Schopenhauer'ı tanıyan onun hakkında bilgi sahibi olan var mı?

Eğer schopen hakkında bilgisi olanlar ahlak üzerine birkaç bi şey yazabilir mi?

0|0
2|6

En İyi Erkek Görüşü

• Schopen değilde şöyle Bisi okumuştum ahlak ve etik imkansızlıklar arasına sıkışmışlarin uydurmasidir hoşuma gitmişti bu söz

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Schopenhauer'in eserlerinde, özellikle de "İstenç ve Tasarım Olarak Dünya"da ilk göze çarpan detay üslûbudur. Döneminde etkisi tartışmasız büyük olan Kant ve Hegel'in üslûblarına oranla çok daha yalın, çok da açık ve net bir üslûb ile kaleme alınmıştır Schopenhauer'in eser(ler)i. Aynı zamanda üslûbuna aşırıya kaçacak derecede bir "açık sözlülük" damgasını vurmuştur. Bu ilk yayımlandıklarında eserlerin fazla ilgi toplamamasının başlıca nedenlerindendir; Schopenhauer fazlasıyla açık sözlü idi, kesinlikle alçak gönüllü veya mütevazi değildi, düşünceleri devrim niteliğindeydi, ve zamanın belki de felsefi otoritesi olan Hegel için hiç de hoş lafızlarda bulunmuyordu.

(not.kopyala yapıştır yaptım)

0|0
    0|0
  • Arthur Schopenhauer (d. 22 Şubat 1788, Danzig - 21 Eylül 1860, Frankfurt), Alman bir filozof, yazar ve eğitmendir. Aynı zamanda Immanuel Kant'ın en çok değer verdiği öğrencisiydi. Schopenhauer, Alman felsefe dünyasındaki ilklerdendir ve dünyanın anlaşılmaz, akılsız prensipler üzerine kurulu nedenselliklerinin olduğunu söyleyerek dikkatleri çekmiştir. Bu vatandaş mı ?

0|0
    0|0
    • Evet bu vatandaşın ahlak üzerine yazdıklarını okuyanı soruyordum :))

• senin boyunu aşar dediler okumadım :((

0|0
    0|0
  • şofbenhazır gibi gördüm bi ara ismi :[]

0|0
    0|0
  • 10 dakkadır okuyom ahlak üzerine bişey görmedim daha hiç terbiyesizlik yapmamış :))

0|0
    0|0
    • Benim sayemde bi filozufu okuyup tanımana vesile olduysam mutlu oldum :)

• Teşekkür ederiim yazdıklarınn içinn :)

• rica ederim :) bi daha olmasın :D

Kızlar Ne Diyor 2

Yükleniyor...