Dizi sayısı her geçen gün artmasına rağmen Türk dizi sektörü neden ilerleyemiyor?

Dizi sayısı her geçen gün artmasına rağmen Türk dizi sektörü neden ilerleyemiyor?

0|0
5|13

En İyi Kız Görüşü

• Alt kültüre hitap eden senaryolar yazılıyor, bu kültür de zaten kalite aramıyor...

Para harcanmıyor, oyunculuk ve yapımlar çok ucuz...

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Dizi sayısı artıyor diyorsun da aslında arttığı yok yani ortada farklı dizi yok tüm diziler birbirinin aynısı eskiden yeşilcam türk sineması vardı ya hep klasik şeyler olurmuş şimdi de yeşilcam türk dizileri var.gerçi onların da eski türk filmlerinden farkı yok.yurtdışında izleniyor bizim diziler ama nerede ortadoğu ve geri kalmış doğu avrupa devlet'lerinde onlara hitap ediyor yoksa ingilizi fransızı izlemez ama Leyla ile Mecnun'u ayrı bir yere oturtuyorum Türkiye'de şimdiye kadar çekilmiş en farklı iş.hazırlayanlara büyük saygı duyuyorum

1|0
    0|0
  • yurt dışında birçok dizimiz yayınlanıyor...

1|0
    0|0
  • Nitelikli dizi sayısı az

0|0
    0|0
  • Bir tek leyla ile mecnun kaliteli şuanda. Unutma sayı arttıkça kalite düşer. Her aile 10 çocuk yapsa dünya lideri olamayacağımız gibi dizi sektöründede başarılı olamıyoruz.

0|0
    0|0
  • bence türkiyedeki dizilerin uzunluğundan dolayı bir dizi 2 saati alıyor amerikada öylemi 20 şer 40 ar dakka günde 10 tane dizi yayınlıyolar ve çoğuda çok kaliteli oluyor :)

0|0
    0|0
  • Çünkü izleyiciler seçici değil.

0|0
    0|0
  • bir pastadan hergun yaparsan degisiklik yapmazsan ne kadar guzel olursa olsun fazla satilmaz

0|0
    0|0
  • cünkü tvcilik sektörü Türkiye'de reklamlar üzerine kurulu.

ben şahsen tv izlemiyorum. diziler saatlerde sürüyor. gider cnbc-e dizileri izlerim 20şer dk'dan ki max 45 dk sürüyor. ne o öyle 2 saat dizi mi izlenirmiş

0|0
    0|0
  • RTÜK baskısı yüzünden

0|0
    0|0
  • Bence gayet ilerliyor yurt dışına ihraç etmeye başladık bence iyi başarı

0|0
    0|0
  • İlerliyor işte her bölümde aşçı uşağa, uşak bahçıvana, bahçıvanda izleyenlere atlıyor farklı farklı.

0|0
    0|0
  • Bir yönden geliştiğini söyleyebiliriz aslında dış ülkelere dizi ihracatı bile yapılıyor,

0|0
    0|0
  • çünkü düşük kaliteye de talep var

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• ilerlemez..böylesine sanata ve sanat adına uğraşan insanları karşısına almış bir millet,hiç bir şekilde ilerletmez..sonuçta o konular,sahneler izleyicinin eseridir..siz ne kadar çok isterseniz adamlar o kadar ilerlemek zorunda hisseder kendilerini..ama önümüze ne gelirse he deyip geçen olduktan sonra bu bahsettiğin biraz zor...

2|0
    0|0
  • o kadar saçma diziler konuyor ki insanların izleyesi kalmıyor.

eskiden günümün yarısı televizyonun başında geçerken şimdi en fazla 1 saat geçiyorum

1|0
    0|0
  • Çünkü; hep aynı konular işleniyor insanların sevdiği türlerden farklı bir bakış açısı getirmıyorlar amaçlar insanları nasıl kıtleyebiliriz reytıngler nasıl artar mantığı oldugu için ben ilerleyebileceğimiz hiç sanmıyorum

0|0
    0|0
  • Artırdığı gibi azalıyorda kalitesiz olanlar final yapıyor bitiyor ve hala devamlarda var acıkcası

0|0
    0|0
Yükleniyor...