Ahmet Kaya hakkında ne düşünüyorsunuz?

Sırf Kürtçe şarkı söylemek istediği için sürgün edilen bir sanatçı Ahmet Kaya. Bugün devlet eliyle Kürtçe kanallar kuruluyor. Kürt olmadığım halde ona haksızlık yapıldığını, hatta insanlık suçu işlendiğini düşünüyorum. Sizce de öyle değil mi? Yoksa bizim ırkımızdan değil diye herkesi dışlamalı mıyız?

Güncellemeler:
sunu bi daha belirtmek istedim ben askerligimi tuncelide dag komando olarak yaptim dag basinda terorist avladik attigim her kursun icinde ulkem icin gurur duydum ulkemi parcalamak isteyene elbette kucak acacak degiliz kurt olmadigim halde ben haksizlik yapildigi inancindayim kimlik olarak degil ahmet kayayi sanatci olrak ele aldiginizda zulme ugramistir suanda mecliste bulunan ve pkkyi savunanlardan bence daha temizdir en azindan

0|0
2|11

En İyi Erkek Görüşü

• Bu konu hakkında çok yazmıştım kendi internet sitemde. Sana da ufaktan söyleyeyim. O gece ki ödül töreninde Ahmet Kaya'ya çatal atan herkes tek tek Ahmet Kaya'dan özür diledi.

En büyük artistliği yapan Serdar Ortaç özür diledi. Ve en son gazeteci Ertuğrul Özkök mezarını ziyaret etti ve o geceki olay dolayısıyla attığı manşet için özür diledi.

İnsanları yermek, ayrım yapmak hele ki çatal atmak kimsenin haddine değil. O gece orada olsaydım, yapacağım şeyler vardı elbette. Ama yoktum işte.

Ahmet Kaya iyi adamdır. Sesi güzel, fikirleri güzel. Kimse artistlik peşinde olmasın. Olanlar tek tek özürünü diler.

0|4
    0|4

Kızlar Ne Diyor 2

• Youtube sitesinden dönen videoları ilk izlediğimde sanırım üniversite ilk sınıftaydım.

Ve dinlemediğim halde, soğumuştum Ahmet Kaya'dan.

Ama sonradan, bana bunun açıklamasını yapan bir arkadaşım, o videoların çok büyük bir palavra olduğu, sırf karalamak namına onun sesi kullanıldığını (teknolojiyi sayesinde) söylemişti.

Eskiden daha sert bakıyorken, şimdilerde fikirlerim değişti. Şöyle ki, müzik, sanat, sinema... Bunlar çok farklı ve özel şeyler. Hiç bir sanatçıyı, onun özel yaşamıyla değerlendirmemeliyiz.

Nasıl ki Küçük İskender'in yazılarını, şiirlerini seviyorum. Ahmet Kaya da sevebilirim. Ne onu, ne diğerini (hiç bir konuda) yargılama hakkım yok, olmamalı da.

Kaldı ki çocukluk zamanımda annemin hep teyibe koyduğu kasetlerinden bir kaç şarkısını çok sevip eşlik ederek büyümüşlüğüm var.

Ben yargılamıyorum ve ne olursa olsun ona haksızlık yapıldığını düşünüyorum.

3|2
    1|5
    • * ve ilaveten, bugün Kürtçe bir şarkısını albümüne koyup üstüne de milletvekilliği adaylığını koyan İbrahim Tatlıses'in geçirdiği kazaya milletçe kitlenip kalabiliyoruz. Çok üzülüyor. Ama ardından Ahmet Kaya'yı taşa tutuyoruz.

Çelişki.

• tamam birader devam et sevmeye ama unutma onlar bu ülkenin hiçbir değerini sevmiyorlar,zarar gelmesi için ellerinden geleni yapıyorlar,bunuda düşün

• Sizin biraderiniz değilim.

• ahmet kaya nın bütün müziklerini dinlerim ve bilirim .burda tartışılan ne ? kürt olması mı türklere hakaret etmesi mi ? kürtçe şarkı söyleyen birisi önceden sürgün edilmişken şimdi kürdistanı kurmak isteyenler mecliste. türkiyenin dili TÜRKÇE dir diyenler: şuanda bilmem farkında mısınız ama kürtçe kanallar açıldı .ahmet kayanın ismini karalayacağınıza baştakilerle uğraşın bence ...

1|2
    0|4

Erkekler Ne Diyor 10

• Türkülere, şiire ve bağlamaya kendi damgasını vurmuş , biraz populist ama cidden farklı bir ses ve farklı bir duruştu. Bazı parcalarını hala dinlerim. Cok takdir ettigim derinliklte bir sanatcı degildi ama dedigim gibi bazen cok begenmesek de varlıgını hayatımıza renk katan bir yerde gordugumuz sanatcılar vardır.

evet kendisine ciddi haksızlık yapildi. Bu ülkeyi seven sanki serdar ortaçmış gibi tuttu ahmet kayayı linç etmeye kalktı serdar ortaç. BAsın da bunu pohpohladı. Durum budur.

cok bizden biriydi, o yüzden sıcak bir yeri vardır bende.Neyse bu ülke sanatcı sürmeyi sanatcı katletmeyi zaten bırakmayacak. alışalım. Millyietcilik adına zorbalık ve vandallık yasatılıyor hala bu ulkede.

5|5
    0|7
    • bu cevabı kotuleyen zihniyet acaba kötülenecek ne buldu diye merak ediyorum. Bazı insanların beyinlerinin kurumuş bezeleye boyutunda olduguna inanasım geliyor zaman zaman

• Allahını seversen ne haksızlık yapıldı ahmet kayaya.Bebek katili hain aponun aşığı değilmi bu ahmet kaya.Nasıl bu kadar kör olabiliyosunuz ahmet kaya zihniyetindeki insanlar yüzünden 40000 kişi öldü bu ülkede o şerefsizi nasıl savunabiliyosunuz

• hayranıyım falan mı yazıyor? sadece tam bizim toplumumuzu yansıtan renkli bir tipti dedim. anlayış bu kadar sanırım...

• "Arabam şerefsizlerin memeleketinde kaldı" demiş ya, şerefsizin arabası bizim memlekette kalmış.

Kendisini sevmekte ve dinlemekteydim aslında. Bu sözü söyleyip söylemediğinden tam emin değilim fakat duyduğum andan itibaren onu sevmemeye başladım. O sözü söylemedi ise, vebali yalancıların başına...

0|2
    0|5
    • oyle bisey demisse elbette ayip etmis ama ben sahsen gozumle gormedigime kulagimla duymadigima inanmam belki soylmemistir uydyurulmustur

• bu lafı söylemiştir ama o şerefsizlerin ülkesinde demiştir. o şekilde kovulsanız ülkeden siz ne derdiniz. o şerefsizler dediği belli, çatal bıçak fırlatanlar, ertuğrıl özkök ve diğer sözde gazeteciler

• adam 3-5 şerefsizin yüzünden ülkemde arabama bile binemedim dedi o lafı bile çarpıttılar bu kadar olmaz yaa..kim ne derse desin Ahmet Kaya bir ekoldür.adamın yaşarken her hareketi tartışıldığı gibi ölüp ölmediği bile halen daha tartışılmaktadır.bence bir Ahmet Kaya daha bu ülkeye gelmez.serdar ortaç dinlemeye devam...

• arkadaşım ibrahim tatlıses ve ahmet kayayı karşılaştırmak gibi bi durum söz konusu dğeil... olay şu ahmet kaya resmen PKK lı olduğunu konserlerinde açıklamıştır...

sana şu kadarını sölim... ben ırkçı değilim... ama milliyetçiyim... o kadar çok kürt ve diğer ırktan arkadaşlarım var ki... ama bi bölücü örgütü savunanı savunan da bizden değildir... yaptığı güzel eserler ayrı... tamam sanatçı kimliği var... ama sanatçı ise kişilikle sanatı birleşir... ahmet kayanın davası belli... onu savunan da bizden değildir...

0|5
    1|2
  • link

45. saniye

link

3.15 saniye

başka bişey demiyorum ben.

2|3
    2|1
    • bu adamlar kürt dostum neden artık anlamak istemiyrsunuz ben türküm yanlış anlama ama onlar kürtt ve lider olarak o adamı sayıyorlar apoyu özledik lafı zoruna gidiyor ama barışı dostu özledik demesinden hiç birşey anlayamıyrsun bu savaş sonsuza dek sürsün mü istiyorsun anlayamıyorum unutma yurtta sulh cihanda sulh

• ben kürtlüğe en ufak bi laf ettim mi. ? benim en yakın arkadaşım kürt bundan bi problem yok. savaşı başlatan adamı , onlarca kişinin ölümüne sebep olan birini lider olarak gören herkes te şerefsizdir benim gözümde. barışı özledik demesi kar etmiyo yani onca masum insan öldükten sonra. her olaydan sonra "çıkarız dağa çekeriz silahları" diyen insan müsfettelerini savunmayın bana.

• ben de haksızlık yapıldığını düşünenlerdenim.sizin böyle bir konuya değinerek kötü bir niyet taşımadığınızı düşünmenin yanısıra,bizim ırkımızdan değil diyerek maksadını aşmış dahi olsa ırkçılık yaptığınızı üzülerek görüyorum..bana birisi söyleyebilir mi insanlıkta saf kan şuyum veya buyum denilebilir mi?günümüzde birisini severken aşık olurken ırkına mı bakıyoruz...hayır evleniyoruz çocuklarımız oluyor ve saf bir ırk diye birşey kalmıyor kalmadı kalmamalı.konuyu dağıtmak değildi niyetim..haddimi aştıysam affola.

0|1
    0|4
    • Tarih boyunca pek çok insan sanatı siyasete alet etmiştir zaten. sanat toplum içindir diyen herkes kendince mesajlar yedirmiştir sanatına.

aslında siyaset derken ben bebek katillerinin propagandasını yapmasını, faşist diye suçladığı insanlardan daha faşist bir yaklaşım göstermesini eleştirmek istemiştim.

unutmayalım ki doğunun gelişmemesinin başlıca sebebi pkkdır. Biz kürtlerin hakkını savunacağız diyen köpekler yıllarca ordaki doktor-öğretmen memurlara zulmetmiş öldürmüş,

• işadamlarını haraca bağlamış yeri geldiğinden kendi insanlarını öldürüp askere suç atmış, avrupanın en büyük uyuşturucu kaçakçısı.

kürtlüğünde sorun yok ancak teroristleri savunması hoş değil

• adam 3-5 şerefsizin yüzünden ülkemde arabama bile binemedim dedi medya Ahmet kaya 64 milyon insana şerefsiz dedi gibi değiştirdi.o lafı bile çarpıttılar bu kadar olmaz yaa..kim ne derse desin Ahmet Kaya bir ekoldür.adamın yaşarken her hareketi tartışıldığı gibi ölüp ölmediği bile halen daha tartışılmaktadır.

0|0
    0|0
  • benim için apo neyse ahmet kayada odur yani terorist

0|1
    1|0
  • O ses keşke başka bi sanatçımızda olsaymış

1|0
    0|1
  • birader sen anlaşılan ahmet kayanın almanya konserini izlememişsin.Söylediği şarkının adı kürdüz biz.Şarkının içinde apoyu özledim,kürdistan gibi kelimeler çok geçiyor.En sonunda dağdaki yoldaşlarımızın mücadelesi boşuna değil,büyük kürdistan elbet kurulacak diyor! Ondan bence sanatçı yönünüde sevme o şerefsizin.Ona haksızlık filanda yapılmadı gereken neyse o yapıldı,geberdi gitti zaten boşver...

0|2
    2|0
  • ercienin paylaştığı videoya bakarsak siyasi amaçlarınında olduğunu görürsünüz

bir şarkısında biraz da sen ağla diyor ilk seferlerde ama sonra birazda sen AVLA ya dönüşüyor. dikkat edin lütfen

siyasetin girdiği yerde sanat olmaz.

0|2
    1|2
    • biraz devrim türküleri dinle açılırsın sanat ihanet edenlere krşıda yapılarbilr o zaman aşık mahsunide bir sanatçı değil demekki öylemi?cem karaca tevfik fikret neyzen teyfik bnlardamı sanatçı dğl

• aşık mahsuniyle,cem karacayla ahmet kayanın ne alakası var onlar hain mi

Yükleniyor...