviyorum fakat vicdanım rahat etmiyor, yanlış mı düşünüyorum?

Bu siteye geldiğimden beri hep sıradan sorular sordum kendimle alakalı değildi. Ama kafama takılan bir şey bu sizinle paylaşmak istedim, düşüncelerinizi merak ettim. Aslında rap müzik dinlerim ve farklı müzik türlerini pek sevmem fakat bu adamın sesi, tarzı bambaşka ve çok beğeniyorum şarkılarını. Ancak sizinde bildiğiniz olaylardan dolayı vicdanım pek rahat değil, hele ki bir videoda "vallah apoyu özledik" sözlerini duyduktan sonra hiç değil. Kürtlerle kesinlikle bir problemim yok zaten bilinçli olan her kürdün o örgütü desteklemeyeceğini biliyorum. Siz neler düşünüyorsunuz bu konuda aranızda dinleyenler var mı?

0|0
9|10

En İyi Kız Görüşü

• ahmet kayanın şarkılarını dinlemen onun kazanç elde etmesini veya bu örgütün gelişmesine destek mi oluyor? ben ahmet kaya dinlerim..siyasi görüşüylede zerre ilgilenmem hiç bir şarkıcının..

0|1
    0|0
    • zaten kazanç veya herhangi bir yararım olmadığı için dinliyorum yoksa ikilemde kalmaz asla dinlemezdim.

Kızlar Ne Diyor 8

• Dinliyorum şarkılarını

0|1
    0|0
  • Neden Ahmet Kaya ile Apoyu karşılaştırdın anlamadım.

0|2
    2|0
  • "Şarkıları güzel" bu nedir ya adam pkk'lı. Yok sanat da siyaset olmazmış.. Kürtlere benim de lafım yok ama pkk'yı savunuyorsa orda durucaksın. Böyle vatan sevgisi olmaz.

1|2
    0|1
    • Katılıyorum. +1

• yok artık prorider. doğu da bizim vatanımız ve aslında batıdan daha güzel. ama kürt halkı oraya yatırım yapılmasını istemiyor izin vermiyor yoksa diyarbakır, mardin olmak üzere muhteşem yerler. bu yazdıkların çok yanlış. bu arada ben izmirdenim ve izmirin ne kadar Atatürkçü olduğunu tüm Türkiye bilir. buna karşılık yine de doğuya laf etmiyorum sadece ikilemde kaldığım bir soruyu sordum.

• @Visery bizi buradan kovmadan, ben sana özelden anlatayım durumu :)

• kişiliğini bilemem ne kadar haksızlığa uğradığını düşünsemde bikaç şey duymuşluğumda var... amaaa klişiliğine göre muamele yapmıyorum öyle olsa bülent ersoy ya da ibrahim tatlı sesi falşan hiç dinlemememiz gerekir ben yaptığı sanata bakıyorum

0|1
    1|0
  • Dinliyorum bana gore kim nedir elestirmem

0|1
    0|0
    • senin zaten geçenlerde kürtlükle alakalı bir soruna cevap yazmıştım dinlemen çok normal.

• şu konuda bile güldürdün, çıkardığın sonuç muhteşem helal olsun. Maşallah.

• dimi ya cok iyiyim ben :D beni sevmeyen ölsün :D

• r.kellyde çoçuk tacizcisi onuda çok dinliyorum beni ilgilendirmez ne olduğu işe bakarım

0|2
    0|0
    • ya çocuk tacizcisi falan önemsiz, eminemde annesine küfür ediyormuş banane? ama mesele vatan olunca insan bu şekilde düşünüyor.

• Sözlerinin çogunda bomba, askere laf atmalar olan bir adami ne dinlerim ne dinle derdim kardesim bak vicdanin da rahat etmiyormus.Orasi en guzel cevabi verir her zaman onu dinle ne diyorsa

0|1
    0|0
    • askere nerde laf atıyor?

• çünkü "bombalar düşerdi caddelere biz durmadan sevişirdik" cümlesini kastettiğini düşündüğüm için onu sormadım. askere laf etti demişsin onu merak ettim, bomba ile ilgili olanı da açıklayabilirsin ben yanlışsam?

• Sarkilarinin adini bilmemde ondan hatirlamiyorum, adam pkkyi ovdu direk askere
      Laf soylemede olur

• şarkıları güzel. kişiliği beni ilgilendirmez.

0|1
    1|0

Erkekler Ne Diyor 10

• vicdanın rahat bir şekilde dinleyebilirsin adamın gerçekten örgüte karşı bir sempatisi varmıdır bilemem orası tartışılır diğer yandan ahmet kaya dinlenmesi gereken bir adamdır kendi döneminde o kadar ırkçılığa rağmen sesini korkmadan duyuran nadir insanlardan biridir hür bir adamdır vicdan meselesine gelirsek sanat ile siyaset ayrı şeyler ahmet kaya gibi bir ses bir daha dünyaya gelmez şarkılarını dinledin diye örgüt sempatizanı olmazsın

0|1
    0|0
    • ben dinlediğimde bir kazanç veya başka bir katkı sağlamıyorum. fakat gidipte apoyu özledim vs demeyi zoruma gidiyor.

• zaten onun terörist olmadığını savunan çok insan var fakat bu video neden? onu anlamıyorum. www.dailymotion.com/.../xas4yo_basbakan-in-ovdugu-ahmet-kaya-valla_news

• http://www.youtube.com/watch?v=R1arUO-VaSo düşüncemi açıklamış kendileri

• beğenerek dinlerim her iki türü de onlar belli bir duruma düşerek bu şarkıları yapıyorlarsa kendimin de düştüğüm durumlar yüzünden bunların yaptığı şarkıları beğeniyorsam... toplumun baskısı herkes beğenmiyor diye pop ve saçma müzik dinlemek ya da bu şarkıları yapanların yaptıkları olaylar ilgimi hiç mi hiç çekmiyor

0|1
    0|0
  • Arkadaşım Ahmet Kayanın Apoyu özledik demesindeki amaç orda dikkat edersen barışı özledikte diyor. Sen adamı burada vatan haini ilan etmişsin adama orda PKKlılar sahip çıkmış. Adam onlara yaranabilmek için tabiki öyle söylicek. Ayrıca belgeselinde onu açıkladılar. Orda özledim derken Abdullah Öcalanın barışı savunan tavrını özledim. Özlediği şey bu. Ahmet Kaya her seferinde bu ülkeyi çok sevdiğini söylemiştir. Ahmet Kaya adam gibi adamdır. Değeri öldükten sonra anlaşıldı maalesef

0|1
    0|0
    • inşallah öyledir kardeşim

• Öyle emin ol. Ahmet Kayanın tek hatası Yanlış yerde ve yanlış zamanda kürtçe şarkı söylicem demeseydi. Bunu söyledikten sonra adamı vatan haini ilan ettiler. Şimdi olsa ayakta alkışlarlar. Bu ülke ve bu insanlar için bu kadar güzel şarkı söyleyen bir insanın vatan haini olamıcağını insan çok kolay anlar. Şarkıları hala dinleniyor sen düşün

• baya iyi zaten şarkıları

• ben dinlerim sanatın siyaseti olmaz diyenlerdenim. vatanımıda çok severim çünkü vatan sevgisi imandan gelir.

0|1
    1|0
    • aynen bu ülkede birçok şehit verildi. onlara ihanet ediyor gibi hissediyorum bazen.

• Sen siyaseti bırak kardeşim. Bizim de zorumuza gidiyor o cümleler tabi ama Ahmet Kaya barıştan yana bir kişiliktir. Her insan hata yapar. Ahmet Kaya'yı zorla bu hale getirenler de var. Biraz araştır anlarsın

0|1
    0|0
  • sesi batsın

2|1
    0|0
  • bende dinliyorum sıkıntı yok yani şarkıları güzel

0|1
    1|0
  • dinliyorum seyrek güzel parçaları var

0|1
    0|0
  • Müzik evrenseldir. o kadar..

0|1
    0|0
    • haklısında bende asker olacağım az bir süre sonra. o yüzden rahatsızlık duyuyorum

• bir kaç sarkısını severim şahız olarak sevmem bu zevk meselesi sesini sevebilirsin.

0|1
    0|0
Yükleniyor...