Görüşleriniz nedir bu konu hakkında arkadaşlar?

Sizcede böyle olmak zorundamı aleviyim ve hep şöyle sorunlarla karşılaşıyorum sünni ile evlenen mutlu olamıyor illa alevi olacak ya da sünni olup da aleviylemi evlenenlerde aynı gerçektende böylemi?

0|0
6|7

En İyi Erkek Görüşü

• bende aleviyim.evleneceğin ailenin aydın görüşlü olması lazım eğer sünniyse.Doğmatik kafalı oldu mu zor.Kimse milletin inancını sorgulayamaz.Mutlu olmak çok zor gerçekten büyüklerimiz haklı.Bizde ki kadar kucaklayıcı değil bir çoğu

0|0
    0|0
    • haklısın öyle bizim ki gibi sahiplenenler yok gerçekten de ama yine de sorunlar olabiliyor belli bir süreden sonra çok var örnek sende görmüşsündür zaten herhalde en uygun olan kendi inancından birisiyle evlenmek

• tamam o zaman görüşmek üzere hoşçakal şimdilik :D

• dikkat et kendine kardeşim :)

Kızlar Ne Diyor 6

• biz aleviler gelin aliriz gelin vermeyiz derler bilirmisin bilmem. bence insan aydin ve saygi duygdugu surece problem yok, aile ve anlasmak onemli. :)

0|1
    0|0
    • evet duydum :) Ama haklılar bir yandan çünkü gelen sınıflandırılmıyor ama giden kim bilir neler yaşıyor :D

• yanda yazıyor :D

• öylede kendinden habersiz işte :D eski bir sorundaydı bu resmi baban görmesin dedim korktun heralde benden :D

• müslüman olduktan sonra çokta problem olmaz heralde sanırım aleviler ve sünniler anlaşabiliyor bir şekilde de şafilerle çok zor olur

0|0
    0|0
    • senin için sorun mu mesela alevi olması erkek arkadaşının?

• açıkcası dışlandığımı hissettiğim olmadı değil sanırım bize kendi aranızda yabancı diyorsunuz bir kaç kez başıma geldi buna benzer şeyler bir arkadasım akrabaleriyla tanıstırırken beni aleviymişim gibi tanıtmaya çalışmıştı her yerde var böyle insanlar

• bir ön yargı var her zaman ama bu kesinlikle ama şöyle bir şey de var fikir çatışmaları gibi şeyler ileride problem çıkabiliyor bu yüzden

• Alevi sünni ne farkeder hedef aynı olduktan sonra, yollar farklı belki ama ne olacak. müslümanla Hristiyan gibi değil ki.

0|0
    0|0
  • Bu devirde alevi sunni degilde hangi partili oldugun onemli ;)

0|0
    0|0
  • Yok oyle bir sey bos laflar bunlar, insan sevdigiyle mutlu olur birakin artik su aleviydi sunniydi muhabbetlerini lutfen.

0|0
    0|0
  • ben de aleviyim bence doğruluk payı olsa da yüzde yüz değil ama kendim gibi olan biri beni daha mutlu ederdi bu da bir gerçek. sorun çıkaranlar eşler değil de aileler oluyo bence.

0|1
    0|0
    • O da doğru aslında dediğin gibi olsa daha mantıklı aynı inanç aynı düşünce

• neyse bulursun umarım kafana göre..

• Teşekkürler kötü bir amacım yoktu bunu belirteyim de iyi geceler

Erkekler Ne Diyor 6

• Bu din birdir. Kim neden böyle saçma sapan şeyler icat etmiş anlamıyorum. Kur'an'ın neresinde geçiyor Alevilik Sünnilik vs? Nerde geçiyor Alevi Sünni evlenemez diye? Bizim toplum böyle ak. Kitabı okumaz, hurafelere bayılır.

0|0
    0|0
    • Ailem aydın görüşlü takıntı yapacaklarını zannetmiyorum ama karşı taraf ne düşünür bilemem dostum her türlü saygı duyulması lazım bence

• evlilik ailelerinde birleşmesi yalnız unutma.. iki tarafta çok uçta olursa sizin de huzurunuz kalmaz evinizde. sana sunniler yabancıysa onlarada aleviler. bizde de var öyle evlilikler lakin aileler yakın siyasi görüs olarak

0|0
    0|0
  • Herşeyden önemlisi Aşkınızın tamamlayıcı olması. O da amin sende amin dedikten sonra sorun yok :) Ama yobaz biriyle yani düşünceleri sabit bir insanla yapamazsın.

0|0
    0|0
  • Bana göre sorun.Anlaşılır iyi insanlardır tamam ama kültürler farklı.Ailelerinde anlaşması önemli.

0|0
    0|0
  • ben aleviyim kesinlikle bir sunni ile evlenmem ama evlenene bir şey demem

0|1
    0|0
    • Farklılıklar oluyor doğru diyorsun aslında elbet zıtlaşmalar çıkabiliyor

• sen nerelisin?

• Bende Tunceli / Pülümür

• aile ne derse onu seçmelisin

0|0
    0|1
Yükleniyor...