Sizce de kadınlar rencide edilmiyor mu?

Başta dondurma reklamları olmak üzere diğer reklam ve yayınlarda kadınların seksiliğinin kullanılması biraz rencide edici değil mi?

0|0
6|1

En İyi Kız Görüşü

• Bu öyle bir konu ki, iki ucu keskin bıçak. Evet, şahsen bu tür reklamların kadınları aşağıladığını düşünüyorum. Aynı şey erkek seksapelinin kullanıldığı reklamlar için de geçerli. Seks, her zaman insanların ilgisini çektiği için reklamcılar en ilgi çekici üzerinden iş yapıyorlar haliyle. Şöhret, kolay para, tercihler vs gibi nedenlerle kadınlar-erkekler bu tür reklamlarda oynamayı kabul ediyorlar. Ürünün satışı dışında çok daha büyük, sosyo kültürel etkileri de var bunun ki, o da genç erkek ve kızların medya dünyasında gördükleri bedenlere özenmeleri, değerli olabilmek için bedenlerinin belli bir şekilde olması gerektiğine dair düşüncelere bürünmeleri gibi.

Bu da uzun vadede toplumda düşünen bireyler yerine beden ve cinsellik üzerine yoğunlaşmız yozlaşmış "bedenler"in çoğunlukta olmasına neden oluyor. Tek bir reklamla olmuyor bunlar tabii, bu bir suregelirlik sonucu.

Sadece reklamlarla da sınırlı değil... Filmler, diziler, gazeteler... Her türlü görsel ve yazılı basının kadın ve erkek bedenlerini malzeme olarak kullanmasına karşıyım.

0|0
    0|0
    • teşekkür ederim. çok güzel bir yorum yapmışsın. ben bir kadının beni önce kişiliğiyle etkilemesini isterim. inşallah benim gibi düşünen erkekler çoğunluktadır ve kızlar önce buna dikkat ederler.

• İnşallah!

Kızlar Ne Diyor 5

• Alan razi satan razi diye bir soz var.. Kadinlari rencide etme hakkina kimse sahib degildir.. Fakat kendini rencide edilmeye razi olan kadin icinde bisey yapamazsin.. Herkesin kendi dusuncesi kendi dogrusu.. Sana bana oyle gelir.. Ona soylediginde alaka bulamaz. Gibi gib gibi..

0|0
    0|0
  • Artık dikkat bile çekmiyorki bu reklamlar. Göz okadar alıştıkı hani normal bi reklam geliyor.Şayet biskolata erkeklerini kayırıyorum .:):)

0|0
    0|0
  • onlarda kullandırtmasın kendini istiyolar ve oynuyolar bu tür reklamlarda

0|0
    0|0
  • evet cok rencıde edılıyor.cogu kadın haketmıyor.aslında dusunmek gerek bız ne yapıyosak aynısını da bızım karımıza kızımıza yaparlar

0|0
    0|0
    • 2 dakkalık reklama çıkıp 2 milyon dolar alan aktrist çok feci rencide olur.en iyisi asgari ücretten şaşmaması girsin bi fabrikaya çalışsın.

• dogru cok haklısın rencıde olacagıma fakır olurum.

• kadınların obje olarak görüldüğü bir dünyada yaşıyoruz.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Hayır,bence aksine erkekler rencide ediliyor. Kadınlar sexy olarak gücün kendi ellerinde olduğunu hissetmeye bayılıyorlar. Ama o tarz reklamlardan etkilenenler,dünyaya geliş amacını sorgulayanlar genelde erkekler oluyor :) Resmen erkeklerimizi sexylikle hipnotize edip aptal yerine koyuyorlar. Bu da beni rencide ediyor :)

0|2
    0|0
Yükleniyor...