Bilinç adı verilen olgu nedir?

Bilinci güzel olarak açıklayacak biri var mı...Nedir bu bilinç?Akıllı insan bilinçli insan mıdır?Eğitimli insan bilinçli insan mıdır?gerçekten nedir bu bilinç denen olgu?

Güncellemeler:
Arkadaşlar siz genelde "şuur"denilen kavramın tarifini yapmışsınız!

Aradığım cevap tam olarak o değil; bazı arkadaşlar yaklaşmış sayılabilirler.Örneğin "farkında olmak" gibi,ama bu da tam cevap sayılmaz eksik kısımları var..Haydi biraz daha zorlayın kendinizi(:

0|0
5|7

En İyi Kız Görüşü

• Bilinc insan akli ile dunya arasinda baglanti kurmaya yarayan bir kopru benim gozumde. Bilincin degisimi yasadigimiz cevre, genetik kosullar ve karakterimizle olusan bir degisim olmakla birlikte, egitim ile arasinda kanimca pozitif korelasyon var. Baktigimizda egitim orani arttikca bilincin yukselme orani da buna paralel olarak artiyor. Insan zihni cevre degistirdiginde baska bir bilincin de kapsamina girmis oluyor. Dunya ile aramizda bag kuran koprunun de temelleri degismis oluyor. Egitim de insan bilince oldukca etkili olan etmenlerden bir tanesi; ama bunu egitimli insan bilinclidir diye algilamamak da gerekiyor. ''Bilincli'' insan ''egitimlidir.''

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Dar kalıplara sığdırılmayan,kişi hak ve hürriyetlerinin farkında olan.Ne yapacağını,nasıl davranacağını,nerde nasıl konuşmmasını bilen,ön yargılarından arımış kişiyi ben tabiri caizse bilinçli olarak niteleyebilirim.

0|0
    0|0
  • hayır bilinç bilinç altı bizim bildiklerimizdir aslında yanii yaşadıklarımız yaşayacaklarımız haricinde duyduklarımız gördüklerimiz bizimle hiçbir bağlantısı olmayan şeylerdir. her an herşey bize tanıdık gelebilir. bazen yanlış bazen doğru kime göre doğru kime göre yanlış bunada bizim bilincimz karar verrir diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Devrelerin yanmamış,tahtaların eksilmemiş,şalterlerin atmamış olduğu durumdur. Normal insanlarda sık sık görülür:)

0|1
    0|0
  • eğitimli insan her zaman bilinçli insan değildir.. bilinçli insan toplumsal anlamda haklarının farkında olan hakkını arayan insanıdr.. manevi olarak sorulayan sürü psikolojisinden olmayan devamlı kendini geliştirmeye çalışan okuyan araştıran insandır

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• ne yaptığının farkında olmaktır bilinç hali,

akıllı insan herzaman bilinçli olucak diye bir kaide yok gel görki çok akıllı insanlar sık sık farkında olmadan birşeyler yaparlar

örnekle açıklayacak olursak bilinçli insan sadece damarına basılıyor diye karşısındakine normalde vereceği cevaptan farklı bir cevap vermez.

kendini ve davranışlarını kontrol altında tutmaktırda

oldumu? oldu galiba

0|0
    0|0
  • Bilinçz birazda adı üstünde insanın bilmesi daha doğrusu aslında bildiği ama her zaman aklının bir köşesinde bulunması ve ona göre hareket etmesi gereken şeyleri hep her zaman yanında taşıdığı bir eşya gibi yanında taşıması ve hayatına ona göre yön vermesidir.çoğumuz çoğu zaman başarıya nasıl ulaşabileceğimizi bildiğimiz halde başarıya ulaşmamızı sağlayacak şeyleri yapamıyoruz çünkü o motivasyonu sağlayacak bilinçten yoksunuz.benim yorumum böyle

0|0
    0|0
  • bu dediğini farkındalık olarak tanımlayabiliriz sanırım

0|0
    0|0
  • bilinç enerjidir.çok uzak mesafeleri ışıktan hızlı katedebilir ve evren var oldukça yok edilemez.belki tanrının bir yansımasıdır

0|0
    0|0
  • Farkındalık,uyanık olma hali.

1|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • beyin hücreleri arasındaki elektriik akımı falan sanırım

0|0
    0|0
Yükleniyor...