Bulgar ya da yunan göçmenleri türk mü?

bulgaristan ya da yunanasitan göçmenleri türk mü oluyor bulgar ya da yunan mı oralardan gelip istanbula yerleşmiş olanlar?

0|0
8|21

En İyi Erkek Görüşü

• Heralde TÜRK'üz ;)

Bizim dedeler savaş zamani herşeylerini orda birakip buraya İzmir 'e gelmişler.

Sonuç olarak almanci gözüyle baktiğiniz insanlar nasil 2 dil biliyorsa
    ve başka bir yere gitmek zorunda kalmişsa
    Bizimkilerde o durumda bunu seçmişler ;)

Ama şehrimden ve Öz'ümden bazilari gibi asla pişman olmadim olmamda ;)

1|0
    0|0
    • ben bilmiyorum tam olarak ne olduğumuzu

• yıne bak takıp ettım

• Nick'ini soyle bari bulmam kolaylaşsin ;)

Erkekler Ne Diyor 20

• garip bir soruydu ama babaannem türk olduğu içni ben türk diyecem tabi..bulgaristan yunanistan karışımı akrabalarım var hepsi türk ve türkçe biliyorlar..

1|1
    0|0
    • kökenı turk mu ıste yunan mı

• aynen öyle ama sana şunu söyleyim çok takılma çoğu balkanları türkleştirme politikalarına uğramış halkın torunları..yani türkmen oluyorlar ve aslında memleketleri konya..

• ohooo uzun çok

• Yok, Arap . Sabır.

0|0
    0|0
  • Türk oluyor tabi.. Bak şimdi bizde bulgaristan goçmeniyiz olay şu ; osmanlı yeni toprak fethettikçe anadoludan oraya iskan politikasına göre türk yerleştirmiş.. İskan politikasıda şudur yeni fethettiğin topraklara kendi insanını yerlestirip oraya kendi kültürünü aşılama işidir.. Yani bizlerde safkan türküz..

1|0
    0|0
  • BG göçmeniyim soyumuz akıncıdır ayrıca bilmiyorum dikkatini çektimi göçmenlerin erkek ve kızları boy ve yapı olarak TC de olanlardan daha fazla bunun sebebi akıncıların nesli daha yapılı bir soy olması ufak tefek çifçi halk merkezde kalmıştır yani şu anki topraklarda :)

0|0
    0|0
  • türk tabi.

1|1
    0|0
  • Aslında ugandalıyız. Tabi Türküz ne olacaz. Bulgar olsaydık asimile etmeye çalışmazlardı bizi orda ata topraklarını terk edip anavatana gelmezdik...

0|1
    0|0
  • sen daha türk bulgar peşindesin.. ademle havvadan geliyoruz.. insan olmayı becerelim önce.. sonra nerden geldiğimize karar verelim

1|0
    0|1
  • Nüfus değişiminde türkler buraya gönderildi, tamamen türkler.

1|0
    0|0
  • Tüürklerr

1|0
    0|0
  • türk tabiyki, bir zamanlar o bölgeler hep bizim topraklardı. orta asyada da türk çok çünkü eskiden oralarda bizimdi. sonra rusyaya geçti ve 93 yılından sonra bazı yerler türki devletler kurularak bizim kardeşlerimize geçmiştir.

0|0
    0|0
  • arkadaşlar bulgar ve yunanistandan gelen vatandaşların asılları türk ve müslümandır onların kökleri konyanın karamanoğullarına dayanır karamanoğulları oralara türklüğü ve islamiyeti yayması için göndermişlerdir onları...

0|0
    0|0
  • Ben yunan göçmeniyim.Gümülcine ama aslımız yörük.Karamanoğle beyliğine dayandığımızı tahmin ediyorum

0|0
    0|0
    • bende yunan göçmenıyım de kımse turke benzetmıyor benı :(

• yok ama bizi arab gibi gostermeye calisan kendini birsey. zanneden ger.zekalilarin gerceklerini biliyorum

• Sinirlenme reis:) Biz atalarımızı tanıyoruz ve biliyoruz

• Hayır onlar Arap.

0|0
    0|1
  • türküz tabiki bg göçmeniyim ama bulgaristana osmanlı zamanında gönderilmişiz :)

0|0
    0|0
  • çoğu türk arkadsım.bulgaristanın tarihine bakarsan bulgarlar türktür zaten ;)

1|0
    0|1
    • yunanlar

• onun için aile menşeine bakman lazım.ailenin yaşlılarına sorarsan onlar bilirler.ama ne fark eder ki.yunanlı olursa kızları süper olur türk olursada birbirinin kuyusunu kazarlar arkalarından :))

• yanii hemen hemen..

0|0
    0|0
  • onlara muacır deniyor, yani mecburi olarak türkiye ye göç eden vatabdaşlarımız

0|0
    0|0
    • turkler mı bulgar mı oluyorlar asıl olarak

• sen atalarına bak, Türk oğlu Türk sün ve damarlarında Türk kanı var

• tamam

• Evet ben Turk'um

0|0
    0|0
  • ola bilir dinine bakmak lazım selavat getıren herkez muslumandır gonulden

0|0
    0|0
  • Muacir diyoruz genelde onlara.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• türk tabiki

1|0
    0|0
  • Türk değiller ama Türk vatandaşı işte

0|0
    1|1
    • vatandaslıkları varda aslen yunan ya da bulgarlar mı

• inanırım :) amaan neyse sonuçta insanız

• Kesinlikle öyle :)

• Türk tabi önemli olan soyağacının nereye dayandığı

1|2
    0|0
  • Osmanlıyız pek şanlıyız

0|1
    0|0
  • evet misal ben. yunan göçmeniyim

0|1
    0|0
  • Göçmenler türk değillerdir ama ırk olarak başka yerde yaşayıp gelen türkler olabilir.

0|0
    0|1
  • Bak mesela bende Kürdüm ama Türk vatandaşıyım. Böle bişi olsa gerek :)

0|3
    0|0
  • gocmeler turk ve balkan kokenli , turk kokenliler orta anadoludan osmanli tarafindan gocettirildi yani balkanli degil anadolululardir, anadolu kokenli insanlar birde musluman olan halklar var mesela pomaklar musluman slavlardir bulgarlarda oyle.

0|0
    0|0
    • yunan gelenler

• yunan musluman ya da anadoludan mi goc ettiniz bilmiyor musunuz? yunanistanda hala hristiyan turkler var musluman turkler balkan savaslarindan sonra geldi , musluman olan yunanlarda. Aile soyunuz Anadolu yani turkiyeye mi dayaniyor

Yükleniyor...