Entel olmak için ne yapmak gerekiyor?

Acil entel olmam gerekiyor? entel abilerim, ablalarım... bir el atın, yol gösterin şu cahile!
Nasıl entel olunur?

0|0
11|6

En İyi Kız Görüşü

• ODTU Felsefe Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ahmet İnam ile yapılan bir söyleşi:
    —Sevgili hocam, memleketin durumunu nasıl görüyorsunuz?
    Feci şekilde kokuşmuş bir şeyler var. Şimdi tabi bu lafı 1500 sene önce Platon da söylüyormuş, 500 sene önce Hamlet de söylüyordu, otuz yıldır da ben söylüyorum. Hayatımız kokuşuyor, güzel bir söz değil ama böyle. İnsanların seyrettiği televizyon dizileri kötü, okuduğu kitaplar kötü, ama benim şikâyetim bunların kötü olduğunu söyleyen insanlardan. Sürekli şikâyet edene entel diyoruz. Ne kadar çok şikâyet ederseniz o kadar
    entelektüel oluyorsunuz. Oysa Entelektüel mutlu bir adamdır, burada mutlu demek memnun anlamında değil. Mutludur, yaşanan çirkinlikleri görür fakat bunları kabul etmez. Çirkinlikleri nasıl düzeltebileceğini düşünür, yolunu yordamını bulur. Kokuşmuşluk, önce kendimizle olan ilişkimizde başlıyor. Kendimizi çok fazla değerli gördüğümüzü sanmıyorum. İşin beteri kendimizi adam yerine de koymuyoruz. Yemek yemiyor artık çağımız insanı, tıkınıyor. Yemeğin tıkınmaya döndüğü, sevişmenin düzüşmeye döndüğü bir çağda yaşıyoruz. Bütün bunlar yozlaşmış bir hayatı gösteriyor, çünkü ortada zevk yok. Zevkin hançerlendiği bir yaşam var.
    (soruna cevap olabilecek kısmısı )

2|0
    0|0
    • bir de eskilere dönme arzusu var hep buna benzer. herkes eski zamanlara özeniyor. eskiden sanat vardı edebiyat vardı, incelik vardı gibi. çağın hassasiyetlerini, inceliklerini yaşayamıyorlar. bir hikaye vardı öyle, eskilere özenen bir yazar, bir fırsatını buluyor, eskilere dönüyor. özendiği yıllara. o yıllarda da yazarlar daha eskilere özeniyor.
      tuhaflıklar dünyası işte...

• Bu adam güzel özetlemiş durumu aslında biraz daha uzun yazı ama severim aklıma geldikçe okurum neyse bu başka bir şey. biz bizde olmayanı seviyoruz yeşillik , nesli tükenmiş hayvan türleri ama tükenen ne varsa işte.. dönsek o zamanlara teknoloji tutkusu var vkjd yani kapı doyumsuzluğa açılıyor bunu biraz dengeleyip elinde olanlardan bir parça kullanabilirsen fikrimce entel değil insana benzer bir hal alabiliriz.

Kızlar Ne Diyor 10

• Buradakiler genelde kopyala yapıştır takılıyor. Onu dene. Olmadı bir cümleyi aynı anlama gelecek on farklı şekilde kullanabil ve en başta diyeceğini en sonda söyle. Hiçbir anlam ifade etmeyen cümleleri art arda kurup "hadi buradaki gizli anlamı bulun sizi cahiller" imajı yaratmayı da unutma.
    Kolay gele.

0|2
    0|0
  • :)) olee gidp de ikametkah alir gibi olmazki :) biraz ktap oku internetteki yazilari oku ama politika falan degil konusurkende hersey hakknda bilgn varms gbi konus entel olmasanda ole gozukursn :) durumun aciliyeti ne ki bu kadar :)(

0|0
    0|0
  • Kemik gözlük ipek fular biraz uzun saç hafif göbek ve puro.. al sana entel görünüm. Bu soruyu soran biri zor entel olur bari görüntüden kurtar olayı

0|0
    0|0
  • yakın tarih
    felsefenin babaları
    kitap yazarları, kitaplar ve senaristler
    ödüllü filmler
    yabancı dızıler
    hakkında bılgı sahıbı olsan entel bı gorunum olur gibi.

0|0
    0|0
  • boyuna bir fular, gözüne bir gözlük, eline felsefik bir kitap. otururken bacak bacak üstüne atacaksın mümkünse saçın sakalın karışsın kolunda ip bileklikler olsun:D

0|0
    0|0
  • inek gözlükleri kağıt kalem ve atkı

0|0
    0|0
  • vallaha güldüm

0|0
    0|0
  • Entel olunmaz entel doğulur :dd

0|0
    0|0
  • öyle zor bişe değil gözünde büyümesin
    ben de entelim bu arada:p

0|0
    0|0
  • Bunun cevabını isvicreli bilim adamları bile aciklayamamistir:)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• "Acil" dediğin için entel olunmaz, entel gibi görünebilirsin. Yorumlarda sanırım bunun üzerine zaten. Dış görünüm ve kabuk ile ilgili rötüşler yaparsın, gözlük, kaşkol, belki şapka ve hafif bir bıyık. Ama muhabbete girince içindeki boşluğu hissettirdiğinde skandal olur. Onu da zamanla uzun vadede kitap ve makale okuyarak giderebilirsin.

0|0
    0|0
    • Nerede bir ikizler burcu erkeği görsem, önce gülerim. Önce diyorum çünkü pardon da bıktım artık siZin şu adamı zirveye çıkarıp sıçan gibi üzerine basma hallerinizden. Tutar desen yok, gurur desen sıfır ki bu tavrınızda arkanızdayım; gereksiz bir insan egosudur, ne bileyim işte çok ruh hastasısınız.

Düşünüyorum; bir yengeç olsaydım eğer hiç böyle dertlerim olmazdı. Hepinizi dev bir varilin içine koyup denize atardım ama işte melek kalpli bir kovayım. Hinliğe dair tüm düşüncelerim abdullah gül gibi saf dışı kalıyor. Aha siyasi bir komiklik yaptım. Bugün de entelim.

• İkizler burcu erkeğinin haznesi geniştir; gelen bilgileri dosya haline getirip sıkılaştırılmış formda yükler. O yüzden sana patladım.

Soran arkadaş balık burcu olduğu için incitmek istemiyorum. Ama sen incin

• al atkıyı boynuna dola gez bir iki afıllı laf ogren al sana entel olmadı al igneyi ipligi basla ormeye iki ters bir duz al sana dantel

0|0
    0|0
  • Ahahha çok ilginç bir konu olmuş sen entel mi olmak istiyorsun entellektüel mi ikisinin arasında fark var çünkü :)

0|0
    0|0
  • bırak entel dantel işlerini

0|0
    0|0
  • kimlik bilgileri ile muhtarlığa başvur. 3 vesikalık fotoğrafı unutma.

0|0
    0|0
  • kpssden almıyolar mıydı?

0|0
    0|0
Yükleniyor...