Ülkede edebiyat bu kadar düştü mü?

Bu ülkeye Ahmet Hamdi, Nazım Hikmet, Orhan Kemal, Atilla İlhan gibi nice yazarlar, şairler geldi. Bunları itip hiçbir edebi yanı olmayan Ahmet Batman, Servet Sayğınoğlu gibi kişiler neden daha çok okunuyor?

0|0
3|2

En İyi Kız Görüşü

• ben okumuyorum o dediklerini, eski yazar ve özellikle şairler çok daha güzel yazıyorlar, favori kitaplarım hep eskidir, ama popüler kitapları da okuruz

0|0
    0|0
    • Evet, popüler yazarları bende takip ediyorum. Aslında demek istediğim sınavlar olmasa Orhan Kemal'i kimse bilmeyecek, Ahmet Mithat'ı kimse duymayacak. İnsan bundan rahatsız oluyor.

• haklısın bence o konuda, katılıyorum zorla öğrenmemiz gerekiyormuş gibi, bu bizim edebiyat dersi işleme yöntemimizden falan olabilir bence, çünkü bizim bir hocamız bize hep romanları okuturdu vs, ders anlatmadan yazıldıkları döneme göre okuyarak öğrenirdik, yorum yapardık akılda kalıcı olurdu ve severdik, ezberci eğitim anlayışımız değişse bu da değişebilir diye düşünüyorum

Kızlar Ne Diyor 2

• Ben de anlam veremiyorum.
    Şu yeni şairler, çok yazsalar az yayımlasalar, şiiri keçiboynuzuna çevirmeseler..

0|1
    0|0
  • maleseff

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Hı hı, edebiyat düştü. Sabır.

0|0
    0|0
  • kel ölür sırma saçlı, kör ölür badem gözlü olur demişler senin saydığın yazarlarda sağken sürgünden sürgüne gittiler bol bol küfür yediler hatta hiç mi hiç tanınmadılar bir ajdar kadar bile... ve beş parasız öldüler.. umarım anlatabilmişimdir...

0|0
    0|0
Yükleniyor...