Söz bilezikleri... 10 bilezik yüzünden ayrılığa giden yol..

Selam sözlüm ile birbirimizi çok seviyoruz.. ilişkimiz 1. yılına girdiği zaman aileme söyleyip istemeye gittik. ve kabul ettiler verdiler. sonra söz yüzüklerini taktık. herneyse buraya kadar herşey normal. sonra ben Istanbul'a dönünce sözlüm bilezik mevzusunu açtı ve sözlüyken 10 bilezik istediği söyledi. 1 ay sonra Istanbul'a bizi ziyarete geldiklerinde, çarşıya çıktığımızda istediğini söyledi. 10 bilezik takmazsak yani onun istediği gibi 10 bilezik almazsakta geri döneceğini 5 ay kendisine ulaşamayacağımı söylüyor.. (yani bana ceza verecekmiş) biz tamam yaparız ama sözde 2-3 tane nişanda bi kısmını ve düğünde de bi kısmını yapıp 10 taneyi tamamlayacağız dedim. bana verdiği cevap ise, "hayır ben şimdi sözlüyken istiyorum bizim burdaki akrabalarımızın bile sözlüyken 10 tane bileziği var, bi sizmi yapamıyosunuz dedi.. ve ben o bilezikleri ikimizin geleceği için istiyorum dedi" şimdi size şunu sormak istiyorum.. sözlüyken 10 tane bilezik takılırmı ? ve sözlüme çok güveniyorum onları alıp kayıplara karışcak değil.. evi barkı herşeyi belli ve beni gerçekten seviyoki 1 yıldır beni bekledi ve söz takmamızı istedi. burdaki bayanlara sormak istiyorum... siz bi 10 bilezik için sözlünüzü kırarmıydınız ? yada bu durum nedir sizce?


0|0
11|3

En İyi Kız Görüşü

 • Bizimde buralarda sözlüyken birşey takılmaz de geç git..

  Gerçektende takılmaz ama. Seninde bir açığını görüp, çengeli takıp beklemediğinden nasıl emin olucağız? Evlendikten sonra ne diyecek, ""şunu şunu almazsan babamın evine dönerim mi?

  Ben senin yerinde olsaydım ısrar ederse bende onu terk etmekle cezalandıracağımı söylerdim.. Bu nasıl bir diretmedir arkadaş?

  0|0
  • Şikayet

   zaten benimde anlamadığım bunu sözlüyken istemesi... normalde ben ona "evleneceğimize kadar 10 tane yapıcaz dedim" (gerçi 10 tane istemesi bile bu zamanda biraz fazla, gördüklerimin çoğu 8 tane falan yapıyo) neyse, düğüne kadar 10 taneyi kesin yapıcam dedim.. ama o inat etti bu konuda ayrıca yaş olarakta 18 yaşında.. acaba bunun yaşla ilgili bişeyi varmıdır.. biraz daha olgun olsa yanlış düşündüğünü anlarmı ?

  • Hepsini Göster
  • Şikayet

   yok ailesi kesinlikle bu tip konulara karışcak tipler değil.. annesi melek gibi bi insan.. babasıda öyle. sözlümün etrafındakilere özendiğini düşünüyorum açıkçası..

  • Şikayet

   Oda bir ihtimal tabi. Ben karşına al ciddi ciddi konuş derim arkadaşım.