Genel Kültürümüzü artırmak için neler yapmalıyız?

Evet arkadaşlar soru gayet net Genel Kültürümüzü artırmak için neler yapmalıyız sizce? siz neler yapıyorsunuz bu konuda?

0|0
916

En İyi Kız Görüşü

• İyi bir takipçi olmak gerekir.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 8

• Kitap okuyarak , anksiklopediden araştırma yaparak. İnternette olur tabi ama her yazılan doğru değil. Her kafadan bir ses hesabı. Ama internette vikipedi var oralardan araştırma yap doğru kaynak oluyorlar.. Diğeri ise internete çok sitede kültürle ilgili soru çözmek için var. Gazetede ki köşe yazıları okunmalı. Birazda gezilip görülmeli.

0|2
    0|0
  • bulmaca cözülmeli

dergi,gazete ve köse yazıları okunmalı

kim 500 milyar yarısmasıda fena syılmaz izlense iyi olr

severek kitap okunmalı(ister klasik yada roman veya şiir)

dipnot alıskanlıgı olmalı(yeni ogrenilen bilgilerin pekiştirilmesi icin)..

gibi gibi..:)

0|1
    0|0
  • sürekli okuyup araştırırım. birde ekolay diye bi sitede genel kültür testlerini çözmek hoşuma gider

0|1
    0|1
  • arastırıyorum kutuphane olsun ınternet olsundegısık yoreler ne yapıyo naıl davranıyo okuyorum bakıyorum denıyorum.

0|2
    0|0
  • kisisel gelisim ve tarih kitapları cok faydalı oluyor

0|0
    0|0
  • maaşım artmalı

bi kitaba 20 lira dendiğinde kafamda bi yazar kasa, takibinde beni sinir eden bi ampul logosu belirmemeli

0|1
    3|2
  • kitap gazete haberler günlük olaylar takibi aklına ne gelirse ama en güzeli araştırmak merak edip araştırırsan daha kolay öğrenirsin

0|0
    0|0
  • mesela bu site benim kulturumu artırdı, genel kultur denebilir mi bilmem ama :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• kitap konusunda ne yazık ki sistem bireyi korsana teşvik ediyor. üzülerek söylüyorum kitap fiyatları bu kadar yüksek olduğu sürece ne okuma oranımız artacaktır ne de korsan kitap sektörü yok olacaktır. gerçi bedava kitap versen de okumayacak olan tonla adam var. ben kültürün yaşantıyla arttırılabileceğine inananlardanım. farklı kesimlerle zaman geçirmek onları tanımaya çalışmak kültürlenmemizi hızlandıracaktır. elbette kitapların gazete ve dergilerin hakkı da inkar edilemez.

0|1
    0|0
  • En önemlisi bence oldukça çok meraklı olman lazım ve merak ettiğiniz şeyin üzerine girmeniz gerekiyor. Çok yönlü olmalısın, yani tarihle ilgilendiğiniz kadar müzikle de ilgilenmelisin. Mesela klasik bir parça dinledim diyelim o klasik parçanın bestecisi arastiracaksin. Mesela asturias vardır klasik müzik, bestecisi ise isac albenizdir. Isac albenizdir ise Nikolay Sarkozy nin kız arkadaşının büyük büyük dedesi imiş, kendisi ingilizdir. Bunun gibi durumları her şeye uygulayacaktır. Yani çok merak edeceksin ve merak ettiğiniz şeyi arastiracaksin... Ama şunu da unutma, hadi ben genel kültürlü alayım ve ders çalışır gibi genel kültür çalışayım deme ile olmuyor.

1|0
    0|0
  • İşin başı; merak ve öğrenme arzusudur. Bu olmadığı sürece binlerce kitap okusan, milyonlarca insan tanısan, gezmediğin ülke kalmasa, yine de hep bir şeyler eksik olacaktır.

Bence en önemli gelişim kaynağı yeni insanlar tanımak ve öğrendiğin her bilgiyi sorgulamaktır. Tanıdığın her insan senin için önemli olsun yada olmasın, mutlaka kişisel gelişiminde etkili olacaktır. Daha önce gitmediğin mekanlara git, yeni insanlar tanımaya çalış.

Kültür uzun zaman içinde kendiliğinden gelişir. 3-5 kitap okumakla genel kültür sahibiyim diyemezsin. Okumak konusunda kısaca şunu söyleyebilirim. Senin gibi düşünen insanların kaleme aldığı eserleri 1 saat okuyorsan, farklı görüşlere sahip yazarların eserlerini 3 saat oku ki, farklı pencereler açabilesin yaşama dair.

0|0
    0|0
  • internet olsun, kitaplar olsun her türlü bilgiden her türlü konuyu araştırıp okumak. Konu ayrımı yapmamak. Ve bir konu hakkındada bir kaynağa bağlı kalmamak. Başka görüşleride almak

0|1
    0|0
  • Okumak , araştırmak, çeşitli karakterlerde iyi veya kötü insan tanımak gibi şeylerin genel kültüre çok etkisi olur ...

0|1
    0|0
  • çevrene benim gibi bu gereksiz bilgi

ama söylemek iştiyorum

dozunda bir şeyler

öğrenmek iştiyorsan

önüne gelen ne varsa oku

ayırt etme

konu sınırlası yapma

hatta

gereksiz olması dolasıyla ansiklopedi bile

okuman lazım

0|1
    0|0
  • boşver genel kültürü. bi konuya yoğunlaş iyice öğren. vatana millete katkısı olacak bir şeyler yap. google yazarak iki snde elde edilecek bilgileri öğrenmenin kimseye faydası yok. bilimsel bir şeylerle uğraş. sen google'da bir şeyle arayacağına insanlar seni google da arasın.

diyosan ben muhabbet olsun kızlara hava atıyım diye genel kültür istiyorum. o zaman faklı türde ayda 6 7 tane dergi oku yeter bence.

0|0
    0|0
  • hiç bişi yapmıyorum.artıyorsa da kendi kendine oluyor sanırım :/

0|0
    0|0
  • istanbulda yaşamak zaten avantaj ve ayrıca youtube de güzel şeyler var izlemeli.

0|0
    0|0
  • Her türlü kitabı ayrım yapmadan okumak.

0|0
    0|0
  • kitap ve gazete oku.kültürlü insanlarla konuş,tartış

1|0
    0|0
  • bol haber izle ayrıca yakın tarıhımızı bıl... kose yazarlarını oku...arasıra da onlıne kultur sorusu coz yeter

0|0
    0|0
  • Kimin "ne dediğini" değil, "ne dediğine" bakmak kayd u şartıyla oku, dinle, seyret.

0|0
    0|0
  • Oku Oku Oku. Kitap internet gazete. Bu konudan bana ne demeden önüne geleni oku. :D

0|0
    0|0
  • kitap oku, müze gez, dergi al düzenli

0|0
    0|0
  • Okunmalı ve gezilmeli.

0|0
    1|0
Yükleniyor...