"Herşeye gücü yeten bir tanrı varsa, kaldıramayacağı bir taşı yaratabilir mi?"?

Zeki Olduğunu Düşünüyor Musun?

John Farndon

bu kitaptan alıntı bir soru cevabınız ne olurdu?

Güncellemeler:
ateist değilim bunu bir belirtiyim www.kizlarsoruyor.com/.../q1169410-ateistlerin-cevaplayamadiklari-sorular

sonrasında bu soruyu niye yazdım fikirlerinizi merak ettiğim için

bence tanrıyı düşünmek dünyevi açıdan baktığımız gibi zaman mekan cinsinden ifade edilebilecek bir kavram değil , zaman ve mekan ve kütlenin yaratıcısından bahsederken böyle bir soru abes kaçar beklentim buydu teşekkürler :)

0|0
3|11

En İyi Erkek Görüşü

• Tanrıyı madde boyutuna indirgersek taşıyamayacağı bir taş olamayacağı için yaratamaz. Ama tanrı madde ötesi bir güçtür

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Mesaj atamadım burdan cevapliyim.
    Benim için olasılıklar veya tesadüfler sınırsız ama sana anlatmaya çalışmam gerekirse şöyle söliyim. Günlük hayatta birçok olayla karşılaşıyoruz ve "aa tesadüfün de bu kadarı" diyoruz çoğunlukla. İçinde yaşadığımız çağ belki de teknolojik ve bilimsel açıdan yetersiz ama ilerde bütün bunlara cevap bulacağız. Bundan 1000 yıl önce insanlar " aman tanrım kötülük yaptığımız için tanrı sel yaptı şimşek çaktı" diolardı ama şu an küçücük çocuklar bile şimşeğin neden kaynaklandığını biliyorlar.
    Ayrıca evrenin başlangıcı hakkında konuşmak gerekirse de CERN'de araştırma yapan arkadaşımdan duyduğum kadarıyla deneylerin başarısız olduğu asparagas. Çıkıp herkese bir anda "ben ışınlanmayı buldum, big bang i baştan yarattım, yoktan var ettim" diyemezsin. Başta kilise, İslam dünyası ve daha birçok din karşı çıkar. Yani her şey zamanla :)

0|0
    0|1
    • cern deneyinin basarisiz sayilabilmesi icin henüz cooook erken. higgs bozonu bulunali bir yil olmadi..

• soru cok sacma geldi suan.

0|1
    0|0
  • Seni bir damla sudan yaratmış olan Asi olmana rağmen seni yok etmeyen Allah'a isyanın acınası bir durum

0|2
    1|0

Erkekler Ne Diyor 10

• sınırlı kavramlarla sınırsız olarak kabul ettiğimiz varlıkları tanımlamaya, tasvir etmeye, nitelendirmeye kalkışmak pek mantıklı bir hareket olmaz kanaatimce
    Şu soru nasıl
    -elma mı daha kırmızı yoksa 5 mi daha büyük yoksa İzmir mi daha güzel?
    elmalarla armutları birbirine karıştırmaya çok müsait bir soru

0|1
    0|0
    • evet haklısınız bu durum şuna benzer age of mytologyi yapan adam ordaki odunları evinde yakabilir mi :D

• İşte bunlar hep inançsızlıktan.

0|2
    0|0
  • inşaat mühendisi 30 katlı bina yapar ama kaldıramaz

1|1
    0|1
  • sıçtığın bokla iddaaya girer misin

0|1
    0|0
  • daha dün aynı soruyu bir arkadaşım sordu yaf siz ateisten aynı soruda mı birleştiniz

0|1
    0|0
  • soruyu anlamak için kitabı okumak lazım heralde.

ya da bu saatte anlamlandıramadım.

0|1
    0|0
  • evet birbirimiz için yaratılmadığımız bir gerçek millette sen burnunu karıştır diye beklemiyor direk bu örnekle yaklaştığınıza göre alışkanlık yapmış olmalı herneyse aykırı hatunlardan hoşlanırım ama yüzün hoşuma gitmedi aslınada güzelliğede pek bakmam ama suratın bir kıza göre çok dominant bana göre anlaşamayız senle herneyse iyi geceler @wielnabjk

0|0
    0|0
  • tanrı taşıyamayacağı taşı yaratır ve onu karıncaya taşıtır. şimdi sen söyle bakalım karınca mı daha yüce yoksa kaldıramayacağı taşı yaratan mı

0|1
    1|0
    • yaratılan yaratıcıdan bir parçadır bu açıdan bakarsak taş bile en az karınca kadar yücedir

• şimdi yeni bir soru mu çıkarıyorsun taş ve tanrı. taşı alla yarattıysa ve kaıncaya taşıttıysa ve taş da karıncadan yüceyse ( senin tabirinle en az karınca kadar ) o halde yaratılanlar yaratıcıdan daha mı yücedir?

• yaratılanlar yarantandan bir parçamıdır değilmidr siz bana onu söyleyin sizce nasıl? bence öyle , sizin gözünüzde tabi taşın fazla değeri yok ama atomik seviyede taşta karıncada muazzam bir dünene sahip biz neyiz vanlılar neden oluşur karbondan hidrojenden ve bir takım minerallerden

• bence bu yaklaşım doğru değil

0|0
    0|0
  • bu tanrıyı nasıl düşündüğünle ilgilidir yarattığı herşey yaratıcının bir parçasıysa? o zaman ne kadar ağır büyük yaratırsa o kadar ağır ve büyük bir yaratıcı olmaz mı

1|1
    0|0
Yükleniyor...