Stephen King okur musunuz? Favori romanı hangisi?

Gerilim korku tarzında kitaplara merak sardım. Korku dediğimde aklıma gelen ilk yazar olan Stephen King romanlarından başlamak istiyorum. Favoriniz hangisi en korktuğunuz ya da?

Şıklar haricinde de öneriniz varsa bekliyorum.

• hayvan mezarlığı
    23% (7)29% (13)26% (20)Oy Ver
  • sadist
    3% (1)2% (1)3% (2)Oy Ver
  • ruhlar dükkanı
    3% (1)7% (3)5% (4)Oy Ver
  • göz
    16% (5)4% (2)9% (7)Oy Ver
  • medyum
    16% (5)4% (2)9% (7)Oy Ver
  • kemik torbası
    16% (5)9% (4)12% (9)Oy Ver
  • ''O''
    23% (7)45% (20)36% (27)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
39|64

En İyi Erkek Görüşü

• Birçok kitabını okuyup filmini izlememe rağmen Kujo, Yeşil yol ve O isimli kitapların bende uyandırdığı izlenim çok farklıdır. Bilhassa "O" isimli kitap yüzünden palyaçolara temkinli yaklaşıyorum hala (:
    Diğer kitaplarını peş peşe okuyunca insan "yazar çocukluğunda ağır depresyon yaşamış ki yazı dili bu denli irite edici üsluba sahip" dedirtebiliyor.

1|2
    1|0
    • Beğeni için teşekkür ediyorum..

• "O" kitabını okucam palyoçoları severim çok merak ettim. :D

• Beklentilerini karşılar umarım (:

Erkekler Ne Diyor 63

• Böyle güzel bilgilendirmeli bir soru için öncellikle seni tebrik ederim. Benim şahsi fikrimce, "Cep" kitabı çok güzel bir kitap. Çünkü bu kitapta, gerçekten günümüzdeki cep telefonu kavramı ve bizi ne hale getirdiği ki bunu daha cep telefonları bu kadar yaygınlaşmadan yaptığı göz önüne alınırsa bir nokta atışıdır. Ki kitap sadece cep telefonu konusundan değil, dünyada önemli yer tutan 11 eylül, biyoterörizm gibi konulara da çok farklı bir bakış açısı sunmaktadır. Ayrıca kitabı birden fazla defa okuyan birisi olarak, kitabın, sadece belli bir yönden değil, bir çok yönden baktığını ve bunun arkasından kimi gerçekleri görebileceğinizi de söyleyebilirim... Evet belki bu seçeneklerde yer almayan ikinci kitap olacak lakin "Kara Kule" seriside ikinci bir başyapıtıdır bence, kitap her ne kadar bir çok yönden ve birçok açıdan yaklaşsa da, kitaba yedirilen bizim dünyamız, hikaye kurgusu ve pek çok diğer nokta benim o kitabın hastası olmama neden olmuştu... Seçenekler arasından yer alan "göz" benim favorim, anlatmaya gerek yok çünkü okuyan kişiler neden böyle bir seçim yaptığımı görebilirler.
    Uzun bir yorum oldu farkındayım, sonuna kadar okuyup dinlediğiniz için teşekkür ederim. Ve "Kara Kule"den bir alıntıyla sözümü bitiriyorum.
    "Uzun günler ve geceler dilerim... - R. Deschain"

1|0
    0|0
  • Stephen King'in tüm romanları birbiri ile ilgilidir.Tüm kitaplarında Kara Kule'den simgeler/objeler ile gönderme yapar King.Tüm kitaplarını okuyan bir insan uzaktan bakınca kitaplara söylemek istediğimi kesinlikle anlar.Şahsen Kara Kule bitmeden diğer kitapları okursanız tamamen anlayamayacaksınız ve bence bu zaman istafı.Tabii King'i tamamen tanımak istiyorsanız..

1|0
    0|0
  • Pet Cemetery (Hayvan Mezarlığı) ve Needfull Things (Gerekli Şeyler)'i okudum. İkisi de çok sürükleyici ve ilgi çekiciydi. O'yu okumadım ama filmini çocukken izlemiştim. Bana çok korkutucu gelmişti. Palyaçolardan tırsarım hala!

1|0
    0|0
  • "O" Tabiki ama bir çok romanda şunu gördüm roman çok etkiliyo filmini izliyosun hayalkırıklığı. Bence sebebi şudur roman'ı sınırsız hayalgücümüzde yaşarız. Ama film sınırları belirler.

1|0
    0|0
  • stephen kıngin tüm kıtapları kişisel kütüphanemde mevcuttur. king kitaplarının bir özelliği kitaplarının girişinin sıkıcı olmasıdır. ama sonradan insanı çekiyor içine.King sadece korku yazarı değildir bir çok kitabında korkunun K sını bulamazsın. ama HAYVAN MEZARLIĞI, O, gerçekten korkunç kitaplardır. bunları okumadan diğer korkuları okuma istersen netten de araştırabilirsin bunlar klasik

1|0
    0|0
  • bayılırım..ejderhanın gözleri..

1|0
    0|0
  • Stephan king romanlarını 1-2 tane okudum ama isimlerini hatırlamıyorum genelde film ve dizi versiyonlarını izlerim. Ama şu "O" kitabını merak ettim en iyi cevapta yazan arakadaş sayesinde ilgimi çekti. :)

1|0
    0|0
  • Hayvan Mezarlığını okudum sadece, bu nedenle kıyas yapamıyorum ama güzeldi =(

1|0
    0|0
  • Yazmamışsın ama benim favorim karakuledir. Bu arada bu tarzdan hoşlanıyorsan E.A. Poe ve H.P. Lovecraft ida sevecegini düşünüyorum.

1|0
    0|0
    • Sorunun aciklamasini yeni okudum. Stepheb kingin bütün kitapları gerilim korku değildir. Korku ariyorsan lovecraftida denemelisin

• Roman mı ben hikaye bile okumayı sevmiyorum.s

0|0
    1|0
  • hayvan mezarlığı artık klasikleşmiştir zaten. medyum da iyidir, kujo falan. yeşil yol korku olmasa da efsanedir. üstadın her kitabı birer başyapıttır ya vaktin varsa sıradan hepsini oku derim. türkiye'de yayınlanmış 56 kitabı varmış tabi bayağı azim ister bitirmek. çok iyi bir yazarla giriş yapmışsın korku türüne.

0|0
    0|0
  • o palyaco hala yaşıyor diye korkuyordum

0|0
    0|0
  • hayvan mezarlığı

1|0
    0|0
  • Bu adamı sevemedim gitti. Kemik Torbası yarım kaldı. Kara Kule'yi 4'te bıraktım.

0|0
    1|0
  • göz. üstüne tanımam çocukluğumun efsanesi :)

1|0
    0|0
  • okumadım

0|0
    1|0
  • Sleepwalkers

1|0
    0|0
  • --A-- güzel ama Agatha Christie romanları daha sürükleyici...

1|0
    0|0
  • Sevdiğim bir yazardır. Bütün kitaplarını okudum ve tavsiye ederim.

1|0
    0|0
  • Birçok kitabını okudum.

0|0
    0|0
  • okumam

0|0
    1|0
  • medyum

1|0
    0|0
  • İnanırmısın Stephen King filmlerinden dolayı kitaplarını okumaya da merak saldım.Ama olayları çok dolaylı ve ağır bir şekil de işliyor.O yüzden kitabı okurken kelime karmaşası için de kendini geçen olayın heyecanına kaptıramıyorsun bir türlü.

0|0
    0|0
  • ruhlar dükkanı

0|0
    0|0
  • kemik torbası güzeldi.cinayet romanlarını daha çok seviyorum seninde ilgini çekiyorsa Tess gerritsen'ın her kitabını okuyabilirsin.

0|0
    0|0
  • Kitap okumakla aram iyi değildir.

0|0
    1|0
  • esaretin bedeli, yeşil yol. belki de filmlerini de izlediğim içindir

1|0
    0|0
  • kara kule iyiydi sonunda hayal kırıklığı yaşadım silahşör için

1|0
    0|0
  • Hiç kitap okumadım.. :D çok mu şey kaçırıyorum sizce yav..

0|0
    1|0
  • Erkekler Devam
    33

Kızlar Ne Diyor 39

• bu zamana kadar sadece "o" kitabını okuyabildim..
    the shining filminin stephen king romanının uyarlaması olduğunu öğrenince hemen aldım kitabı ama aylardır kitaplıkta öylece duruyor.
    daha çok eserlerinin film uyarlamarıyla gündeme geliyor..
    fazla kitabını okumadım ama filmlerden tavsiye edebileceklerim var.
    senaryosunu s. king romanlarından almış izlediğim filmler şunlar :

carrie (brian de palma yapımı. en ünlü intikam filmlerinden)
    christine (john carpenter yapımı müziği pek meşhur film. arabanın yenilenme sahnesi ve ateşler içinde ilerlediği sahne baş döndürücüdür)
    the dead zone (adamım christopher walken oynuyo başrolde..geleceği görme psişik güçlerle ilgili sonu bomba film.)
    yeşil yol (dram türünün en iyilerinden.)
    misery (en sevdiğim korku filmi. bunu müsait olduğun zaman izle mutlaka!)
    esaretin bedeli (imdp top 250de ilk sırada )
    the shining (kubrick'in görsel dehası, ayrıntılarda saklı olan siyasi eleştriler, kızılderili katliamı, korku sahneleri ve müphem sonuyla enfes film )

kara kule serisi çok methediliyor bu arada. bir başlamak nasip olmadı ama niyetim var.

son olarak ; bir edgar allen poe değil.

1|0
    0|0
  • misery diyebilirim aslında şıkların hepsi sadece bunu da ekliyim..''ıt'' yani''O'' kitabını okumadım sadece 8 yaşlarında filmini izledim hayatımda o kadar ürktüğümü hatırlamıyorum.. paylaçolardan, süslerinden , biblolarından hala aşırı derecede ürkerim ve korkarım..stephen sağolsun <3<3<3 yinede onu seviyorun

1|0
    0|0
  • eskıden çok beğenıyodumda yenı kıtaplarını pek sevemıyorum ya.senın şklarda saydıkların çok guzel.maça kızını oku derım:)

1|0
    0|0
  • Bir ara baya okurdum. Sadisti çok beğenmiştim.

1|0
    0|0
  • bn çok severek okuyorum :) harika bir yazar:)
    Kimik torbası ve Buik 8 harikaydı :)

1|0
    0|0
  • Ohaa stephen king ci buldummmmmmmmn ben bayilirim
    En çok o adlı kitabini severim carrie 2013 filmli kitabida hoş

1|0
    0|0
    • Tamam yeni başlayacak missin okumamistim o zaman demem gerekirki göz korku kitabı değil o kitapa genelde carrie denir korku deildir

• ''cep ''

1|0
    0|0
  • Açık ve net : "O"

1|0
    0|0
  • Ben en cok karanlik oykuler kitabini begenmistim tavsiye ederim.

2|0
    0|0
  • Medyum iyiydi.Hayvan Mezarlıgına baslıyacagım.

1|0
    0|0
  • Gece yarısını 3 geçe... çok iyiydi

1|0
    0|0
  • Stephen King felan değilde heyecan aşk korku gerilim istiyorsan Gece Evi serisini oku

1|0
    0|0
  • hayvan mezarlığı ve ruhlar dükkanını kesinlikle okumalısın o zaman ;)

1|0
    0|0
  • kemik torbası

1|0
    0|0
  • Göz. Medyuma başlayacağım

1|0
    0|1
  • Carrie <3

1|0
    0|0
  • göz güzeldi

1|0
    0|0
  • Ateş kadehi ama okumadım kayboldu gitti kitap

1|0
    0|0
  • hayvan mezarlığı...

1|0
    0|0
  • Yüzyılın Fırtınası

1|0
    1|0
  • hayvan mezarlığı..

1|0
    0|0
  • Sadece Maça Kızı adlı kitabını okudum ve çoook beğendim.

1|0
    0|0
  • medyum ve o en iyisi

1|0
    0|0
  • kara kule yok?

0|1
    0|0
  • denedim ama bir türlü sevemedim ben ya hayvan mezarlığını okudum

0|0
    0|0
  • azrail koşuyor

0|1
    0|0
  • Kubbenin Altında yı göremedim.Biraz uzun ama :)

0|0
    0|0
  • Kara kule de iyidir

0|0
    0|0
  • Yeşil Yol.

0|0
    0|0
  • hayvan mezarlığı

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam