Tarih meraklıları! Abdülaziz Han intihar mı etti öldürüldü mü?

Arkadaşlar; sizce Osmanlı Padişahlarından olan Abdülaziz Han intihar mı etti? Öldürüldü mü?

Güncellemeler:
Bu arada bence öldürülmüştür. Naaşı yıkayan sekiz imam, daha sonra kurulan Yıldız Mahkemesi'nde "Sultan'ın iki dişi kırılmış, sakalının sol tarafı yolunmuştu. Sol memesi altında büyük bir çürük vardı" demişlerdir. Pehlivanlar da yaptıklarını sonradan itiraf etmişlerdir. İsmail Hami Danişmend, beş ciltlik İzahlı Osmanlı Tarihi Kronolojisi kitabının dördüncü cilt, 269. sayfasında, olayın intihar olmayıp cinayet olduğunu 31 delille ispat etmiştir.
Ayrıca İsmail Hami Danişmend bir bileğini kesen şahsın ikinci bileğini de küçük bir makasla kendisinin kesmesi adli tıbba göre mümkün olmadığını söylemektedir.
Peki deli denilen İbrahim Han'ın deli olmadığını biliyor muydunuz?

0|0
3|6

En İyi Kız Görüşü

• ya sana bişey sorabilirmiyim?

0|1
    0|0
    • Buyur sor?

• Peki iyi geceler!

• k.bakma çıkmak zorunda kaldım tekrar geldim, bu konuyu bende merak ediyorum, ben mesala osmanlı padişahlarını içki içmez diye biliyordum ama elimde net bilgiler yok :/

Kızlar Ne Diyor 2

• her ne kadar intihar denilsede bileğini kesen birinini kesik bilekle diğerini kesmesi mantğa aykırı ,yukarıda bahsi geçen kitabı bende okudum ve bana göre maalesef öldürülmüş

0|0
    0|0
  • benim bolum tarihde, ama osmanliyi gormedik daha :)) yani fikrim yok

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Ölmeden iki gün önce iki tane mason ittihat ve treakki üyesinin abdülaziz hanı ortalarına lamış bi şekilde mason nizam duruşu yaparak ve alay ederek verdikleri poz zaten herşeyin kanıtıdır.soldaki mason nizam duruşu yapan sağındaki de aklı sıra alay ediyor padişahla bu mason ittihat ve terakki örgütünün kalıntıları hala değişik isimler altında ülkemizde faaliyette link

0|1
    0|0
    • Tahttan indirilmiş bile olsa, bir padişaha bu muamele reva görülemez. Ben de gördüm o fotoğrafı.

• Evet doğru.

• aynen + ladım. :)

• Albülaziz Han kesinlikle intihar etmedi,cinayete kurban gitti. Türk milleti hala onun cezasını çekmektedir.

2|1
    0|0
  • öldürüldüğünü düşünüyorum o şekilde intihar etmek teknin olarak imkansız.

0|1
    0|0
  • Abdülaziz Han 'ı kim öldürdü?

0|0
    0|0
  • Kurban gittiğine dair tarih kaynakları sağlam arkadaşlarım bilgilendirmişti kendi kanaatim değil.

0|1
    0|0
  • Mithat Paşa tarafından cinayete kurban gitmiştir. Mithat Paşa örgütü, Sarıklı Kafir Ali Suavi, Namık Kemal ve bunlardan 30- 40 yıl sonra gelecek olan İttihatçılar bunların hepsi masonların oyuncaklarıdır. Bugünkü Ergenekon Teröristlerinin atalarıdır.

0|1
    0|0
    • +1 kardeşim ben de yorumumda ayno şeyden bahsettim okursan

Yükleniyor...