Bu linke göre Yahudiler cennetlik mi cehennemlik mi?

Kur'an'da bulunan iki ayetin tamamen doğru şekilde Türkçeleştirilmiş hali.. http://i.hizliresim.com/dj7714.jpg
İnanmayan farklı kaynaklardan iki ayete baksın..

Şimdi müslüman olmayanlar cennete gidebiliyor mu gidemiyor mu?
Bug'da kaldım..Kaldık..Kalmış..

0|0
712

En İyi Erkek Görüşü

• İnsanların kafir olmasının en büyük nedeni işte budur : Kur'anı Kerim'i Türkçe okuyup kendi işkembesine göre anlamak vermesidir. Sorsan adama Türkçeden bir paragraf sorusu yapamaz, İslamı yorumlamayı çok güzel yapar !

Bak adamım, İslam'dan önce değiştirilmemiş Hristiyanlık ve Yahudilik dinine inanmış ise bir adam cennet ehlindendir. Çünkü o zamanlar İslam yoktu ve Allah-ü teala, o dinlere inanılmasını emretmiş idi. Ancak İslam geldikten sonra hepsi hükümsüz kalmıştır. Şu an, İslam haricindeki inançlara sahip kişiler cehennemlik olacaktır. İslamı buradan sorarak ya da dalga geçerek öğrenemez kimse. O yüzden bir tane tefsir kitabı alınsa da biz de mutlu olsak, sizde kafanızdaki her soruyu bulsanız ne güzel olurdu be.

3|3
    3|0
    • Sen de yorum yapıyorsun bana bu yaptığın yorumun kaynağını göster, yani hangi ayette bunu belirtiyor onu söyle bana panpa <3

• Eğer , Mealcilikten kurtulsaydık , Ayeti kerimelerin nedemek istediğini araştırsaydık , toplum olarak cehaletten kurtulurduk.Belkide Cenab'ı Allah bizi araştırmaya yönlendirmek için bazı ayetleri yoruma açık bırakmış.bununla birlikte İmamı gazali ve Bediüzzaman said nursi.Hristiyanların ve yahudilerden bir kısmının cennete gideceğini vurguluyor.fetret sadece Hazreti Muhammed.a.s.m dan önceki devri kapsamıyor, bazı nedenlerle 1900 lu yıllarda bir çok fetret ehlinin olduğu söyleniyor.hatta zamanımızda bile bulunabilir.yanlışım varsa düzeltin.bununla birlikte.Kuranı kerim önce Hazreti Muhammed'e inmiştir.daha zonra ehline inmiştir, en son olarakda biz avam tabakasına inmiştir.çünkü Kuran'ı Kerimi en iyi anlayan anlatan yaşayan , Hazreti Muhammed idi.Cenabı Allah, malumunuz bilmediklerimizi zikir ehline sormamızı öğütlüyor.bir bilen üstünde bilene sormalı.kend kafa fenerimizle yola çıkar isek karanlıkta kalmamız muhtemeldir.

• +1111111111111111111
      Ben daha ne diyim ki bu kadar güzel aktarılabilir bir bilgi...
      Allah hidayet versin yanlış yolda olanlara...

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 7

• yani kahramanimiz demis ki, nekadar iyilik yaptigin insanlik adina faydali isler yaptigin vs zerre ilgi alanimiza girmiyor islama inanmiyorsan yakariz yeminle.
    diger ayette yazarimiz hristiyan ve yahudi arkadaslariyla alis veris isine girdigi icin neyse sizi de simdilik cenbetimize kabul ediyoruz demis.
    bir baska ayette de e yeter be ne sorgulayip duruyorsunuz diledigimi affederim diledigimi cezalandiririm yol alin demis.
    diyen diyor iste gel de inan.

2|0
    0|1
    • İnananlara da şaraplar, huriler köleler vaad etmiş, inanmayanların ise derileri değiştirilip değiştirilip yakılacakmış... Bildiğin çocuk masalı, bunlara inanmak için kafayı yemek lazım.

• Arkadaş körmüsünüz ben mi anlamadım , Ali İmran 85 , te diyor ki islamdan başka bir din ararsa, dini değiştirmekten bahsediyor. Diğer ayette 'de Allahın gönderdiği dinler kastediliyor dolasıyla burada çelişki falan yoktur. Cahil ateistler cahil insanlarımızı kandırmak için , her zaman bunun gibi bir çelişki bulmak için çabalamışlardır.

• bu okudugundan da bisey anlamamis.

• Cennete gidcem diye cehenneme cevirdik mi dunyayi

Bence esas cennette cehennemde burasi
    Olunce oluyoruz

0|0
    0|0
  • Eğer imanlarını kurtarırlarsa girebilirler.
    Ama onlar yahudi ve hristiyan olarak ölürlerse ki bu demektir ki onlar kafir, giremezler !

0|0
    0|0
    • musluman olmayan neden giremesin ki?
      hersey muslumanlıktan mı gecıyor?
      sence muslumanların hepsi cennete gırecekler mı?
      gercek ıman sahıbıler mı?
      polemiğe girmek ıstemıyorum.
      kendı dusuncem.
      bunuda savununlardanım.

• Hah bunu anlatamıyorum ben.

• Diğer dinden ve dinsiz olanlar her düşüncesini özgürce dile getiriyorsa Sende sözünü esirgeme beni eksileyecekler diye çekinme Senin dinin gerçek dinse içindeki imanı dışa çıkart korkma

• Drogba bile bitti bir sen bitmedin
    Bunu babana sorsana delikanlı
    aaa pardon bilmiyodu dimi adslkjdsa

0|0
    0|0
    • Ben babamdan daha iyi biliyorum islamı asdfj
      Müslüman olduğumu da hiç söylemedim pardon :(

• En çok da cennetin cehennemin olmadığını hiç anlayamayıp " ateistler haklıymış ya" diyemeyecekler ya, ona yanıyorum...

0|0
    0|0
    • benim acimdan herhangi biri atese puta günese makarnaya tapabilir endogal hakkidir ama mümkünse yer yüzünü inancim bunu emrediyor diye mahvermesinler.

• müslümanlar olmayanlarda cennete girebilir.
    tam bilgiye vakıf değilim ama düşüncem bu yönde.

0|0
    0|1
    • öyle bişey yok müslümanlar haricinde kimse giremiyecek

• Çok yanlış yoldasın.
      Polemik çıkaracak adam değilim.
      Herşey müslümanlıktan geçiyor evet.
      Hak din islamdır.
      Veya şöyle söyliyim direkt süvarinin yorumu oku.
      Yanlış bilgiye müdahale ederim, uyarırım.
      Bu da insanın üzerine farz.Polemik olarak dini kullanacak insan zaten değilim.

• Pm de anlattım nedenini okumalısın.
      Kötülüğünü düşünmüyorum sadece oku.

• Sürekli araya huzursuzluk katan sorular. Üstelik defalarca açıklanmasına rağmen. Çok ilginç doğrusu.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• 1. Kur'an'da geçen “İslam” kelimesiyle, Allah'ın gönderdiği bütün dinler kastediliyor. Nitekim pek çok peygamber hakkında müslim ifadesi kullanılıyor. (Maide, 5/111; Enam, 6/163; Al-i İmran, 3/67; Yusuf, 12/101) Yerilen husus ise, din sahiplerinin dinlerini tahrif etmeleri, Allah'ın emirlerini uygulamamalarıdır.

2. Ayette övülen Yahudi ve Hristiyanlar, Peygamber Efendimiz (sav)'e inananlardır. Nitekim bunların ileri gelenlerinden biri Yahudilerin büyük alimlerinden “Abdullah b. Selam”dır.

3. İslamiyet'ten haberi olmayanların sorumlu olmayacağını belirten ayetler vardır. (İsra Sûresi, 17/15) Bu nedenle İslam'dan habersiz olarak kendi inançlarını benimseyip yaşayan Yahudi ve Hristiyanlar da övülmüş olabilir.

4. Âyetin ilk kelimesindeki “İman edenler”den maksat, birçok müfessire göre, dış görünüşte iman ettiklerini söyleyen münafıklardır. Zira daha sonraki kısımda gerçek iman edenlerin bulunması, bu tefsire bir karine teşkil etmektedir. İlgili Ayetteki “Allah'a ve ahiret gününe inanıp yararlı iş yapanların” cümlesiyle beyan buyurulan gerçek iman edenlerin, Hz. Muhammed (a.s.m)’in peygamber olarak gönderilmesinden sonrakiler, diye tefsir edilmesi uygundur. Hz. Muhammed’in nübüvvetinden önce Allah’a ve âhirete iman eden ve iyi amel işleyenler bile, Tevrat ve İncîl hükmünce geleceğin büyük Peygamberine iman ile yükümlü idiler. Böyle iken Hz. Muhammed (sav)’in peygamberliğinden sonra onu inkâr edenler arasında gerçek iman ehli bulunduğu varsayımına imkân kalır mı? Tefsirlerde bu ayet hakkında çok değişik görüşler ortaya konmuştur. Özet ve tercihli olarak şu açıklamaları uygun görmekteyiz:

Bu ayette, bütün ümmetlerin, milletlerin kurtuluş reçetesi ve asgari müşterekleri olan, Allah’a ve ahirete iman noktasına dikkat çekilmiştir. Buna göre, her hangi bir ümmet, kendi devrinde -kendi peygamberinin öğretileri istikametinde- Allah’a ve ahirete iman edip ona göre bir yaşantıyı sergilemişse onlar kurtulurlar. İster adı Müslüman, ister Yahudi, isterse Hristiyan olsun.

0|0
    0|0
  • Müslüman olmayan kimse cennete gidemez çok nettir. Yalnız müslüman olmayan ama iyi insanlarında mükafatları vardır. Cennete gidemezler ama cehennem azapları az olur, rahat olur.

1|0
    0|2
    • Rahat olur asdgh

• Cehennemde rahat olmak komik evet

• Sen bildiğin gibi yaşamaya devam et, doğrusunu söylüyoruz. Umarım senin ahiret hayatın o az önce güldüğün gibi bile rahat geçmeyecek bir şekilde sonlanmaz :)

• iyi kızlar cennete kotu kızlar heryere cıtır kızlar nereye nereyede gıderler? http://www.youtube.com/watch?v=_C-rK3IOiQY

0|0
    0|0
  • Aklınıza takılan "imani" konulara cevaplar bulabileceğiniz, hayata bakışınızı değiştirecek eserler bulunan bir site:

w ww.seyrangah. tv

0|0
    0|0
  • Fetret ehli yahudilerin cehennemden kurtulacağına dair bir ufak ders

http://www.nurpenceresi.com/1441/fetret_ehl-i

0|0
    0|0
    • İmam Gazali insanları üç kısma ayırır. Birinci kısım: Peygamberimizin ismini duymamış, kendilerine İslâm tebliğinin ulaşmamış olduğu kimseler. Bunlar ehl-i necat (kurtulanlar) olacaklardır. İkinci kısım: kendilerine İslâmiyet tebliğ edilmiş olanlar. Bunlar İslâm’ı kabul etmezlerse cehennemlik olurlar. Üçüncü kısım: İslâm’ın kendilerine yanlış tanıtıldığı kimselerdir. İmam Gazali “Kanaatime göre bunların durumu birinci gurupta olanların durumu gibidir.” der.

alıntı

• bence islam gönderilmeden önce yani hak din sayıldıkları dönemi kastediyor

0|0
    0|0
  • İkinciyi iyi oku. Müslüman olup din değiştirenlerden bahsediyor. Birincide o şekilde doğmuş olanlardan bahsediyor.

0|0
    0|1
    • İslamdan başka din ararsa diyor işte Yahudilik ve hıristiyanlık da bunların içinde..

• Tamam işte islamı bırakıp o dinlere gecmeni kastediyor. Zaten islamda aradığın şeyler varken diğer dinlere yönelmemen gerektiğini söylüyor.

• senin inanmadığından eminim fidne tüm derdin ama başaramazsın..
    sen yoluna devam et böyle dalgaların seni cennete kor

0|0
    0|0
  • kurandaki ayetler saçma. güncelleme gelmesi lazım kuran v2.01 gibi

0|0
    0|0
  • Olm sen yanacağsin ugrasma bosuna :D :D

0|0
    0|0
    • Ben yanmasam sen yanmasan nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa

• Müslüman olmayanlar cennete gidemez

0|0