Farid Farjad'ı kaç kişi biliyor?

Arkadaşlar merabalar. Farid Farjad'ın kim olduğunu biliyor musunuz? Böyle bir değerli müzisyeni acaba kimler tanıyor. Ben tanıması gereken bir müzisyen olduğunu düşünüyorum. Hatta sadece tek ben bunu düşünmüyorum dünya bunu düşünüyor. Fakat Türkiye'de sanat denilince akla bazı pop şarkıcılar, bazı damardan giren şarkıcılar aklımıza geliyor. Onların yaptıkları da güzel bir şey ama her zaman gerçek müzisyenlerden 10 adım ileride olmaları beni biraz delirtiyor. Neyse Farid Farjad'ın Wikipediadaki linkini paylaşayım: link

Bazı Düzenlemeleri ve Besteleri :

link

link

link

link

link

Dinlerken ben huzur buluyorum ve sizlerin de huzur bulacağınızdan eminim.

0|0
11|12

En İyi Erkek Görüşü

• Ferid Fercad'ı biliyorum, dinlemiyorum. Ayrıca, kırk yıllık Ferid niye Farid yazılır anlamıyorum.

0|0
    0|1
    • hocam ilk albümünün kapağında da son albümünün kapağında da Farid Farjad yazıyor. biz de kendisinin yabancısıyız.. varsa dayanağınız neden Ferid Fercad olduğunu açırlarsanız sevinirim :)

• bilgiler için teşekkürler :) Farsça ile ilginiz ya var ya da iranda bulunduğunuzdan bunları biliyorsunuz :)

• Divan şiirini anlamak için kursa gitmiştim. Orta seviyede Farsça biliyordum. Yaklaşık 6 senedir konuşmadığım için maalesef unuttum ama bu tür meseleler aklımda.

Kızlar Ne Diyor 11

• link

Süper ötesii

0|1
    0|0
  • İstanbul 'una hastayımmm Farid' în... Bayılıyorum ruhumu dinlendiriyor..

0|2
    0|0
  • Kemani ağlatan adam...

İran'da yapılan sapır saçma devrimlerden birisi olan müzik yasağına ve bu adamın ülkesine müziğiyle artı değerler sunduğu halde gelmesinin yasaklanmasına her zaman tırt olmuşumdur. Allah'a şükür İran'da yaşamıyorum

0|1
    0|0
  • Evet keman çalıyor diye biliyorum dinlemiştim birkaç kere.

0|1
    0|0
  • Bence insanların çoğu onu tanıyor populer biri o..

0|0
    0|0
    • insanların çoğunun tanıdığını biliyorum fakat ben Türkiye'de gerçek müziğin hakkını verildiğini düşünmeyenlerdenim. Bu yargıya nereden kapılıyorsunuz diye sorarsanız örneği çok o yüzden.. yakın çevremde ve nette çok karşılaştım :( Mesela en basitten Rodrigo'nun gitar konçertosuna Be ne lann ölüm müziği gibi değiştirsene şunu. diyen arkadaşım var :( tabi ki zevkler ve renkler tartışılmaz ama sonuçta bunlarda büyük bir emek var..

• Eh o açıdan bakınca evet .. Müzik kültürmü de yerlerde.. Bu ülkede sanata sanatçıya önem verilmez.

Halkın zaten fazlasını armak gibi gayesi yok. Cahillik.

• Katıldım cevabına <3

• Biliyor ve dinliyorum.

0|1
    0|0
  • süperdir candır kandır<3

0|1
    0|0
  • Super calıyor ben de keman çalıyorum super bır ses :)

0|0
    0|0
    • keman çok zor bir enstruman yaa.. eminim ki farid farjad sizin gözünüzde bir idoldür :)

• hatta bana soran olursa en zor enstruman hangisi diye gözüm kapalı kemanı söylerim. çünkü gerçekten de tansiyonu çok yüksek :) özellikle öğretenin Allah yardımcısı olsun. Ben klasik gitar çalıyorum (amatör) ilk çalmaya başladığımda biraz kafa ağrıtıyordum ama millet dayanabiliyordu. oysa kemanı çalmayı öğrenenlerin yanında durmak katiyen imkansız.. oo sese dayanmak gerçekten de sabır ister :) umarım siz de çok güzel bir virtüözü olursunuz :)

• umarım tesekkür ederım :)

• 1 senedir biliyor ve dinliyorum harika tek kelimeyle

0|0
    0|0
  • evet biliyorum ve Istanbulun Ruhunu cok seviyorum

0|0
    0|0
  • farid farjad azeri kökenli iranlı bir müzisyen bana göre kemanı ağlatan adam sarı gelini kemanla çalması beni çok etkiliyor ayrıca istanbula yaptığı eserler ve robaheh jan birtanedir ayrıca türkiyede yaşamak istediğni duymuştum ankaraya konsere geldi malesef gidemedim maddi imkansızlıktan dolayı :(

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• kemanın sesini bi türlü sevemedim :/ büyük kardeşine taparım ama link

0|1
    0|0
  • Golha diyorum başka da bir şey demiyorum.

0|1
    0|0
  • tanıyorum onu bizim mahallede oturuyor

0|0
    0|1
  • sıkıcı trafik saatlerinde severek dinliyoruz

0|1
    0|0
  • biliyorum iranlı dünyaca ünlü kemanist

0|0
    0|0
  • evet bilirim kendisini

0|0
    0|0
  • ... link ruha hitap ediyor...

0|0
    0|0
  • öle sanatçımı varmışmış :D

0|0
    0|0
  • ben biliyorum, güzel eserleri var

0|0
    0|0
  • link

özellikle linkteki eserini takdir etmemek mümkün değil...

0|0
    0|0
  • Evet, tanıyor ve dinliyorum zaten.

0|1
    0|0
Yükleniyor...