Kitap yazmayı deneyen var mı aranızda? Daha doğrusu deneme yazan yayınlayan vs?

Evet, Yıllardır aklımda aslında ve bu aralar fazlası ile boş zamanım mevcut.

Kitap yazmak istiyorum.. Çocukluğumdan beri aklımda olan bir şey ki daha bir velet iken ajandaları ufak tefek hikayeler ile doldururdum..

yaklaşık 18 yaşımdan beri aklımda şekillenen fantastik tarzda bir roman konum bile var. Lakin naapmalıyım bilmiyorum.. İnternette amatör yazarların kitaplarını bedava yayınladığı e-kitap siteleri mevcut.. Denemelerimi bu şekilde yayınlamayı düşünüyorum ne tavsiye edersiniz?

0|0
3|4

En İyi Erkek Görüşü

• var ben sımdıkı ısım metın yazarlıgı denemelerım var da acık soylım yayın evlerı cok bir destek olmuyolar artık denemelere

0|1
    0|0
    • Yayın evleri pek umurumda değil zaten.. Yani nasıl diyim internet varken yayınevleri ile uğraşamam. Yaparım bir e-kitap internetten yayınlarım.. Konunun ve kitabın telifi bende olsun yeter.. Çok iyi bir yazar olup geçimimi kitaptan kazanacağım demiyorum zaten.

• Karakter şu anlık ana karakterler henüz yan karakterleri tam oluşturmadım. Kısmet olursa yarın başlayacağım bakalım.. Aslında İşyerinde de devam edebilirim ama o kadar bölünebileceğimi sanmıyorum hem sık sık ara vermek durumunda kalırım ki o zaman sizin Ali ve Ayşe örneği sık sık olur =)

• olmazmı bu ornegi yazarken hatta su anda bile senaryo çalışıyorum yaza film var nasipse burdan hikaye calıyorum bazen insan tiplemeleri vs gibi (aramızda kalsın) kafa karısıyo

Kızlar Ne Diyor 3

• İnsan diyor ki; "o yazarlardan benim neyim eksik, arkamdan bir şey bırakmalıyım, beni yaşatsın, büyütsün" Hep tutkumdur benimde ama şimdi değil daha değil, ama önümüzdeki on yıllık hedeflerim içerisinde var. Hedeflediklerimi ise genelde yapmak gibi güzel bir huyum var.

0|0
    0|0
  • hayatimi yazsam roman olur ama bendeki bu türkceyle ön sözü bile yazamam :(

0|0
    0|0
  • yazamıyom ki. yetenek yok. ama isterdim

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Deneme ve makale yazdım ama yayınlamadım.

0|1
    0|0
    • Büyük ihtimal bende böyle olacağım sanırım =) Yazarım saklarım gibime geliyor.

• Kitabının yayınlanması bir şey ifade etmez.Dağıtımının ve reklamının da yapılması gerekir.Bunun için ödüllü roman yarışmaları oluyor bunlara katılmanı tavsiye ederim.

0|0
    0|0
    • Yayınevi vasıtasıyla yayınlamayı hiç düşünmedim zaten.. Eğer yayınlarsam bu tamamen internet ve appstore google store üzerinden ücretsiz olarak olacak. İnternet gibi yayın organı varken ciddi anlamda yayınevleri ve onların para kazanma arzusu ile uğraşamam..

Ki ben bundan para kazanmakta istemiyorum.. Zaten para kazandığım bir işim var nasıl diyeyim hobi olarak boş vakitlerimde yıllardır aklımda olan bu romanı yazmak istiyorum.

• genelde 15 sayfa kadar yazabiliyorum sonrasında tıkanıyorum. konu kafamda ama yazıya dökemiyorum bir süre sonra nedense.

0|0
    0|0
    • Dökmeye çalışın bence bir anda 15 sayfa yazmak yerine ara vererek yazın..

Yükleniyor...