Mona Lisa'nın içinde gerçekten bir şifre var mı?

arkadaşlar. leonardo da vinci nin bir numaralı eseri olan monalisa da bir şifre olduğunu düşünüyor musunuz? eğer düşünüyorsanız neden? benim asıl öğrenmek istediğim de şu ki monalisa da bir şifre olduğunu kim düşünmüş? sürekli araştırılıyor bu tablo bir şifre bulmak için, araştıran adamlar bir şifre olduğunu nereden biliyor? şifre bulsalar bizi ne şekilde aydınlatacağını düşünüyorlar?

bu olayın bir başlangıç noktası vardır bilen varsa ben bunu öğrenmek istiyorum

0|0
3|3

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 3

• O şifre olayını da delinin biri kuyuya taş atmış kırk akıllı çıkaramamış misali, şifreyi bulsalar da olsa olsa Leonardo'nun para kasasının şifresidir. Dünya'yı kurtaracak bi şifre olamaz ya :D

0|0
    0|0
  • Şifre 12345 :)

1|0
    1|0
  • Ben tabloya baktim detayli olarak sifre filan goremeidm. Gerci japon turistlerden sira bana gelmemisti...

0|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 2

• yalan.öyle birşey yok.şifre var demek için şifreyi görmeleri gerekir.şifreyi gördülerse eğer neden çözemiyorlar

0|0
    0|0
  • Bernoulli sıvı basınçalarını ölçme hayalini taşırken günlük hayata bu kadar değişik etkileri olacağını hayal etmiş midir? Elbet vardır bir hikmeti belki resimi belki bilimi aydınlatacak ayrıntılar yakalayabilirler.

0|0
    0|0
    • bir şifre olduğunu düşündüren ne acaba benim asıl merak ettiğim o. belki de şifre falan yok o tabloda.

• bu sitede değilde başka bi yerde okudum. aynadan yansıması darth vader falan diyorlardı :D

• Türk uzmanlarımız işte hayal güçleri muhteşem :)

Yükleniyor...