Altın borsası hakkında ne düşünüyorsunuz?

yılbaşından itibaren takip ediyorum. aralık ayında 94lerdeyken, mart ayında 98lere kadar çıktı. şimdilerde ise 91e doğru inişe geçti.

sizce altının akibeti ne olur.

0|0
1|8

En İyi Erkek Görüşü

• Sektörün içindeyim. Borsa ile ilgili gelecek yorumu olmaz. Siz dünyadaki ve ülkemizdeki stratejik, siyasal, ekonomik olaylara bakın. Bu olaylarda karanlıklar görüyorsanız yükseliş vardır, görmüyorsanız düşüş. Altının ons fiyatının düşüş nedeni ABD. deki seçimlerdir. Ona göre. Yoksa Suriye, İran meselesi halen duruyor. ABD. neden IRAK!tan çekildi. Sadece seçim için. Suriye'ye de seçim için giremiyor onun yerin TÜRK Askeri hazır bekliyor. Ona göre.

1|0
    0|0
    • teşekkürler, peki sizin yakın vadedeki düşünceniz nedir. 97 den almıştım eski değerine gelirse düşünmem satarım

• fon mu yoksa gerçek altın mı? Fonda rakamlar biraz daha alehinize işler. Bankanın komisyonu, masraflar falan. Maddi altında ise alım satım farkı. Altınınız anladığım kadarıyla 24 ayar HAS altındır onda pek fark etmez sadece banka masrafları.

• cüzdanda XAU yazıyor, fon değildir. çünki saf altın olarak açtırmıştım

Erkekler Ne Diyor 7

• Altın her zaman inip cıkar. Yaz geldi. dügünler olacak. altınlar takılacak. bu yuzden biraz iner gibi yapıyorlar fırlar yakında

1|0
    0|1
    • geçtiğimiz yazın düşük değildi sanırım öyle hatırlıyorum

• Dogru hatırlıyorsun yuksekti

• ben de geçen sene yüksek fiyattan almıştın.Şu an için zararım çok ama uzun vadede mutlaka çıkacağını düşünüyorum.Altın fiyatının yönünü belirleyen en önemli faktörlerden biri Amerikan ekonomisi ve para politikası.Amerika para basma kararı aldığında altın çıkışa geçecek. Ekonomik verileri iyi gelmemesine rağmen parasal genişleme kararı vermiyorlar.Çünkü sonbaharda seçim var ve herşey çok iyimiş gibi göstermeye çalışıyorlar.Kısacası eğer acelen yoksa bekle yıl sonunda 100 tl yi geçeceğini düşünüyorum.Tabi ki benimki sadece tahmin en baba borsacı bile altının kaç tl olacağını söyleyemez.

1|0
    0|0
  • Bugün baktımda dolar düşüyor altın düşüyor borsa düşüyor euro düşüyor petrol düşüyor ekran kıpkırmızı noluyor yahuuu... Borsadaki bedelsiz beklentileri biterse suriye ve avrupa daki ekonomik gelişmelere bağlı olarak altın yükselebilir. Bir yukarı bir aşağı yatay seyir şimdilik. YTD

1|0
    0|0
  • alçeyrek 135 e düşçek 2 ay içinde

0|0
    0|0
  • Uzun vadede artacağına eminim.

1|0
    0|0
    • savaş çıkmadan zor gibi

• :D

• Garanti belgesi veriyor musunuz?

• Bu yaz olacak olan düğünlere göre değişir

1|0
    0|1
    • altın dünya borsasına bağlı o yüzden türkiyedeki düşünlere pek ümidimi bağlamıyorum. sonuçta burda kış, dünyanın diğer tarafında yaz ayı yaşanıyor

• bildiğimden değil benim düşüncelerim bu yönde

• Bu tamamen arz talep işidir..Dolayısıyla yazın yükseleceğini düşünüyorum

• siyasal istikrarsızlıklar arttıkça dünyada altın her zaman değer kazanmaya devam eder. stabil dönemlerde ise geriler

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Hiç bişey olmaz merak etme bu seviyelerde gezer 90-100 tl arası

1|0
    0|0
    • 97deyken almıştım pişman oldum

• çok iyi yapıyorsunuz. ben yeni başladım birikim yapmaya o yüzden takip ediyorum belki ilerde sizin gibi olurum:)

• Hadi hayırlısı

Yükleniyor...