Tarih meraklıları buraya!

Tarih meraklısı arkadaşlar. Sizce IV.Murat'ın içki içtiği gibi hakkındaki iddialara doğru mu?

Güncellemeler:
Arkadaşlar kafadan sallamayla değil kaynaklarla cevap verirseniz bence daha doğru olur.

0|0
4|9

En İyi Kız Görüşü

• hayır değil.

0|2
    1|0
    • Ben de sana aynen katılıyorum.

• Sana iyi geceler.

Kızlar Ne Diyor 3

• İçki içtiğine inanmıyorum okuduğum arastırma kitaplarında tedavi için kendisine haşhaş vermek isteen hekimlerin üzerıne yürüyecek kadar keyif vericimaddelerden nefret ediyordu

0|2
    1|0
  • olabilrde olmayabilirde

1|0
    0|1
  • içkiyi yasakladı diye biliyorum ama esrar içtiği doğru

2|0
    0|2
    • Peki esrar içtiğini nerden biliyorsun. Hanki kaynağa dayanıyorsun.

• Ben de Osmanlı padişahları ansiklopedisine dayanıyorum. Yabancıların yazdığı tarih bağlamıyor bizi.

• yabancılar yazınca noluyo

Erkekler Ne Diyor 9

• taht için kardeşlerini öldüren insanların olduğu sülaleden bahsediyorsun.içlerinden biri içse nolur ki ?

0|0
    0|1
  • IV.Murat'ın icki ictigi yonundeki iddialar dogru hatta rivayetlere gore icki icilen mekanlara tebliğ kıyafet ile gidip ordaki kisiler ile birlikte icer muhabbetlerini begenmez ise hemen orada idam ettirirmis :)

2|0
    0|1
    • Devrinin kaynaklarında içki içtiğine dair hiçbir bilgi yoktur. Hatta bir filmde kel göstermişlerdi. Kel olmadığı zaten bilinmektedir. Acemlerin uydurmasıdır bu içki meselesi.

• Ne gibi şeyler vardır acaba?

• Kavanozdaki kız seni takdir ettim.

• bence değildir osmanlı padişahları dinen cok üstün insanlardı bizim gibi diller yanı.onlar dini anadan babadan görerek öğrenmemişlerdir bizler gbi

0|2
    1|0
  • 4.Murad zamanın çoğu silahını eşi benzeri görülmemiş bir şekilde büyük bir ustalıkla kullanırdı.Çok güçlü biriydi.Ki bu fiziksel yapıda birinin içki veya sigara içtiğini söylemek mantık olarak ters düşer.Ayrıca etrafında şeylülislamların olduğu ve halife olan bir padişahın içki içmesi veya sigara içmesi de mantığa aykırıdır.Ben bu tarz suçlamalara iftira gözüyle bakıyorum.Çünkü Osmanlıyı kötülemeye ve karalamaya çalışan çok insan ve çok faaliyet var.Bir Türk olarak tarihi sorgulayarak tarihi araştırırım, ki her olayda da tarihi lehime savunmam kötüyse kötü derim fakat gereksiz yere iftira atıp karalayanları kınıyorum.Bir insan tarihine küfredip atalarına saygısızlık yapmamalı ...

0|0
    0|0
  • evet doğru . annesi aşık olduğu çocuğu öldürdü sonra kendini içkiye verdi. ben buradan hakaret etmek için yazmıyorum ama çok marjinaldi 4.Murat

1|0
    0|0
  • tarihi her zaman sevmişimdir

rivayetlere göre IV. murat çok güçlüymüş ve her gün düzenli spor yaparmış

ayrıca halife olan pişahlardanmış içki içmesi imkansız ayrıca bu cumhuriyet rejimi fatih sultan mehmet han içinde söylemedigini koymamıştır

0|1
    2|0
  • kesin bi sonuca varamassın bunuda bil.

0|0
    0|0
  • Külliyen yalan :D

0|0
    0|0
  • %100 asla bilemeyiz ki.

0|0
    0|1
Yükleniyor...