İradeni kontrol eder misin?

Araç kullananlar bilir, bazen dik bir rampadan aşağıya inerken ya da yağışlı bir yolda hızlı ilerlerken frenlerin ya da yolun durumunu anlamak için kontrol etmek amacıyla hafif frenler yapılır.

Yaşantımız sırasında irademizin durumunu,o anki psikolojik durumumuzun da ortaya çıkabilmesi için kontrollü kısa testler yapar mısınız? Yapılan bu testlerin örnekleri neler olabilir?

0|0
3|2

En İyi Kız Görüşü

• yağmur çiselediği zaman yolun durumunu anlamak için ya da hız kesmek için kontrol amaçlı frene dokunursan kayar belki de yoldan çıkarsın. çok yağışlıysa duruma göre fren yaparsın duruma göre de fren yapmadan sadece hız kesersin bazen de hız kesmeden kaptırırsın.

bu da aynen böyle benim için... bazen çok iradeliyim. bazen biraz bazen de herşeyi akışına bırakır giderim :))) sağım solum belli olmaz yani...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• tam kontrol edilmesi gereken durumlarda kontrol edemem ketum yapım var uzun süre tutarım içimde sonra olmadık bi anda küçük bir kıvılcımla bırakırım bunun için başkalarına iradeli görünürüm içimdeyse olmadığımı bilirim

0|0
    0|0
  • kontrol ederim. istediğim şeyi yaptıktan sonrasını düşünürüm. eğer o durum dayanamayacağım kadar rahatsızlık veriyorsa kendime hakim olurum. ama açıkçası bu kendini tutma halimi yok etmek istiyorum. hayalimde anlık, kafama estiği gibi herşeyi yapabilir olan bir ben var. yakında onu gerçekleştirmek istiyorum.

0|0
    0|0
    • Biraz vurdumduymazlık olmaz mı?

• söğüt dalı benzetmesini açıklarmısın.

• Söğüt dalı rüzgara göre şekillenmesi en kolay dallardandır.

Kızgın birinin kendini savunurken genelde kullandığı bir söz vardır.Süğüt dalımıyım her rüzgara eğilem.

Erkekler Ne Diyor 2

• Kendimi bu şekilde test ettiğimi hiç hatırlamıyorum. Neredeyse her zaman irademe sahip olurum.

Araç kullanma örneğine göre; sürüş hızımı, yolun durumu ve çevresel şartlara göre ayarladığım için test amaçlı fren yapma ihtiyacı duymam. Hatta çoğunlukla fren yapmak yerine vites küçültür, durmadan hedefime ilerlemeye devam ederim. Geç olsun, güç olmasın ama değil mi :)))

0|0
    0|0
  • iradem oldukca gucludur, zaman icinde ogrendim bunu ama yine de nadiren de olsa iradesizligim oluyor ozellikle sevgilime karsi

0|0
    0|0
    • Hiç test ettin mi? Mesal sigara içen biri ben istersem bunu bırakırım der ve bırakır sonra isterse yine başlayabilir ama iradesini ortaya koymuştur.

• Bir erkek için iradenin en iyi sınandığı seçenektir bence cinsellik.Evet bunu bende zaman zaman denerim.

• ozellikle isimde irade kontrolu onemli :) sahnede ya da calismalarda rezil olmamak icin cok erken ogreniyoruz bunu :)

Yükleniyor...