Böyle bir konuda çekinirmisiniz?

Günümüzde aslını inkar edenler çok fazla heleki aleviler olarak bunu çok saçma buluyorum çekinirmisiniz yoksa söylermisiniz?

0|0
6|7

En İyi Erkek Görüşü

• " Aslını inkar eden haramzadedir " aleviyim ve bununla gurur duyuyorum.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Neysem onu söylerim saklamam

0|0
    0|0
  • Aleviyim.

0|0
    0|0
  • Aslım neyse oyum, çekinmem için bir sebebim yok. Alevilerde böyle bir durum var evet. Çevremde çok gözlemledim hatta hal ve hareketlerinden ayırt edebilir hale geldim sana sormak lazım neden böyleler?

0|0
    0|0
  • Alevi değilim ama olsam söylerdim çekinmem böyle şeylerden

0|0
    0|0
  • çekinmem.
    en güzeli açık olmak gerek yok çekinmeye..

0|0
    0|0
  • Tam tersi ya adamlar gecmislerine sadiklar

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Bazı konularda çekindiğimi söyleyebilirim. Toplum olarak bazı şeylerde yoğun baskı mevcut. Tabisi çekinsem de belirtiyorum.

cut.

0|0
    0|0
  • Alevilerle ilgili nasıl bir sorunumuz olabilir ki? Anadolu'daki ilk müslüman Türkler alevidir. Amasya'yı aleviler ve Azeriler kurtarmıştır. Hala bu millet neyin kafasında onu anlamıyorum. Birde alevileri karalayan Ermeni ve Kürt kesim var. Bu yüzden çıktı bu olaylar.

0|0
    0|0
  • Ben aslımı inkar etmem ama din dil ırk olarak ama sonucta vatan millet sevgim var.Türküm diye biliyorum.Bunu diyemeyen şerefsizler var.O yüzden bu durumdayız.

0|0
    0|0
  • söylerim heryerdede söylüyorum daha kötü bir tepki almadım alırsam bile yinede söylerim alevi olmak suçmu ki saklar gibi belli etmeyelim

0|0
    0|0
    • Olması gerekende bu zaten okulumda alevi olan arkadaşlarım var nadir olsalarda sürekli bir endişe içerisindeler söylerim ben çekinmeden alevi olduğumu bunu onlarada anlatırım ama nafile önyargı yüzünden hep zaten azîler taraf olmadık mı

• Yüzyıllardır baskı ve zulüm altında yaşayan bir toplumuz türlü iftiralara türlü katliamlara maruz kaldık e tabi buda doğal olarak asimilasyon yarattı yinede sen onları uyar doğru bildiğin şeyi yap

• Elimden geldiğince yapmaya çalışıyorum kardeşim zaten dediğin gibi tamamen asimilasyon olmuşlar kötü bir durum

• çekinmem

0|0
    0|0
  • Dostum bu alevi, sünniden ziyade "diğerleri" ile alakalı..

0|0
    0|0
Yükleniyor...