Şu an okuduğunuz kitaptan birkaç paragraf yazar mısınız?

Şu an okuduğunuz kitaptan birkaç paragraf yazar mısınız?

0|0
13|11

En İyi Erkek Görüşü

• Çorabımın içinden ilk olarak içi doldurulmuş küçük bir koala çıkıyor, yaylı elleri ve ayaklarıyla kaleminizi kavrayabilen türden. Benimkiler benim böyle biri olduğumu sanıyorlar. Annem üzerin­de minyatür şekerlemelerin yüzdüğü bir fincan sıcak çikolata geti­riyor. "Teşekkürler," diyorum. Küçük koalanın altındaki kutuyu çı­karıyorum.

Benimkiler dikkat kesilip kahvelerinin üzerine eğiliyorlar ve beni izliyorlar.

Perry Como "Oh, Come, Ali Ye Faithfur'u söylüyor.

Küçük kutunun içinde prezervatifler var.

Parıldayan, büyülü Noel ağacımızın yanında oturan babam, "Her yıl kaç tane partnerin oluyor, bilmiyoruz ama güvende olma­nı istiyoruz," diyor.

Prezervatifleri bornozumun cebine tıkıştırıp eriyen minyatür şe­kerlemelere bakıyorum. "Teşekkürler," diyorum.

Annem "Bunlar lateks," diyor. "Sadece su bazlı seks kremi kul­lanman gerekiyor. Tabii eğer bu yaşta kreme ihtiyacın varsa. Petrol bazlı jel veya yağ ya da her türlü losyondan uzak durmalısın," di­yor. "Koyun bağırsağından yapılanlardan almadık çünkü onlann üzerinde çok küçük gözenekler var ve HlV'ın bulaşmasına setap olabiliyorlar."

Çorabımın içinden bir küçük kutu daha çıkıyor. Bunun içinde de prezervatif var. Kutunun üzerinde ten rengi yazıyor. Bu gereğinden fazla görünüyor. Ondan sonraki kutunun üzerindeyse kokusuz ve tatsız etiketi var.

Tatsızın ne olduğunu bana sorun siz.

Babam "Bir anket" diyor, "HIV bulaşma oranının yüksek oldu­ğu şehirlerde yaşayan heteroseksüellerle yapılan bir telefon anketi çalışması, insanların kendi prezervatiflerini satın alırken rahatsız olduklarını ortaya koymuş."

Ne yani, Noel Baha'dan almak daha mı iyiymiş? "Anladım," di­yorum.

"Sadece AİDS olsa iyi," diyor annem. "Bel soğukluğu var. Frengi var. Papilloma virüsü var. Yani genital siğiller," diyor. "Pe­nis kalkar kalkmaz, prezervatifi takman gerektiğini biliyorsun, de­ğil mi?"

Annem "Pratik yapman gerekebilir diye şu sera muzlarına dün­yanın parasını ödedim," diyor.

Bu bir tuzak. Ah, evet, ben kuru ereksiyonlara prezervatif geçir­mekte ustayım desem, babam kaltaklık dersi vermeye kalkışacak. Hayır desem, bu sefer de bütün Noel'i beni muzdan korumak için pratik yaparak geçirmek zorunda kalacağız.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Küreselleşmenin resmi tarihinde 2. Dünya Savaşı sonrasındaki dönemin başları, tamamlanmamış bir küreselleşme dönemi olarak resmedilir. Zengin ülkeler arasındaki entegrasyon seviyesinde, bu ülkelerin kendi büyümelerini hızlandıran ciddi bir yüseliş söz konusuyken; gelişmekte olan ülkelerin çoğunun 1980'lere kadar küresel ekonomiye katılmayı tümüyle reddederek kendilerini ekonomik ilerlemeden mahrum ettikleri söylenir...

Sanayileşmenin Gizli Tarihi-Ha Joon Chang- epos yayınları. Yeni başladığım bir kitap. ekonomi tarihi ile ilgilenenlere tavsiye ederim :)

0|0
    0|0
  • Mücadele vermeden hiçbir işte yol alamam,

Ölene kadar cebimde bozuklarla dolanamam. AĞIR ROMAN

1|0
    0|0
  • Tek Adam - İkinci Adam 6 Ciltlik Tarih Kitabını okuyorum. Tek Adam (3. Cilt) bitti gibi (10 sayfa kaldı). İkinci Adam - I. Cilt'e geçerim yarın hehalde...

Bu kitapların bir paragrafı buraya sığmayacak kadar uzun ve ağır...

0|0
    0|0
  • Peki kulakların neden bukadar büyük

seni daha iyi duyabilmek için

0|0
    0|0
  • bir kaç parağraf mı.bir iki satır olsa hadi neyse

1|0
    0|0
    • Takılma bunlara ama sen.

• size gerçek,gerçeğin ta kendisi olarak diyorum ki,toprağa düşen bir buğday tanesi yok olmaz sadece bir buğday tanesi olarak kalır;ama yok olursa o zaman bereketli mahsul doğurur.(incil;yohanna dan XII Bab,24)

• ax.x+bx+c tarzı denklemlerin katsayılarının büyüsüyle alakalı bir paragraftaydımda karakter yapamıyorum o yüzden devamını yazamadım.

0|0
    0|0
  • bu kız neden öldü.. sayılar dunyasını esır almştı dedektıf bunu çözmek ıcın oturdu kosedekı koltuğuna elınde vıskısi ile..

0|0
    0|0
  • nasıl hemde bir kaç başlık :) memlekette o kadar okuyan varmı ya :)

0|1
    0|0
  • Su an okumuyorum ama en son okudugum kitabin adi Cinali idi :)

0|0
    1|0
  • Zaman unutturmaz dostlarım, sadece uyuşturur.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Şimdi de bu moda oldu.Eyvallah yazalım bakalım..temam:9.9

"Nasıl herkese duyurayım da sesimi diyeyim:

Bu anlattığınız ben değilim,ben de bu anlattığınız değilim.Yusuf'u nasıl yerim?

Sözünün bu kısmına gelince kurt,nemli gözlerinden boncuk gibi yaşlar dökülmeye başladı.Gri tüylerle kaplı g göğsü,ön ayakları ıslandı.Bir ah çekti derinden derine.Islak burnu daha bir ıslandı.Ve devam etti:

Ben şimdi adımı nasıl temize çıkarayım,alnıma sürülen bu kapkara lekeyi neyle,nasıl yıkayım?Öyle bir leke ki değil bana,yeter kıyametin kopacağı güne değingelip geçecek tüm torunlarıma.

Tek muradım,bütün yaratılmışların sahibi olan Tanrım,bu ayıpla yaşatmasın beni.Ya alsın yeni doğmuş bütün kurt yavrularıyla birlikte canımı,kurt neslinin dalı yaprağı burada kesilsin,ya da adım temize çıksın..

Yusuf ve Züleyha adlı kitaptan bir alıntıdır...

1|0
    0|0
  • Bir çocuğun en çok kırıldığı an, ailesinin takdirini görmediği andır. Hele ki ailesi ona belli bir yatırım yapmışsa, mesela bir mandolin kursuna ya da karate kursuna göndermişse, çocuktan beklentileri yüksek oluyor. Sonuçta, ne ben elimde mandolinimle dünya turnesine çıkacağım ve on binleri "Çanakkale içinde aynalı çarşı"'yı çalarak coşturacağım, ne de kardeşim Jean Claude Van Damme'ın ağzını yüzünü kıracak -gerçi kavganın başlarında senaryo gereği biraz kırabilir, ama sonra feci dayak yiyeceğine eminim-.

0|0
    0|0
  • senin bildiğin aşk biyolojik bir dürtüden ibaret; hormonlarınla kimyandan kaynaklanıyor. Kolaylıkla değişebilir - kimyandaki ufacık bir değişim "en yüce gerçek" sandığın o aşkın yok olmasına yetecektir. Sen tutkuya "aşk" diyorsun. Bu ayrımın hatırlanması gerekiyor...

0|0
    0|0
  • Esasen, meydancılık, esnaf çıraklığı, hamallık ve benzeri işlerde karnını doyurmaya çabalar görünen çocukların çoğunun, biraz kurcalayınca, yetişkinlerce uygunsuz ve yasa dışı işlede kullanıldıkları anlaşılıyordu. Onların pençesinden yakalarını kurtaracak güç ve yaşa gelenlerden bir kesimi ise, üç-beş kişilik çeteler kurup, kendi dolaplarını döndürmeye koyuluyorlardı. Soygun, dolandırıcılık, cinsel sapıklara alet olmak, bunları tuzağa düşürüp soymak her gün yaşadıkları olağan şeylerdi. çoğunun emniyette dosyalarıda vardı. yakayı ele verdikçe zabıt tutuluyor, sonra da iki sille, bir tekme, "bir daha yapmam" vaadi ile salıveriliyorlardı.

0|0
    0|0
  • Tüm bu sonuçlar arasında en şaşırtıcı olanıysa hücrelerin varlıklarını bu kadar uzun süre devam ettirmeleri değil,neredeyse hiçbir destek besin sağlanmayan durumlarda dahi herhangi bir sorun yaşamamalarıydı.

Zaman Çarkı isimli bir kitap okuyorum ölümsüz bir kadını anlatıyor kitap Bilim kurgu.

0|0
    0|0
  • Kac parlak melek dans edebilir

Bir igne uzerinde

Kac umut bogulabilir

Bir cin sisesinin icinde

Dusundun mu hic

Bir silahti bardahin gercekte

Ve bir gun dusundugunde

Tanrim,ben ne yaptim?

Aldigini geri vereceksin

Vermis oldugunu aldigin zaman

Biliyorum ne dusundugunu,

Ne zaman uyudugunu,

Nereye gittigini,

Nereye gidecegini.

Seninle bir randevumuz var

Bay 658.

0|0
    0|0
  • “Hiçbir kuvvete dayanmadan beni sürükleyebilecek bir erkek. Benden bir şey istemeden, bana hakim olmadan, beni tezlil etmeden beni sevecek ve yanımda yürüyecek bir erkek. Yani hakikaten kuvvetli, tam bir erkek.

Şimdi anlıyor musunuz, sizi neden sevmiyorum”

-Kürk Mantolu Madonna-

0|0
    0|0
  • ışıklarına yüzünü çevirince şüphesiz her birini ışığı ayrılamaz. Sen yüz tane tane elma ve yüz tane armut saysan, sıktığında yüz kalmaz, bir olur. Manalarda bölüm ve sayı yoktur. Manalarda parçalanmak ve ayırmak yoktur. Dostun dostlarla birleşmesi hoştur. Mananın ayağına yapış, suret isyankardır. Altındaki hazine gibi vahdeti/birliği görmek için isyankar sureti eziyetle erit (mesnevi)

0|0
    0|0
  • orta dogu teknik universitesine son günlerde tutucu cevrelerin agir saldirilarda bulunduklari görülmektedir. her ileri yeni ve saglam kurulusa karsi cikan tutucularin asil cabasi ülkemizi geri ve karanlik birakmaktir.

0|0
    0|0
  • "Hazır olunca yeşil olanı it.Sadece sol kolunu yatağın dışında makineye yakın tut.Uykuya daldığında kolun düşecek, kırmızı kol atacak ve iş bitecek.Ondan önce kolunu düşürme yeter."

Klon - Kevın Guılgoıle

0|0
    0|0
  • Siz hiç ilk başladığınız yere döndünüzmü?Değiştim diyerek yaşarken kaderin küçük bir darbesiyle bile hiç değişmediğinizi anladınızmı?

0|0
    0|0
  • Okumuyorum şu an

0|0
    0|0
  • insanlar kahramandır,paraysa cesaret

0|0
    0|0
Yükleniyor...