Hangi ortaçağ filozofu favoriniz?

Hangi filozof sizin favoriniz? İsmini kendiniz de verebilirsiniz şıklar dışında bir düşünceniz varsa.

• Dindar Augustinius
    7% (2)16% (3)10% (5)Oy Ver
  • Hiç Anlaşılamamış Anselmus
    34% (10)32% (6)33% (16)Oy Ver
  • Albertus Magnus
    3% (1)11% (2)6% (3)Oy Ver
  • İkinci Öğretmen Farabi
    56% (16)41% (8)51% (24)Oy Ver
  • Ockhamlı William
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
8|12

En İyi Erkek Görüşü

• Ortaçağ felsefesi, klasik batı felsefesi tarihi ekseninde bakılacak olunursa, Antikçağ felsefesinin sonlarında belirginleşmeye başlayan din yönelimli ya da dinsel içerikli felsefe tarzının gelişmesi olarak gerçekleşir.Bu noktada belirgin bir özellik olarak felsefenin dinsel tartışmaların bir aracı durumuna gelmiş olduğu, genel Batı felsefesi tarihçilerinin ortak saptamasıdır.Sözkonusu olan din Hıristiyanlıktır. Ortaçağ boyunca dinsel öğretileri temellendirmek ya da dini dünya görüşüne kategorik bir temel sağlamak, felsefe yapma tarzının genel bir görünümü olmuştur.Hıristiyan dininin kendisine felsefe aracılığıyla bir açıklayıcılık sağlamaya, geçerliliğini ispatlamaya yöneldiğini görmekteyiz. Bu dönem boyunca inanç-bilgi-akıl-Tanrı ekseninde yürütülen tartışmaları görmekteyiz.Din ile felsefe ilişkisi bu dönem boyunca çatışmalı durumlarda gösterir; bazı din bilgeleri felsefenin dinden, Hıristiyanliktan uzak tutulmasi gerektiğini söyler ve buna çaba gösterir, buna karşılık başka bazıları inancın ve dinin temellendirilmesinde felsefenin gerek olduğunu söyler.

Ben seneca derim:)

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

Erkekler Ne Diyor 11

• galileo galilei.Kiliseye karşı gelerek güneş merkezli evren teorisini diretmiştir.Ayrıca,Ay'da ki lekeleri de ilk gözlemleyen kişidir.Aynı zamanda filozoftur

0|2
    0|0
  • Şu zamana kadar tek bir düşünürü sevebildim.Friedrich Nietzsche diyorlar kendisine

0|1
    0|0
  • farabi :)

0|1
    0|0
  • Tanımıyorum kendilerini. Feyzli abiler olduklarını düşünüyorum ama.

0|1
    0|0
  • İbn-i Haldun

0|1
    0|0
  • sokrates . sokrates ın karısı dıye bır kıtap var okumanı tavsıye ederım

0|1
    0|0
  • hz.saban

0|0
    0|1
  • ikinci hoca