Hayatta tek kitap okumak hakkın varsa ne okursun?

Hayatta tek kitap okumak hakkın varsa ne okursun?

Ben Suç ve Ceza derim :)

Güncellemeler:
Kusura bakmayın ama ben burada bazı üyeleri eleştirmek istiyorum. Dindar gibi görünüp aslşnda dinin ne olduğunu anlamamış salt puan için cevap yazanlara şaşıyorum. Profillerine baktığımızda verilen cevaplarla buradaki cevapların uyuşmadığını görmekteyim. Maskeciler sizi...

0|0
16|15

En İyi Erkek Görüşü

• Aslinda oyle degil de, "tek bir kitap soyleyin bana, birden cok olmasin, tek bir kitap...hangisi?" gibi bir soru sorsaniz tamam, soru hedef kitlesini de yakalar ve cevaplar da sifir noktasindan baslar olur... Ama 'hayatta tek kitap okuma hakkin varsa, ya da adaya dussen hangi kitabi alirsin:P?' gibi sorular sorulunca, vaziyet sifir'in disina cikiyor ve dogal olarak isin icine "KITAP" konsepti dolayisiyla "kutsallik" giriyor ve cevaplarin cogunlugunda musluman bir devlet catisi altinda oldugumuz icin "Kuran" okumayi one sorenler cok olmustur. Elbette dini manada kimsenin kitabina ya da inancina karismak gibi bir sey soz konusu olamaz ancak sorunun sorulus bicimi bu acikcasi biraz durtuyor duygulari... :)

Ben, kendi kendime sordugum "en cok sevdiginiz kitap hangi kitap?" soruma cevap vereyim: Salinger'in "Cavdar Tarlasinda Cocuklar" isimli kitabi cok hosuma gitmisti.

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 16

• Kurani kerimi okurum

4|6
    1|1
    • Tabi onu bu konuda sınıflandırmam bile... O zaten okunmalı.. Ben dünya edebiyatından söz etmiştim ;)

• Eğer olursa...

Stephing King'in kara kule serisi desem :)

Seri olmazsa da;

ejderha dövmeli kız veya fareler ve insanlar. Zira uzun zamandır okumak istiyordum ama bi türlü elime geçmedi.

0|2
    0|0
    • Of mice and men :)

iste bu iyidir :)

• tanrım gece gece cevapları farklımı okuyorum... uykum gelmiş... Senin cevabıni daha farklı algılamıştım, şizofreniye adım adım yaklaşıyorum :( alttaki cevabımı yok sayarak yeniden yazıyorum ve diyormki; kurguları arasında dağlar olabilir muhtemel henüz stag larsson kitaplarının tadına bakamadım. Ama özetleri beni aynı şekilde heyecanlandırdı. Bu sebeple geri planda kalcynı sanmadığımı iddia ettim. Okur sayısıda bunu destekliyor gibi.

• dogrudur.

• Tamamda böylesine önemli bi yazarın böylesine önemli bi eserini söyledikten sonra sonuna gülücük koymak neden...ayrıca sana neki maskecilerden üyelerden puanlarından ondan bundan

işine gelmiyorsa kızlarsoruyor.com girme karalama üyeleri..ayrıca buraya geliyorsan her türlü eleştiriye açık olacaksın..dinarmış ırkçıymış kemalistmiş ataistmiş oymuş buymuş..hertelden insan var burda...tekrar söylüyorum işine gelmiyorsa çeker gidersin...

0|0
    0|1
  • Seçim yapmam ...

0|0
    0|0
  • kuran

2|3
    0|1
  • dostoyevskiden verin bitane :)

0|1
    0|0
    • Sen demi seviyorsun onu ? :)

• ben onu liisede donem odev olarak okumak stemiştim millet manyakmısın demişti kumarbaazı okuorm simdi

• OOnu 2 defa okudum :) Tasvirleri çok iyi...

• Kuran-ı Kerim i okurum..

0|0
    0|1
  • hiç okumam böylece sorun yok kitap hakkım hiç bitmez :D

0|0
    1|1
  • Nutuk

0|1
    1|5
  • Herman Hesse-bozkirkurdu

0|1
    0|0
  • Puslu Kitalar Atlasi

1|0
    0|0
  • bn kitap okumam da eyer bi hakkim olsaydi masal kidabi okurdum

0|0
    0|0
    • Okusaydınız Türkçenizi düzeltmiş olurdunuz ;)

• Hımm anladım. Özür dilerim yersiz eleştirim için :S

• :) ozurun kabul edilmistir

• eco umberto- gülün adı

bi sürü kitap okudum ama ona bi türlü sıra gelmedi ölüyorum meraktan :(

0|0
    0|0
    • çok şey kaçırıyorsun :)hatta elinbdekini at onu oku :) pişman olmazsın ;)

• canan tan yuregım senı cok sevdı.

0|0
    0|0
  • çok kazık soru sormuşsun ama:(

0|0
    0|0
  • Yüreğim seni çok sevdi.

Ah ah değişmem bu kitabıı.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Ben Kuran-ı Kerim derim.güncellemene de katılmıyorum ''kalplerdekini ancak Allah bilir'' Kuran-ı Kerim'den bir ayettir bu yani insanların samimi mi yoksa rol yaptığına mı biz karar veremeyiz.

0|2
    0|0
  • Kuran-ı Kerim tabiki...

2|1
    0|1
  • narziss ve goldmund & martin eden arasında kararsızım :(

0|0
    0|0
  • Tek kitap okumayı kabul edemem

İdam etsinler

Ya da bıraksınlar ben bir kitap yazayım

0|0
    0|0
  • tam türk işi bi soru bu.tek kitap okuycan baba hatta onunda özetini okuycan dimi.

0|0
    0|0
    • Turk isi soruya Turkish cevap :)

• baba dostoyevskiden Ölü Evinden Anılar isimli kitabı okumayında ne yapıyorsanız yapın.60.sayfasında daha fazla dayanamadım.Dostoyevskiden beklemediğim derecede sıkıcı bi kitap.Mehmet Rauf un Eylül'ü her dönem iyidir.

• okumadan bilemem ki.

0|0
    0|0
  • oğuz atay tutunamayanlar

0|0
    0|0
  • Kuran

0|1
    0|1
    • hii. dunyadan da edebıyat okumadım kı. alamut guzeldı yalnız. wladımır bartol un yazdıgı

• Kader__be varya ona katılıyorum ben...

0|0
    0|1
  • metal fırtına yı tekrar okurum

0|0
    0|0
  • okunacak cok kitap var bir tek kitapla kısıtlanmaz

0|0
    0|0
  • Suç ve Cezada çok güzel ama Ben Yaşar Kemalin İnce Mehmedi derim.

0|0
    0|0
  • jack kerouac- yolda

0|0
    0|0
  • ben kindle ımı alayım içi dolu yeter bana

0|0
    0|0
Yükleniyor...