Eurovizyona (2014) katılmama sebebimiz tam olarak nedir?

Eurovizyon 2014 'e neden katılmadık. Kacını kez katılmıyorzu buna.
Hem ülke tanıtılsın diyerek ugraşıyoruz hem de Eurovizyonda yokuz.
Garip degil mi?

0|0
13|7

En İyi Kız Görüşü

• Ülkede doğru düzgün yeni çıkan şarkıcı yokki bir ece seçkin var o da yabancı şarkı söyleyemez gibi

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Her ülke komşusuna veriyor, siyasi olaylar dönüyor diye boykot ediyoruz da, bizde her sene 12 puanı Azerbaycan'a vermiyor muyduk?

0|0
    0|0
    • Mantıksızmış yani. cok gereksiz.
      ben iyi ve dogru olana veririm. yanlış ve kötü bir muzige puan vermem.

• Hakkımızı bile bile yiyolar diye sanırım

0|0
    0|1
  • Dünya'nın sonu değil...

0|0
    0|1
  • Eurovision da şarkıya göre değil siyasi yakınlığa göre oy veriliyor çünkü.

1|0
    0|1
    • böyle diyenler hep aynı kalıp

• Hiç sanmıyorum. gercegi görmeyenin kim oldugu belli

• O zamn bize oy veren ve vermeyen ülkelere tekrar bakmanızı öneririm

• devletlerin kendi çıkarlarına göre oy kullandığını son zamanlarda fark ettiğimiz için katılmıyoruz.başka bir açıklaması yok.

0|0
    0|0
    • Yanlış farketmişiz o zaman

• ülke sana kalacak zaten.genc kusaga güzel bir ülke bırakmak hedef sadece.
      yurt dısına gidince en ufak bir ülke bile Türkiye mi ooo güzel memleket desin peşindeyim

• bu düşünce çok güzel, aslında benimde sevdiğim bir şey bu ama birbirini saçma şeylerle yadırgayan insanların varlığını gördükçe heves kalmıyor.yine de bu çaban için tebrik ederim :)

• Mallik işte başka açıklaması yok

0|0
    0|0
  • cano bonomo ile bilmem kim ile katılacaksan hiç katılma adımızı da bilmesinler.. yabancı basın bizi yeterince tanıyor, biber gazı olsun, kadın cinayetleri olsun, ayakkabı kutusu olsun bu konuda tekiz..

0|0
    0|0
  • adil olmadığına inanıyoruz o nedenle katılmıyoruz.. amacını yitirdi bu yarışma herkes bilindiği gibi siyasi yakınlarına çıkarlarına göre oy kullanıyor..

0|0
    0|0
    • acıklar mısın? siyasi ile ne alaka?

• emin ol etkilemiyor ya. sanmıyorum ben. azerbaycan kazanmış
      bu avusturyadaki kadınadam kazanmış
      yani ne diyeyim daha? herneyse
      sen fesatlık var desen de dünyada ülkemiz dahil 1-2 ülkede belki vardır. ama ülkedeki insanların adaleti dışarda olan bir yarışmada degil de kullanılan oylarda aramaması ne garip

• herkesin kendi fikri var tabi saygı duyarım.. iyi günler

• çünkü adaletli bir yarışma değil

0|0
    0|0
    • neden adaletli olmasın? adaletsiz kısmı nedir?
      2003de kazanmadık mı? o da adaletsizmiydi yani.
      Azerbaycan da kazandı zamanında 2011
      acıkcası adalet ile alakasız

• biliyorum. buna baktım ben. ama burada dogru düzgün bir gerekce yok. sadece laf dolamacı. karıştırmışlar. dogru düzgün bir acıklama da yok
      Düşünsene 5 büyük ülke varmış o ülkelerden basarılı sonuc alınamıyrmuş da bilmemne ya gecsin bunları ya.

sen okudun mu oradakileri?
      bak orada bir gerekce ne biliyor musun? Türkiye hep birinci olacak yoksa cekiliriz. tek gerekce bu.
      olmuyorsa sanata önemvericen ya. bu nedir yani? çok anlamsız
      Ben artık orada yarı cıplak insanlar cıkıyor ya ondan katılmadık belki de. trt verdi mi bilmiyorum Tv vermedi degil mi?
      ne güzel yamilleti kafasını karıştırın sonra da gerekceye bakınca boşluk cıksın

• az puan aldığımız için sanırım sen de haklısın

• Geçen yıl katılmadık bu senede mi katılmadık aa bunu bilmiyordum

0|0
    0|0
  • Para yokmuş diye katılmıyolarmış. Öyle duydum yani :D ya da biri beni kekledi :DDd

0|0
    0|0
  • Yarışmadaki adaletsizliği ve oyların siyasi dağılımını boykot ettiklerinden. Ama anlamadığım nokta, Türkiye de yapıyordu bunu. Hep Azerilere tam puan veriyorduk. İlginç doğrusu.

0|0
    0|0
    • Saçma işte.
      amaç yarışmada Türkiye de var biz de varız demektir. kazanmak degil ya. kisme anlamıyor sanırım

Erkekler Ne Diyor 7

• Çünkü biz batı toplumu değil, doğu toplumuyuz.
    Çünkü biz popüler kültürü değil, atalarımızdan gelen gelenek/göreneklerimize bağlıyız,
    Çünkü biz batının ve onun yardakçılarının kölesi değil, özgür ruhlarız,
    Çünkü biz adamakıllı sisteme entegre olan değil, akıl üstü sistemi doğru yerde eleştirebilen bir milletiz.
    Çünkü biz Türkiye'yiz, Eurovision'a da ihtiyacımız yok tanınmak için.

Bizi bilen bilir, bilmeyen kendi bilir... Nokta!

0|0
    0|1
    • Evet nokta ya.
      dısarıya bagımlıyız
      1954 de Osmanlıdan kalan borcumuz bitmiş
      kendi kendimize yetmiyoruz
      bizi bilmeyen bize yardım etmez.
      acıkcası ülkede kisme dışa bagımlı olsun istemez batının köleligiyle alakası yok ona buna ihtiyacımız yok diyorsun da evinde yabancı malzeme kullanıyorsun kendin üretemyirosun bu kadar katı olma. cünkü batarsın. yabancı malzemeleri bırakıp Türk malı kullansan? yok ki ne kullanıcan samsung var mı evinde iphone? ne dersin bizim kimseye ihtiyacımız yok di mi?
      tahılın bile gdolu uyumamalısın araştır iraz

• her neyse konuyu sen saptırdın başta. cünkü eurovizyona ihtiyacımız yok demek cok sacma
      olimpiyata da yok ama aday oluyorsun vs.
      ben eurovizyonda olma taraftarıyım sen katılmama. sen bilirsin uzatmaya gerek yok

• Saygı duyarım, ama nedense çok öfkelisiniz. Ben katılmadığımıza seviniyorum.
      Saygılarımla.

• bazı asil üye lan ülkeleri başarısızlıklarından dolayı kayırma maksadıyla yapılan düzenlemeye yapılan tepkidir. Bence Katılmamamız Mantıklı.

0|0
    0|0
    • Azerbaycan san marino izlanda slovenya ermenistan romanya polonya malta isvec var ne kayırması
      bence yanlış katılmamak. sanki tepki cok da önemliymiş gibi

• Belki de olabilir. ondan dolayı :p para yok hani ya :p vergi %15 artmış diyorlar gelir vergisi ne güzel :p para yok :p
      Ben Türkçe okunsun isterim farketmez yani. Türkiye adı görünmeliydi derim ben. ama cogu kişi yok kazanamıyoruz yok bilmemne. bunları bahane edip cekilmek mantıklı gelmiyor inan

• Ülkeyi tanıtmak için güzel bir uygulama elbette. Herkes 1 ₺ Devletin verdiği hesaba yatırsaydı katılırdık :D :D

• Ne olduğu belirsiz insan müsvettesi varlıklarla aynı yarışmaya katılmamamız bizim için daha hayırlı. Adolfun kemikleri sızlıyordur şimdi:D

0|0
    0|0
  • kayırma var ondan

0|0
    0|0
  • Türkiye puanlama sistemine itiraz ettiği için katılamadı diye biliyorumm. Yanlışsam düzeltiniz.D

0|0
    0|0
  • kendimizi tanıtmak için Eurovizyona gerek yok onlar bizim ecdadımızı çok iyi tanımış kişiler yakında torunlarınıda çok iyi tanıcaklar inşallah.

0|0
    0|0
  • kazanamıyoruz

0|0
    0|0
Yükleniyor...