Her memleketin iyisi kötüsü yok mu?

Nedir insanlardaki bu memleket ayrımcılığı. Biri kötü diye herkes mi kötü olur. Neden hep kurunun yanında yaş da yanıyor? Yok kızını vermez şuralı diye yok oğluna kız almaz buralı diye?

0|0
8|6

En İyi Erkek Görüşü

• memleketçilikten nefret etmişimdir

hayatım ben doğmadan

dedelerimin ordan oraya göçüyle başlamış

bir ülkeden bir ülkeeye

bir ilden diğer ile

bir köyden diğer köye

bir ilçeden diğer ilçeye göç olmuş

ve her gidilen yerde ayrı bir gözle bakılmış

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• adam olmanın toprağı olmaz

2|0
    0|0
  • ama büyük çoğunluk karakter olarak bozk olunca insanda ister istemez bi önyargı oluşuyor..

0|0
    0|0
  • Memleket ayrımcılığı ilk başlarda eğer gurbetteysen önemli gibi gözüksede her memleketten adam çıkmayacağı gerçeği yadsınamaz.

0|0
    0|0
  • saçmalık ya insanın kişiliği özellikleri doğduğu bölgeye göre değişmezki herkesin yapısı farklı çok abes bi ayrımcılık,her memleketin iyiside vardır kötüsüde önemli olan insanın benliği kendi kişiliği doğduğu yeri değil

0|0
    0|0
  • var evet.ama giresunluları ayrı bir yere koymak lazım

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Bir sebette ki çürük elma diğerlerine de etki ediyor malesef.. Her memleketin iyisi kötüsü var, her insan bu ayrımı yapar küçükte olsa, ama bilmezler ki sakınan göze çöp her zaman batar, seçtikleri kötü diye seçmediklerinden daha da kötü çıkabilir!..

1|0
    0|0
    • Her şerde bir hayır her hayırda bir şer vardır lafını doğruluyor bu dediklerin..

• Aynen, bize hayır gibi görünen şeyde bir şer olabilir, bilinmez..

• kimse kimseyi memleketinden dolayı yargılamamalı kendi elinde değil çünkü kendi memleketini seçemezsin ne aslını ne doğdugun yeri zaten kimin nereli olduguda belli değil artık herkes bir yerden bir yere gidiyor geçmişi araştırırsak çok farklı yerlere geliriz.

0|0
    0|0
    • Öğle yemeğinde doğululardan söz açıldı.Pis Kürtler,En iyi Kürt ölü kürt.

Tüylerim diken diken oldu.

• malesef dediginiz gibi kurunun yanında yaşta yanıyor.

• genellelemek cok yanlış, bende cok karşıyım bu şekilde genelleme ypılmasına.

0|0
    0|0
  • İnsanları kategorize edenleri ben de anlayamıyorum. Her insan aynı olucak diye bir kaide yok. Bana çok saçma geliyor bu tür ayrımcılıklar. Ama malesef toplumumuzda hala yapılmakta..

0|0
    0|0
  • kızmasınlar ama balıkesirli olup da insan evladı olan biriyle daha tanışmadım:)bi de karadenizlilerin çoğunu sevmiyorum niyeyse

0|0
    0|0
  • Evet saçmalık. Bazı insanlar bir türlü anlayamıyor karakterin memleketle ilgisi olmadığını.

0|0
    0|0
  • yav var tabi ya feriştah olsa, onunda iyisi kötüsü çıkar memleketle ne alakası var, kan kan adamın huyu suyu neyse o coğrafyayı bıraksınlar artık

0|0
    0|0
    • Güzelim adamı huyunu suyunu bırak cahil cüheylan ne kadar adam varsa coğrafyaya bakıyor.

• Seninki doğulu mu?

• yok tokatlı :D

• Öyle tabi. Aynı memleketten birkaç kişiyi tanıdığımızda önyargılarımız olabiliyor.

0|0
    0|0
Yükleniyor...