Eurovisyon da neden yokuz? Neden katılmıyoruz?

Azerbaycan TV den izliyorum da harika parçalar var. Trt deki bazı badem bıyıklı yobaz amcalar yine içlerindeki sapıklığı ve faşizmi başkalarına mı yamamaya çalışıyor?

0|0
16|32

En İyi Kız Görüşü

• Katılmıyoruz çünkü çok para ediyormuş böylesi bir projeye katılmak.
    Gemiciklerin benzini var, imar alanının sitelerle doldurulması var, propaganda uğruna satılan ceyizlikler var.Senin bunları hesap edip düşünmen gerekirdi, söyleneni bilmen gerekirdi, cık cık cık...

1|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 32

• Güzel bir soru, öncelikle şu Eurovizyon tam olarak nedir bir açıklayalım... Eurovizyon özellikle Avrupa'da yaşayan eşcinsellerin katıldığı bir organizasyondur, geçmiş yıllarda kazananlardan bazılarını şöyle bir inceleyelim
    -Dana International (israil)
    -Alexander Rybak (norveç)
    -Dima Bilan (rusya)
    Sertab Erener'in birinci olduğu yarışmada 3 olan Tatu grubunu herkes bilir, ve bu sene Avusturya temsilcisi Conchita Wurst resmini şu linkten > oikotimesofficial.files.wordpress.com/.../...t.jpg

görebilirsiniz... (bu arada bu sene yarışmayı bu aday kazanabilir)

evet artık bu organizasyonun bir eşcinsel karteli altında olduğunu anlamış bulunuyoruz, şimdi devletin neden bu organizasyona katılmadığını sanırım daha iyi anlamışsınızdır...

not: eşcinsellere karşı herhangi bir yargılama ile baktığım düşünülmesin sadece bilinmeyen gerçekleri paylaşmak istedim :)

0|0
    1|0
  • Türkiye katılmadı, oylama sistemine karşı çıktılar.

cut.

1|0
    0|0
  • Oylama sistemi düzeltilse bu sefer ama İsrail de katılıyor denecek. Eurovision şarkı yarışması, gerçi Avrupa'daki itilmiş veya az gelişmiş devletlerin kendilerini kültürel tatmin mekanı; ama böyle bir argümanla TRTmizin hiç geleceğini sanmam.

Ayrıca evet, birçok şov TRT'nin mevcut yayın politikasına aykırı, ve sanırım bir 30 yıl daha böyle kalacak.

0|0
    0|0
  • bırgun gelecek o badem bıyıklı ıktıdar yalakaları gıdecek nasılsa, bır gun bır memur abımız soylemıstı, onceden gizlı saklı namaz kılardık sımdı gızlı saklı ıcıyoruz dıye, lanet olsun boyle duzene...

ha bu yarısmada olmalıydık ama oryantal tarzı degıl adam gıbı olmalıydık, bız bu yarısmaya katılınca ılla oryantel olacak zurna olacak davul olacak, yahu adam gıbı sarkı yapmayı becermıyormu koskoca ulke sanatcıları

0|0
    0|0
  • Çünkü trip ata sporumuz :/

1|0
    0|0
  • yarışmanın adil olmadığını ögren sonra gelip buraya laf at..Oraya katılan hiç bir türk yarışmacıya son bir kaç eurovisyon yarışmasında hakkı verilmedi..Ayrıca sorunu azerilerle yaşıyormuşuz gibi göstermen saçma olmuş

0|1
    1|0
  • eurovisyon zaten sadece siyaset ile ilgili kimse güzel ya da kötü söyleyen insanlara oy atmıyor diplomatik şov sadece bana göre

0|1
    1|0
  • uluslarası guzel bir etkinlik biz yokuz üzücü

1|0
    0|0
  • Eurovision artık bir şarkı yarışmasından öte tamamen politik ve diplomatik bir rekabete dönüştü, herkes birbirinin komşusuna, dostuna oy atıyor, ben şahsen eski eurovision'lar ibi şimdikilerden hiç tat alamıyorum... Bir de kaliteli müzik yapıp işi iyi bilmek lazım, bizdeki iyi sanatçılar şan şöhret sahipleri de kazanamazlarsa prestijleri sarıslır diye katılmak istemyorlar... olay aslında bundan ibaret maalesef elimizdekileri kullanamıyoruz...

0|0
    0|0
  • puanlama sistemi rezillik herkes komşusuna veriyo bizim hayırlı komusumuz var mı şarkıya bakan yok girmek büyük saçmalık

0|1
    0|0
  • trt rezil bir kanal olduğunu gösterdi..azerbaycanın katılmış olduğu bir eurovision şarkı yarışmasını ben trt den izleyemiyorsam azeri kardeşlerim küfür etme hakkına sahipler..yaptığın davranışı onamasam da haklısın böyle davranmakta..bayrak sevgisi olsa içimizde azerbaycan için trt yayınının olmasını isterdim..

0|0
    0|2
    • Yaptığımda yanlış bir şey yok. bir tek o kanal tekrar yayınlıyordu o an. Seyrettim. Ben de meraklısı değilim Azerbaycan TV sini izlemeye. Azerbaycan da petrol doğal gaz var diye yalakalık yapıyoruz işte başka bir açıklama yok. Sanki onlar da bu durumu bilmiyorlar mı?

• izlemiyoruz zaten. Ne olmuş o ya. Suudi Arabistan televizyonu gibi.

• trt azeri neden yapılmadı? bu mu açılım? neden trt arapça var?

• bilmem

1|0
    0|0
  • politik nedenler bunlar hep

0|0
    0|0
  • oylamalarda adaletsizlik olduğu gerekçesiyle katılmıyoruz galiba. gayet mantıklı ancak şu bir gerçek ki türkiye eurovision'a katıldığı süreç boyunca kuşkusuz hep 12 puanı azerbaycan'a vermiştir.

eurovision her ne kadar iyi niyetli bir yarışma olsada adil bir oylamanın dahi olmadığı "saçma" bir yarışmadır. böyle bir oylama sistemi olduğu sürece takip etmenin bile bir anlamı yok.

0|0
    0|0
  • neden neden neden

0|0
    0|0
  • Bence katılmalıydık oylama adil olmayabilir ama Turkiye nasıl kazandı peki yarışmayı

1|0
    0|0
    • oylama sistemi üç yıl önce değişti o yüzden Yüksek Sadakat gibi bir grup hüsranla döndü iki yıldırda protesto ediyoruz

• protesto ediyoruz ama kimin umrunda?

• Sertap Erener'den bu yana aralıksız takip eden biri olarak söylüyorum, bence oylama sistemi ve diğer benzer bahaneler tatmin edici değil. Bu kararın arkasında hem ekonomik sebepler, hemde ülkemizde bu yarışmaya gereğinden fazla önem verildiği için başarılı bir şarkıcı bulmak ve ikna etmenin zorluğundan kaynaklanıyor.

0|0
    0|0
  • "Trt" kelimesinden itibaren kurduğun cümle zaten cevabı kendi içinde barındırıyor.

0|1
    0|1
  • Oylama sistemini beğenmiyorlarmış badem bıyıklılar

1|0
    0|1
  • Katılsak ne olucak vasat bir şarkıcıyla vasat bir şarkı söylenicek , hemde Türkiye olarak katılıp ingilizce şarkı söylicez. SAÇMA.

0|1
    0|0
  • devlet o küçük beyniyle protesto ediyor. onlar da gelirsen ekime kadar gelmezsen...diyor:D

1|0
    0|0
  • katılmaya gerek yok

0|0
    0|0
  • katılınca başımız göğe eriyor. çok mühim bişi olsa amerika kalkar avrupada eurovision a girerdi merak etme!!!

0|0
    0|0
  • ONLAR BASTIRILMIŞ SAPIK HERBİRİNİN Bİ KAÇ EVLİLİĞİ VAR SÜNNET AYAGI:)

0|0
    0|0
  • beğenmiyorlar demek ki

0|0
    0|0
  • hernekadar bunu yapanlarla zıt görüşte olsamda doğru bir karar.şarkıymış sesmiş hepsi hikaye komşu komşuya dost dosta oy verir.hep siyaset politika var işin içinde.gerçi diğer şarkıları dinleyemiyoruz o da kötü oldu

0|0
    0|0
  • Oylamalarda haksızlık olduğundan dolayı iki yıldır protesto ediyoruz. aslında protesto filan sizlik şeyler neden böyle atarlandın oto boka ptotesto yapanlar saçma sapan şekilde bunu yadırgıyor ayıp ayıp :)

0|0
    0|0
  • Türkçe şarkıyla katılmadıkta sonra neye yarar...

0|0
    0|0
  • bilmiyormusun neden katılamadığımızı

0|0
    0|1
  • Biz eskiden kadın görmek için izlerdik o programı ahahahaha çok önemşi bir şey deilki

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    2

Kızlar Ne Diyor 15

• puanlama sistemini adil bulmuyorlarmışmışmış. uzun zamandır bu sistem vardı zaten. dertleri bu değil tabii ki, bahane sadece.

1|0
    0|0
    • Doğru!! Oylama SMS ile yapıldığından oyların kime gideceği ayarlanamıyor. Yıllarca siyaset var, siyaset var deyip durdular. Asıl siyasetin alasını kendileri yaptılar. Ne biçim bir iş anlamak imkansız. Anlamak da istemiyorum zaten.

• Oylamaların siyasi yönden değiştirilmesi ve adaletin yerini bulmaması ana neden. "Siyasal nedenler" olarak özetlemek de mümkün.

Her ne olursa olsun, bana göre oraya katılmalı ve Türkiye'nin reklamı yapılmalı. İnsanların kafasında kurduğu Türkiye stereotiplerini yıkmalı ve onlara maNga, Can Bonomo gibi çağdaş şarkıcıların çağdaş şarkılarıyla gidilmeli.

1|0
    0|0
  • her sene takip ederdim, büyük keyif alırdım. ülkelerin sanatçılarının açıklanması heyecanla beklerdim, diğer ülkelerin ulusal finallerini bile izlerdim. melodi grand prix, melodifestivalen hayranıydım. bir kere açıp bakmadım bu yıl. bir kaçı hariç bütün şarkıları da dinlemedim, yarı finalleri de izlemedim. Yunanistan bile her sene şahane parçalar yollarken biz el el üstünde elalemi seyrediyoruz. var bir kuyruk acıları. ya da sanatçılara para vermek istemiyorlar, ceplerine kalsın paracıkları.

1|0
    0|0
  • Keşke katılsak ya.

1|0
    0|0
  • Katılmamamız en iyisi oldu bence. Yoksa yine Hadise gibi biri için nice paralar dökülecekti, sonuç hüsran olacaktı.

0|0
    0|0
  • her sene büyük bir heyecanla izlerdim yarışmayı. oylama bu zamana kadar adildi de , şu 2 senedir mi adil değil anlamış değilim. hakeden kazanıyordu bana göre. başka bir durum var bence.

0|0
    0|0
  • Katılmayalım bencede, gereksiz

0|0
    2|0
  • Gerek var mı?

0|0
    1|0
  • hangi kanaldan izliyorsun?

0|0
    0|0
  • Katılsak ne olur, katılmasak ne olur.

1|0
    0|1
  • kasmayalım

0|0
    0|0
  • eurovision o zihniyetten çok mu farklı sanıyorsun

0|0
    0|1
  • Benim anlamadığım şu, bize sormadan boykot ediyorlar ve nedeni de ülkelerin oyları siyasi jest yaparak dağıtması. Yani bir nevi haksızlık. İyi de aynısını biz de yapmıyor mu idik? Her yıl biz Azerilere onlar da bize tam puan veriyordu. Bu ne çelişki yani? Kendimiz yapmadan eleştirsek neyse diyeceğim de..

1|1
    0|0
  • giriyorz başarısız olup gelioruz.hadise mesela gitti orda türkleri temsil etti ama ben kendi adıma hiç beğenmedim o neydi öyle çıkıp orda kötü sesi ve giyimiyle beni mi türk halkını mı temsil etti.utandım hemde çok.tabi başkaları beğenmiştir ayrı..bunun dışında bir süre katılmasak daha iyi bir çok şarkı anlamsız, ses kötü anca açık pozlar verip klibi dinletiyorlar anlamsız ifadelerle dolu.bir süre katılmamalıyız.

1|0
    0|0
    • yanlış anlaşılmasın türk derken türkiyeyi temsil etti.

• Boşuna masraf :D

0|0
    1|0
Yükleniyor...