Türkler neden gerçek atalarını kabul etmiyor?

Türklerin dna sı antik anadolu halkları ile yakın çıkmış antik anadolu halkları aryan yani anadolu insanının hala kendine söylediği ari ırktandı (sarışın kızıl saçlı nordiklerden) hititler lidyalılar galatalılar daha nice antik anadolu halkı kaybolmadı genetiğimiz uyuşuyor peki neden hala orta asya moğolistan göçüne inanılıyor kızılırmak, orta anadolu iç anadoluda bir çok insan sarışın sadece asur, babil ve arablardan sonra esmerleşmişiz olay bu ne düşünüyorsunuz

Güncellemeler:
derinkuyu göbekli tepe belgeselini görünce ne kadar mutlu oldum böyle ataşarım var diye

0|0
4|16

En İyi Erkek Görüşü

• Atalarımızı kabul ediyoruz.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• aslında sende haklısın ancak bu durum şu şekilde yorumlanıyor genelde. türkler orta asya dan birden bire göç etmemiştir. yavaş yavas göçebe oldukları için anadoluya doğru gelmişlerdir. buradaki aryan halk ile etkileşim olduğundan anadolu türkleri oluşmuştur. daha sonra orta asya dan gelen topluluklar buradaki anadolu türkleri ile birleşmiştir. yani bir bakıma iki ayrı türk ırkı oluşmuştur. tabi birleşmeden sonra karışmıştır. tarihte ırk olarak değişen yalnızca türkler derler.(aryan ırkına geçiş) ancak sonuç olarak türklerin hepsi hz. nuh un oğlu yasef in soyundann gelmektedir. bu konuya aslında değişik bir çok bakış açısı var. örneğin araplar türklerin bu iki ye bölünmesini yecüc ile mecüc olarak değerlendirmiştir ki sana bunu anlatmaya kalksam konu baya uzar. araştırırsan bu konuyu derinlemesine görürsün.atatürk ün araştırmalarına bakabilirsin bu konuda. zaten bu kafatası araştırmaları onun araştırmalarıdır. avrupalılar türklerin sarı ırk olduğunu iddia ederler. ancak araştırmalar sonucunda türklerin beyaz ırka da yakın olduğu kanıtlanmış. avrupalılar beyaz ırkın diğer ırklara göre daha zeki falan olduğunu söyler. araştırmalar bunun için yapılmış zaten. ancak şu anda bir türk ün hangi ırk a ait olduğunu söylemek nerdeyse imkansız.zaten bir imparatorluk geçmişimiz var. iyice karışmışız yani.

0|0
    0|0
  • saf kan zaten yoktur dünyada hem genetik hemde kültürel karışım söz konusudur ama türkiyede yaşayan insanlardı taa ebesinki yıllarda yaşayan insanlarla dnaları tutuyor demekte bilimsel değildir..zaten bu selçuklu tarihinide yok saymaktır ki bu hiç olmaz hele selçuklu devleti gelip iki tümen askerle koca anadoluya hakimiyet kurdu demeye gelir ki hiç inandırıcı değil..anadoluya türkler gelmiştir özellikle miryekefelon savaşından sonra karamanoğlu beyliğinin sadece avşar boyuna mensup 300 bin nufusu olduğunu jean paul rouxun türklerin tarihi kitabında bulabilirsiniz..anadolu kozmopolittir ama tarih boyunca ama türkleri inkar etmek de hem tarihi inkar etmek olur hemde turcophobia bir düşüncedir..

0|0
    0|0
    • karanlıların genetiği hitit hatti çıkıyor

• o uyduruk türkçü masalı karamanlılar hatti kökenli dna ları uyumlu çıkıyor

• elin ingilizi bile türk diyor sen hatti diyorsun

http://en.wikipedia.org/wiki/Karamanids

• konuyla alakalı değşil ama ben kesinlikle osmanlı torunu değilim.ben türk oğlu türküm.türklüğümlede gurur duyuyorum Allahıma hamd olsunki ne kürt veya israilli değilim. ne mutlu türküm diyene lafından gocunmuyorum.tc harfleri zoruma gitmiyor.kendimi osmanlı torunu olarak görmüyorum.benim atam dünyanın gelmiş geçmiş en büyük lideri gazi maraşel mustafa kemal atatürktür.namazımı kılarım orucumu tutaruım.aç kalsam 1 kuruş hırsızlık yapmam 1 söz yalan çıkmaz ağzımdan.alkola kumara zinaya karşıyım.üçünüde çok seviyorum ama takvam sahbi olmaya çalışıyorum.ülkemizdeki din istismarcılarından nefret ediyorum.(anladınız siz o partiyi.) Allah tan tek dileğim bunların alayının türk halkı tarafından ankaara kızılay meydanında sallanmasını görmektir.namusumuzu koruyan türk ordumuzu ne hale getirdiklerini gördünüz.genel kurmay başkanına terösit demek hangi akla mantığa hizmet

1|0
    0|0
  • aslımız orta asyadır..itiraz kabul etmiyoruz..çünkü türklerin kitabeleri var..

1|1
    0|0
    • dnalarımız anadolu diyor ama o kitabeler başka halkların harfleri işe yazılmış

• Osmanlı zaten kendine kayser i rum diyordu türk değildi anadolu beyliği idi

• izmirde yaşayan biri olarak izmire gavur denmesini haklı buluyorum.çünkü İzmir çok modern..herkes kardeşçe yaşıyor izmirde..

• Ben Atalarımın kim olduğunu çok iyi biliyorum.

"Karacık dağından, Kıpçak çölünden
    Gelen atalarım gibi Türk'üm ben.
    Bana yol gösteren benden olmalı;
    Olamaz Türk'e baş, Türk'üm demeyen."

-Ziya Gökalp

İnanılıyor dediğin şey, gerek arkeolojik; gerekse antropolojik çalışmalar sonucunda kesinleştirilmiş bir şey.

0|1
    0|1
    • ziya gökalp kürttür

• o aslını inkar etmiş bir devşirmedir

• aslını inkar edenin geleceği olamaz

0|0
    0|1
  • çok cahilsin keşke ölsen o dediğin testler tam olarak her şeyi belli etmez bazı gerizekalıalrda çıakcak neden çekik gözlü değilsiniz diyecek iklim ve hava oalylarından doalyı vücut tipimiz böyle ırka göre vücut şekillenmiyor bölgeye göre şekilleniyor orta asyadada sürekli rüzgarlrdan dolayı insanlar çekik gözlü buna doğu asyayıda ekelyebilriiz ve cinsel bir konuya girersek bir afrikalının penisi kuzey asyalı veya kuzey amerikalı bir erkeğinpenisinden büyüktür çünkü sıcaktan dolayı.

0|0
    0|1
  • Türklerin atası anadoludan gelmez Türklerin Atası Orta Asya'dır

1|0
    0|0
  • Bugünkü bildiğimiz Türkiye Türkleri, Orta Asya'dan göç edenler ve o dönemde Anadolu'da yaşayan milletlerin karışmasıyla ortaya çıktı.

1|0
    0|0
    • çok az o gen bizde yok neredeyse o türkler bize gelinceye kadar afgan iranlı arablarla karışmıştı onlarda tam türk değildi bu yüzden selçuklu farsça konuştu

• madem asimile olmadılarda niye anadolu kültürü kullanıyorlar dili kaybedince insanın tipi kaybolmuyor

• Aynı şeyi "tipi kaybedince dili kaybolmuyor" olarak da söyleyebiliriz..

• hiç kimsenin kökeni belli değildir ki birçok kabileler karışmış vs

0|0
    0|0
  • Cengizhanin torunlariyiz soyumu asla inkar etmem

0|1
    0|0
  • yaw neyin atasıdır bu böle neyin atası her insanın atası aynı ne saçmalıktır bu?

0|0
    0|0
  • Milletin-toplumun ırki bağlılıkları bazından değerlendirilmesi kime neye yarar? Önemli olan kültürel bağlarımız değil mi? Bizi biz yapan değerler..
    Ayrıca Asyadan, kafkaslardan, iran üzerinden gelen Oğuz akınlarını ve kitleler halinde göçleri bilmemek sanırım sizin sorununuz..
    '' Türk dili anadoluya gökten zembille mi indi?'' diye sorarlar adama soruda önemli mantık hatalarınız var..

1|0
    0|0
  • Gizli kullanıcı sen kabul ediyor musun? Gerçek atalarını.

0|0
    0|0
  • sence bunun neresi anormal... orta asyadan gelince burdaki insanların hepsini yok mu ettik... tabiki o insanlarla kaynaşmalar oldu.. sence normal değilmi bu.. ama soyumuz orta asyadan geliyo...

0|0
    0|0
    • genetik öyle demiyor genetik atalarımızın anadolu antik halkı diyor

• bende türk geni yokki ninelerimi tohumlasınlar çekik gözlü olmayan sizler ANADOLUNUN yerli halkı tohunlattırdı

• sen bence susmalısın :) hadi git sen atalaırını bul tohumlattır kendini bulabilirsen tabi :)

Kızlar Ne Diyor 4

• Anadoluluyuz şu an ama sonradan Türkleştirdik anadolu'yu.
    Asırlar öncesini sayarsak; Orta asya.

1|1
    1|1
  • iyide aryan dediğin sarısın felan olmuyor mu biz hep esmeriz yani olabilir ama karısa karısa özümüzü kaybetttik ona bakarsan cekikte olmamız gerek ve asıl Türkler orta asyadaki türkler göktürkler

0|0
    0|0
    • asurlular ve arablar yüzünden asur kolonistleri devamlı anadolu işgal etmiş bu yüzden halk esmerleşmiş

• tamam işte etkileşime girdikçe genler değişti karıştık dediğim o

• keşke karışmasaydık yaaa :(

• kimim ne oldugu zerre umrumda degil.

0|0
    0|0
  • Gerçekler acıdır meyvesi tatlıdır!

0|0
    0|0
Yükleniyor...