Kapat

Rap Müzik Hakkındaki Düşünceleriniz..?

Neden çoğu insan rap müziğe bu kadar ön yargılı? Hala rap ve ya hiphop müzik tarzı size Arsız Bela'yı mı anımsatıyor :(((
Dinleyen var mı?

0|0
8|18

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 17

• Günümün uyku disindaki kismini rap ile geciririm Massaka Flowart Joker Sancak favorilerim Kizgin oldugumdada moralim yerinde oldugundada sevgilimden ayrildigimdada Rap yanımdaydı hayatı anlattigi icin Rapten vazgeçemem

1|1
    0|0
  • rap' i ben 99da dinlemeye başladım sagopa kajmer vardı ve harikaydı, ceza ile beraber çok iyi gidiyorlardı, ama insanlar kendilerinden hızlı konuşan akıllı insanları pek sevmezler o yüzden rap müziğe hep önyargılı baktılar, ama şimdiki çoğu kendine rapçi diyeni dinliyorum da hiç bir boka benzemiyor, sagopa zamanında rap gerçekten harikaydı, bende tam 300den fazla şarkısı var ve çoğunu ezbere bile bilirim, cezanın ilk albümünün prodüktörlüğünü ve ikinci albümününde müziklerini yapan kişidir ayrıca bu da onu türkiyede rapın temel taşı olduğunu kanıtlar gibi, çünkü hem kendi albümlerini yaptı, kendi grubunu kurdu, rap yaptı, hemde pek çok isme de albüm yapan kişidir, türkiyede rap konusunda en iyi prodüktör-dj sagopadır, samsunda yerel bir radyoda djlik yapmış ve üniversite eğitimi için istanbula gelmiş ve sonrasında da rapi benimseyip türkiyede bir çağ açan isimlerden biri olmuştur :) ben severim tarzını :)

0|1
    0|0
    • ama işte bugün arabeskrap denen saçmalığında doğma sebebide sagopa oldu malesef..

• :) ilk malzemeyi o verdi diğerleride biz böyle bişi yapalım dediler :) esinlenme kaynağı sago ben sago bilerek yaptı demiyorum :) ama sebebi oldu

• adam nerden bilsin eşek sıpaları rapin içine edecek diye :) kendisi en iyi rapi yaptı ben onu bilirim, şimdiler de ise potansiyel bu kadar işte yapçak bişey yok :)

• Tupacla tanışan insanlar az çünkü bu ülkede

1|1
    0|0
  • Taladro dinlerim Hidra Elleran Norton Sehabe vs fena değil yani bunlar :D

1|1
    0|0
  • Rap ve hiphop dinlerim Elektro müziğe bayılırım ama yabancı hayranlığı değil de Türklerin yaptıkları çekilmiyor be.

0|1
    0|0
  • söylücek çok sözümüz var hızlı konuşuruz.zeka işidir bence.2 kelimeyi biaraya getiremeyenlerin çoğunlukta olduğu bir ortamda yadırganır.okadar kelimeyi artarda sıralamak hüner işidir.bide kafiye koyabiliyosan tamamdır.azbiraz armoni kat.melodik konuş...

0|1
    0|0
    • ve gerçekleri söyleyen anlatan kimse sevilmez. çoğu rap şarkısıda gerçekleri anlatır. en azından benim dinlediklerim öyle

• severek dinlediğim ve beni sakinleştiren tek müzik türü...

1|0
    0|0
  • Ne Arabeskrap Dinlerim Nede Rap Eskiden Böyle Şeylerimiz Yoktu Neden Bu Ülke Elin Ecnebi Ülkesine Özeniyor Eskiden Rap Yoktu Türküler Arabeskler Vardi Ki Ben Türküye Bayılırım Rap Dediğin Şey Arkada Bir Ritim Oluyor Okadar Yani Saçma Ama Tabi Başkaların Düşüncesine Saygı Duyarım Bayan

0|1
    0|1
  • Anlamayan insanlar için Rap Saçma :)

0|1
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • Senin yaslarda asırı dınlerdım., nefret. Erci w. Kartel. Ceza.sago.yejer.norm daha bır suru var o zmn lar lıse 2 idim. Herkes önyargılı idi ben siddetle sawunurdum. Uni2 de metale basladım kendımı buldum. Su an sadece sago aradada ceza. Ötekileri kaldır çöpe at yawru beybiii :-)

0|0
    0|1
  • çocukluğumdan beridir dinliyorum, şimdilerde ara verdim :)

0|1
    0|0
  • Sadece Kolera Dinlerim...

0|1
    0|0
  • Rap dersen ceza der susarım...

0|1
    0|0
  • iğrençççç

0|1
    0|1
  • rap müzik bide müzik yani müzik kategorisinde olduğundan emin misin

0|0
    0|1
  • E R G E N M Ü Z İ Ğ İ

0|1
    0|1
    • https://www.youtube.com/watch?v=yTb2AJ8bXE0

dinle bak bakayım ergen müziği mi.. sadece sözlerine odaklan... senin ergen müziği dediğin arabeskrap dediğin ama rap olmayan saçmalık.. gerçek rap bu şarkının sözlerinde anlatılan gibi yapılan raptir... azcık önyargılarınızı kırın... öğrenin...

• ve ergen müziği diyodun. hangi ergen bunları konuşuyo onu söylermisin bide

• bunlar bana göre değil. önemli olan şarkı türkü yapmak değil hayata geçirmek.

Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 8

• Eminem dışında rap dinlemiyorum. Herkesin kendi müzik anlayışı. Buna kimse karışmaz bence. Başkalarının düşüncelerini umursama. Onların ne dediği değil senin hangi müziği tercih ettiğin önemli. Ayrıca arsız bela ne kadar ilgimi çekmese de o arabesk rape girmiyor mu ya :))

0|0
    0|0
    • arabesk sadece türkiyede olan bir müzik türüdür :) dünyada arabesk denen bir müzik türü yok malesef :) ve arabeskrap dedikleri şeyde saçmalık ve rap değil o...

• malesef yok. zaten olsa zaten bu ülke çok farklı yerlerde olurdu her konuda

• Kesinlikle

• Kimleri dinlediğine bağlı
    http://www.youtube.com/watch?v=OlslQdoZ8C8

Var bir kaç çürük

1|0
    0|2
  • Dinlerim, çok da severim.

1|1
    0|1
  • Sagopa:)

1|0
    0|2
  • Türkçe dinlemem.Bazıları cidden bozdu.

0|1
    0|0
    • örneğin sagopa demi :) çok bozdu.. yani düğünlerde duymuştum ben en son org melodisini kaç sene önce sago sayesinde tekrardan duydum :) rapten çıktı napıyo bilmiyorum artık

• Malesef, yapacak hiçbir şey yok :(

• olsa bile yapmamıza izin yok olanak yok.

• Ön yargılı bakmam sadece bana hitap etmiyor, pek dinlemiyorum o yüzden

0|1
    0|0
  • Benim için rap sadece sagopa ve koleradır.

0|0
    0|1
Yükleniyor...