Dinlediğiniz müziğin hayatınızın dönüm noktası olduğunu söyleyebilir misiniz?

dinlediğiniz müziğin hayatınızın dönüm noktası olduğunu, sizi olgunlaştırıp bir çok şeyden kurtardığına inanırmısınız.

dinlediğim müzik sayesinde hayata tutunduğumu. bir çok kötü alışkanlıktan bu sayede kurtulduğumu.

(evet kabul ediyorum serserilik benim yaşam biçimimdi, ama kimseye zarar vermedim. bir yere kadardı ve bitti.)

benden yaşça küçük bünyelere kesinlikle tavsiye ederim, gerçek müzik dinlemeyi:-)

siz de tavsiye edermisiniz.?

Güncellemeler:
günün birinde psikiyatra giden bir arkadaşıma SLAYER doktor(psikiyatr) tavsiye etmiş..

la dedim bu doktor harbi sağlammış.. güldük sabaha kadar, prozac tan mı acaba:-)

0|0
5|6

En İyi Kız Görüşü

• Evet müziğin insanın hayatına büyük etkisi olduğuna inanalardanım. Dinlenen kaliteli müzik insanı olgunlaştırmakla kalmıyor aynı zamanda kendini daha iyi hissetmesini sağlıyor.

0|0
    0|0
    • benden sana, bir tır dolusu şokolade..

naptım bilior musun, bi ara infacted mushroom a sardım.. nalaka diceksin ama bunu yaptım. (hani bir şeyi çok seversin ama ruh gereği sıkılırsın ya, o durumdaydım.)

e biraz değişiklik gerek bünyeye tabi :-)

• hı hı o oluyor asla dinlemekten bıkmıycam diyosun ama zamanla ruh kabul etmiyor o şarkılar artık. Yenilere yelken açmak iydir.

• katılıyorum, canı gönülden

Kızlar Ne Diyor 4

• Müziksiz yaşayamayanlardanım.Ama şarkının bestesinden çok güftesi beni etkiler.Ruhsal gelişimimde Sezen Aksu şarkılarının ayrı bir yeri vardır.Ağlamak Güzeldir diye bir şarkısı vardır.O şarkıyla bana ağlamayı bile sevdirdi.Müziği tabiyki tavsiye ederim.Ama lütfen mümkün olduğunca kalite..

0|0
    0|0
    • kalite anlayışın sezenaksudan ibaret midir. anlamadım

• sen hiç ateş böceği gördün mü,

vivaldini yada mozartın çapını neyle ölçtün. benim çapımı nereden biliyorsun..

bana sezen aksunun çapından bahsedebilirmisin biraz..

Syd Barrett diye birini çapını ölçtün mü. sezen aksu kim ki, solisti falan mısın.

şinanay yavruum hoba şinanaay, of hacı aşka geldim bu şarkıyla çok pis, bu mudur

• Biliyor musun yaşına göre çok saygısızsın.Ben seviyorum.Sen sevmek zorunda değilsin.Şinanayla aşka geliosan bir de EQ'na baktırmalısın bence. Barrett tarzıma hitap etmiyor.Sana onlarca isim yazabilirim buna da bişey yarıştırmak derler:) Bana yakışmaz.Sonraki yazdıklarına cevap verme gereği duymucam.Adam olana çok bile:))

• bak şu an mesela murat bozdan hayat öpcüğünü dinliyorum

arıyorum akıp gıderken ömür

bı haberını almaya razı gonul

benı bana bıraktıgın halıme herkes uzulur

gece yarıları ecel saatler

basımıza gelen kırık hayaller...

şu an benı anlatan bır sarkı ama olgunlastırmıyor:)aksine bır of çeksem karşıki daglar yıkılcak:)

0|0
    0|0
  • müzik ruhun gidasidir diye bosa dememisler , hollandada inekler bile müzik dinleyerek otlaniyorlarmis :) üzülünce dinlerim, sevinince dinlerim , efkarlaninca dinlerim, aska gelince dinlerim, neselenince dinlerim yani müzikten besleniyorum ;)

0|1
    0|0
  • sadece senı ıfade edıyordur.donum noktası olucafgını sanmıyorum.

0|0
    0|0
    • katılmıyorum :-)

müzik bir yaşam biçimidir. hayat görüşüdür, anlatılmaz yaşanır.

konserlerde kafa sallamaktır. serhoş-çkırkeyif vaziyette sahnede şarkı söylemektir..

müzik hayatta, bir dönüm noktsıdır. olgunlaşmanın ikiz kardeşidir

Erkekler Ne Diyor 6

• müziği de çıkarırsak hayatımda kocaman bi bok kalır.sadece bir bok.

0|0
    0|0
  • Evet gerçek kaliteli müzik dinlemenin insanın ruhunu olgunlaştırdığına inanıyorum.

0|0
    0|0
  • Madem gerçek müzikten bahsediyoruz; gençlere rap'ten uzak durmalarını tavsiye ediyorum.

1|2
    0|0
    • ben müzik diyorum sen müzik diyorsun hoca... rep ne..!

bak aklıma ne geldi, bir gün bursada bir mekandayız, (mekan sahibi de bursalı dinozorlardan.)

derken bu dino abimizin yeğeni geldi, bir baktık ki bu rep-rep olmuş...

abi dedik bu çocuğun hali ne böyle, falan şakayla karışık..

e dedi önce kötüyü bilmeli ki, iyinin kıymetini bilsin dedi.

o günden sonra bende bu felsefeyi tarz edindim kendime.

kötüyü bilmeyen iyinin tadına varamaz ahbab

• O zaman kendimi kötünün tadına bakmadan, iyinin tadına varan olarak nitelersem pek yanılmış olmam. Böylece yaptığın genellemenin de benim için söz konusu olmadığı sonucu çıkabilir. Ama kimileri düşmeden öğrenemez dersek anlaşabiliriz moruk.

• nice düşene destek olupta ayağa kaldırdık biz bu yollarda ahbab.

''kimileri düşmeden öğrenemez'' dedim bende, anlaştık..

• Evet. Mesela bunu dinleyince uysallaşıyorum. Bir acayip oluyorum. link

0|0
    0|0
  • aslında müzigin gücünün farkındayım lakin ne dinlesem bilemedim bugünlerde müzik dinlemiyorum her hangi bir şarkı bile dinlemiyorum

0|0
    0|0
    • tavsiye istersen, yardımcı olabilirim

• normalde metal müzigi dinlerdim rammstein korn otep vs vs

sonra enıgma dinledim apocaliptca

sonra ney dinledim cok durgun oluyorum onları dinleyince de

şimdi bahcede kuşlar var onları dinliyorum

• emma shaplin, yanni dinle.. şu andaki ruh haline iyi gelir

• bazen oluyor ama o kadar drastik boyutta değil

0|0
    0|0
Yükleniyor...