Eskilerin şimdiki zamana uyarlanması

1 eski şarkıları orijinal halinde mi seviyorsunuz ( özellikle türküleri)

türküleri yeni tarzlara uydurup yeni düzenleme yapmalarını seviyorsunuz ?

2 hangisi size daha çok keyif veriyor ?

3 yeni düzenlemeler olmasa türkülerimiz unutulur mu ?

4 özelikle rock cıların bu konuda ki tutumu sizce hoş mu kolaydan türkü düzenlemek ve popüler olmak ?

( e kusura bakmayın soru biraz uzun oldu )

0|0
0|6

En İyi Erkek Görüşü

• Rock dediğin zaten amerikan türküsü değilmidir =)

Anadolu rock akımı vardi bi ara evet ama artık kalmadı Bu anadolu rockçılarından önde gelen yaşayan ismi Haluk Leventtir.

Eski şarkıların orjinalide iyidir yeni versiyonlarıda iyidir. Göksel Eski pop şarkılarını çok güzel yorumlar mesela.. Muazzez ersoy için bişi diyemiyeceğim o bi ara bokunu çıkardıydı nostalji albümleriyle...

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 5

• türküleri "cover" yapmaktansa aranjelerini iyileştirmek daha iyi olur bence. erkan oğur tolga çandar sümer ezgü gibi pek çok sanatçı da böyle yapıyor, özüne dokunmadan türküyü canlandırıyor. ben eski şarkıları eski halleriyle sevenlerdenim. düzenlemeler türkülerin gündemde olması bakımından hoş bence fakat özüne dokunduklarında tahammül edemiyorum. cevap da azıcık uzun oldu ödeştik :D

0|1
    0|0
  • 1- kesinlikle orjinal halleri,

2- kesinlikle orjinal halleri,

3- kesinlikle hayır,

4- para için şarkı yapanların canı cehenneme...

Evimde plak kolleksiyonum var. Şarkı konusunda eski kafalıyımdır. Şuan sanatsal çalışan sanatçıları sayarmısınız deseydin inan buna tarkan, cankan, ajdar... yazan bile olurdu :D

0|1
    0|0
  • orjinal hali iyidir. fakat unutulan şartkılar varsa gerekli olabilir yani 40 sene öncekiler falan .

0|1
    0|0
  • iyi yapılırsa sakıncası yok. Kurban grubu yıllar önce Barış Manço'nun Sarı Çizmeli Mehmet Ağa şarkısını cover yapmıştı şahsen orijinalinden daha çok beğenmiştim. Genele bakacak olursak ilk hallerini daha çok seviyorum.

0|1
    0|0
  • 1- Orjinal halinde seviyorum.

2- Eski olan.

3- Unutulmaz.

4- Hoş değil ama bazıları gerçektende şarkıya ayrı bi tat getiriyor bknz ; duman - olmadı yar. :)

0|1
    0|0
Yükleniyor...