Tekrar izleyip, okuduğunuzda kitap ve filmlerde farklılıklar hisseder misiniz?

Örneğin 5sene öncesinde okuduğum kitapları veya izlediğim filmleri bugün okuyup-izlediğimde çok farklı duygular hissediyorum.farklı bakış açısıyla bakıyorum.sanki daha önce dikkatimi çekmemiş yerler keşfediyorum.aynı şey size de oluyor mu?yoksa hiç bir fark yok diyenlerdenmisiniz?

0|0
5|13

En İyi Erkek Görüşü

• aradan zaman geçmişse hissederim ancak:)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• dünyama hoş geldin hemşo aynen ben de öyle :)

1|0
    0|0
  • İnsanın hücreleri 7 yıl sonunda tamamen değişirmiş. Yani ben 7 yıl önceki ben değilim. Haliyle bu 7 yıllık zaman diliminde bir değişim geçiriyorum. Hislerim düşüncelerim her şeyim değişiyor.

O yüzden yaşadıklarım tattıklarım öncekinden farklı olabiliyor.

Umarım anlatabilmişimdir fakir ağzıyla :)

0|0
    0|0
  • Matrix Reloaded'ı en son izlediğimde dövüş sahnelerinin bir kısmının animasyon olduğu fark ettim. Sayısız kere izlememe rağmen dikkatimden kaçmış. link animasyonla iyi karıştırmışlar.

0|0
    0|0
  • bak o her zaman olur, bi de yorulduğun zaman okur durursun anlamazsın bi fırt çay çekersin anlarsın. Kafa yorgunluğu yani

0|0
    0|0
  • sen hep aynı kitabı okuduğunu zannedersin çünkü kitap değimiştir. 10 sene sonra okuduğun suç ve ceza farklı bir kitaptır artık senin için

0|0
    0|0
  • biraz ruh haliyle ilgili sanırım ,o an kafan başka bir yerdeyse bazı şeyleri kaçırmış olabilirsin ,filmi örnek alalım bir kaç ince espiri kaçmış olabilir,belki filmin müziklerini sonradan sevebiliriz gibi

0|0
    0|0
  • geriye dönük tekrar izlediğim tek sünnet töreninin kaydı var..onda da hep aynı acı sabit.

yalnız frederic dard isimli yazarın bir kitabında lise döneminden sonra okuyunca farklı tatlar almıştım.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle! Hayat yolculuğu diye buna derim ben. Hiçbir şey durmuyor, fikirler de hisler de.

0|0
    0|0
  • ''algıda seçicilik'' diyorlar buna, senlik birşey değil yani herkese oluyor bu

0|0
    0|0
  • buyuyoruz be canim ... artik yaslaniyoruz yani.. takma alisirsin..

0|0
    0|0
    • evet ya,30 a geldik.zaman geçiyor valla dün gibi hatırlıyorum keşke 18 olsam bir an önce diye içimden geçirdiğimi:))

• sen ne diyosun .. 23 yasinda yurrt disina ciktim 31 im simdi oralarda cok yaslandim .. 35 36 hisediyorum kenidmi.. hersey farkli bide .. insanlar oturmalar kalkmalar piskopata bagliyacaktim.. kendimi gece hayatina vurdum... rahatladim..

• doğuştan değilde orda yaşamak farklı tabi o yaşta gitmen buna sebep olmuş.alışık olmadığın bir çevreye ve yaşama ayak uydurmaya çalışmak zordur mutlaka.

• bunu geç farketmen üzücü olmuş :) günaydın

0|0
    0|0
    • geç farkettiğimi nerden çıkarttın bugün dediysem,bahsettiğim geçen yılların ogünüdür:))

• bir yerde okumuştum bir kitap insan ömründe en az üç kez okunmalı diyordu.

çocukluk-gençlik , orta yaş, yaşlılık

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• insan onu hayatında 3 kez okumalıdır.

kahkahanın kolayca dudaklara fırlayıp duyguları harekete geçireceği gençlikde,mantığın hakim olmaya başladığı orta yaşda,her seye felsefe açısından bakıldıgı yaşlılıkda

jose orgetay gasset

o bunu don kişotun bir kitabı için söylemşti ama bnce her kitap için geçerli insan her yaş dönemında farklı şeyler çıkarıyor okuduklarından...

1|0
    0|0
    • evet bu sözü duymuştum.çok doğru söylemiş,insanın yaşıyla bakış açısı aynı orantı da olduğundan okuduklarını her yaş evresinde farklı algılıyor.

• Bende o tarz duygular değil de daha başka duygular var oluyor. Birtek bende oluyor sanırım ama örneğin 5 yıl önce izlediğim bir filmi ya da diziyi tekrar izlediğimde bana o dönemde kaç yaşında olduğumu ve mutluluklarımı, mutsuzluklarımı neler yaşadığımı hatırlatıyor. Yani o dönemde yaşadığım hatıralar canlanıyor ve bu çok güzel bir duygu. Biraz farklı bir açıdan yaklaştım konuya belki ama ben böyle hissediyorum.

0|0
    0|0
  • okuduğum bir kitabı bir daha okumam o yüzden onu bilemeyeceğim ama tekrar izlediğim dizi ve filmlerde kesinlikle böyle oluyor.

0|0
    0|0
  • Mesele ben Sofi'nin Dunyasini ilk okudugumla simdiki arasinda cok fark goruyorum. Daha iyi anliyorum, daha iyi yorumluyorum. Bazi filmler icinde bu boyle.

0|0
    0|0
  • Elbetteki öyle duygular olur...farklılıklar hissedersiniz

0|0
    0|0
Yükleniyor...