8. Henry'nin kaç eşi vardı?

bunla ilgili en doğru bilgiyi nereden bulabilirim ?

0|0
6|10

En İyi Erkek Görüşü

• Henry tudor'dan mı bahsediyorsun.İngiliz kraliyet ailesi katolikti onun zamanına kadar ve katolik mezhebinde boşanma yasaktır ama kral henry'nin çocuğu olmuyormuş yanış hatırlamıyorsam eşinden.bir de başka bi kadına aşık olmuş sırf bu yüzden protestanlığa geçtiği söylenir ki gerçekten sonrasında ingiliz kraliyet ailesi protestanlığı benimsemiş ve İngiltere'nin nüfusunun büyük bölümü de protestandır şu an.tabi bu da nedenlerden biri olabilir ama sadece bu değil protestanlığa geçmelerinde asıl nedenler siyasi

0|0
    0|0
    • anglikan mezhebine geçmesi hatta mezhebi kurması lazım protestanlık başka.

• olabilir de anglikan ile protestanlık zaten çok farklı değil diye biliyorum yakın mezhepler belki ufak farklar vardır

Kızlar Ne Diyor 6

• vikipedi den bulabilirsin. bununla ilgili boleyn kızı kraliçenin soytarısı ve bakirenin aşığı diye bir serinin kitaplarını okumuştum.. oradan edindiğim bilgilere göre katrina isimli biriyle evli ve ondan mary isminde bir çocuğu var.. sonra bu sırada mary boleyn diye bir kızla beraber oluyor mary den çocukları oluyor ama meşru çocuklar olmadığı için tahtta hakları yok. daha sonra mary nin ablası Anne ye aşık oluyor ama Anne daha akıllı kralla evleniyor ve katrina yı kraliçelikten men ettiriyor daha sonra meşhur Elizabeth doğuyor ve daha sonra Anne yine hamile kalıyor ama ölü çocukları oluyor daha sonra Henry Anne yi idam ettiriyor.. daha sonra biriyle daha evleniyor onu bilmiyorum ama Edward adında bir çocuğu oluyor hastalıklı bir çocuk 14 yaşında falan ölüyor. Katrina dan olma Mary tahta geçiyor ama o da fazla yaşamıyor zaten yaşlı. daha sonra Elizabeth bakire prenses olarak tahta geçiyor.. serinin diğer kitapları da vardı ama onları okuyamadım..

0|0
    0|0
  • boleyn kızı filmini izle ordaki kral 8. henry totalde 3 eşi oldu. ama izlemeni tavsiye ederim

0|0
    0|0
  • İnternette mevcut ama ne kadar doğru bilinmez.Belki daha fazla eşe sahip olmuştur.

0|0
    0|0
  • 6 : Aragon'lu Catherine

Anne Boleyn

Jane Seymour

Clevesli Anne

Catherine Howard

Catherine Parr

1|0
    0|0
  • 8 tane.

0|0
    0|0
  • tudors izliyodum bi ara 2 sezonda 2 hatun değiştirdi,devamını getiremedim

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• theri henri den başka henri tanımam aga. onun da adını doğru yazamıyorum gerçi. neyse ilkokul mezunu olduğum anlaşılmadan tüyeyim ben.

0|0
    0|0
  • :)))

0|0
    0|0
  • 8 :D

0|0
    0|0
  • link

daldan dala danldan dala..

0|0
    0|0
  • 6 imiş link

0|0
    0|0
  • 6 galiba

0|0
    0|0
  • 6 esi olmus. zaten cogu kaynakta da six wives of 8th henry diye gecer bu durum.

1|0
    0|1
  • millet hep google yazmış ordan kopyalayıp yapıştırmış bu ne yaa :d

0|0
    0|0
  • harem kurmus dallama en az 80 tane vardir

0|0
    0|0
Yükleniyor...