Kendinize ait bir şehir olsaydı nasıl olmasını isterdiniz?

Bir şehire sahip olsaydınız nasıl bir yer olmasını isterdiniz, içinde neler olurdu neler olmazdı?

0|0
2|11

En İyi Erkek Görüşü

• Klasik okulların ve baskıcı müfredatın yararsız olduğunun anlaşıldığı ve kapatıldığı bir şehir. Sınıf, kürsü, ders programı yok. Bu anlayışın mensubu olan öğretmen yok. Diploma yok. Çünkü iş hayatından daha büyük okul, tecrübeden daha büyük ders, meraktan daha büyük eğitmen ve başarıdan daha büyük diploma yok Orada her seviyeye göre okuma salonları, laboratuarlar, atölyeler; müzik, tiyatro, sinema ve spor evleri vardır. İnsanlar buralara giderler ve ilgi alanlarını kendileri etüt ederler. Oradaki öğretmenler sadece çocuklara ve gençlere araştırma metotlarını gösteren kılavuzlardır.

Orada hiç kimse işsiz değildir ve çalışmamak yasaktır! Devletin görevi ‘kazanç ayarlaması kanununu’ titizlikle uygulamak ve kişiyi ömrünün sonuna kadar sosyal sigorta ile garanti altına almaktır. Şahsi servetler belli bir sınırın üstüne çıkamaz. Orada fakir şimdiki dünyamızda olduğu gibi fakir değildir; zengin de prensler sınıfının şımarık çocuğu değildir.

Tıp diye ayrı bir ilim dalı yoktur. Bütün bilgiler tek bir merkezden başlayarak, onun emrinde ve ışığında inceleme kollarına ayrılır. Hastalıkları fiziki, biyolojik ve sosyal olarak ayırmazlar. Bir bütünün içinde hepsi bulunduğu için, bir bölümü de bütünün içinden ayırmadan ararlar.

çocuklar sabahtan öğlene kadar ve dilerlerse geceleri teorik araştırma yaparlar. Öğleden sonraları ise ilgi alanlarına ve yeteneklerine göre ayrı ayrı meslek şubelerinde staj görürler. Parazit değillerdir ve büyüklerine yardım ederek bir çıraklık evresi geçirirler. Eğer merakları ve yetenekleri gelişirse mesleklerini de değiştirirler. Böyle bir hakları vardır, çünkü bu şehirde bu yetenekleri ölçen muazzam testler zaten vardır.

Hmm, böyle işte!

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Irkçılığın olmadığı halkın ezilmediği eşitliğin , adaletin olduğu insanların gözlerinin güldüğü bir şehir olmalı...

0|2
    0|0
  • ben şehre ait olsam?

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 10

• Başta toplu taşıma araçlarında bayan ve erkek bölmeleri diye 2 ayrı kısım yapardım.2.olarak okullarda süt dağıtmak yerine öğretmenlerin ve öğrencilerin eğitim düzeylerini yükselticek seminer konferans tarzı şeyler yapardım.ssk bağkur yeşil kart emekli sandığı gibi bi sağlık sistemi değil herkeze eşit hatta durum analizi yapılıp alt seviyede olanlara kolay bir sağlık sistemi oluştururdum.Okul çıkışlarına sivil ekipler gönderir asayişi sağlardım.Herhangi bir taciz olayında hiç acımadan o adamı ya hadıma ya idama götürürdüm.Daha büssürü şey var kafamdada anlatsam sığmaz buraya :)

1|0
    0|0
  • Kesinlikle kapitalistlerin olmayacağı bir yer olacağı kesin. Doğa herşeye yeter. Yapay hiç birşey olmayacak, arkadaşlık dahil. İnsanları para hırsı bürümeyecek bir yer düşünürüm hep. Sadece barınma ve yiyecek ihtiyaçlarını karşılayabilinen, barışın hiç bir zaman bozulmayacağı bir şehir... Hayal kadar uzak galiba :)

0|1
    0|0
  • Sadece kadınlardan oluşan ve tek erkeğin ben olduğum bi şehir kurardım.. Sultanlar bile kıskanırdı...

0|0
    0|0
  • Bu senaryo tutarmı bilemem ama bu söylediğin olmaycak.

0|0
    0|0
  • Para nın olmadı bir şehir yeterlidir tüm hayallerimi gerçekleştirmeye.

0|0
    0|0
  • şehir kurma oyunlari hoşuma gider ama gerçek de nasil bir şehirim olsun derseniz 1-2 gün düşünmem lazim

0|0
    0|0
  • tek kişilik bir şehir sadece benim kullanabileceğim bir

0|0
    0|1
  • koca şehir beni yorar ben şehiri çizsem şehir kendi kendini yönetseee !

0|0
    0|0
  • içinde sadece istediklerimin yaşayacağı bir şehir, istemediğim olursa atayım oradan.

0|0
    0|0
  • Boş.

0|0
    0|1
Yükleniyor...