Her şey tamam ama ilk insan nasıl yaratılmış olabilir ki?

topraktan türeyen tüm sebze ve meyvalar canlılığın devamı açısından bir ihtiyaç...

ayrıca erkekler, toprak mahsullerini yediklerinde bünyelerinde canlı spermler oluşuyor...ve bir dışı ile bir erkeğin aşkından başka bir beden oluşabiliyor( gözle görülemeyecek kadr küçük bir sperm, 9 ayda etten kemikten inanılmaz sevimli bir hale dönüşebiliyor)

aslında tüm bunlar sözü edilen cümleyi açıklamaya yeterli...yani toprak mahsullerini tüketiyoruz ve spermler oluşuyor..yeni bir döllenme ve yeni bir hayat...o zmn ...biz insanı topraktan yarattık cümlesinin anlamı oluşuyor...

ama ilk insanlar adem ve havva nasıl yaratıldı o halde?

0|0
7|10

En İyi Kız Görüşü

• bu yaşına gelmişsin hala bunu bilmiyorsan iki dakika utan gel bi de geldiğinde aç bi google hz. havva ile hz. adem yaratılış yaz oku bir de Kur'an oku

0|3
    1|3

Kızlar Ne Diyor 6

• bende sütü bulan insanın o anda inekle naptığını çok merak ediyorum aslında

0|2
    0|0
  • Allah herşeyi yoktan var etti kuşkusuz.

0|0
    0|0
  • Çok dolaylamışsın.Anlamı şu ilk insan çamurdan yaratıldı diye geçer kutsal kaynaklarda.Yani bildiğin çamurdan.

0|1
    0|0
    • evet kaynakalrda oyle yazıyor ama kuranda yazan herseyı duz mantık cevıremezsın...yanı nasıl olur ya camurdan ınsan mı olur demıyorum asla...sadece baska bır manaya cekılerek acıklaması var mı olabılır mı bu kavramın dıe dusundum...

• Şunu söylemeye çalışıyorum.Dünyadaki herşeyi sorgulayamazsın.Beynin yetmez.Herşey bizim kurduğumuz mantık bağından ibaret değil.Göremediğimiz ve çözemediğimiz bir çok şey var.Sen bilmek istediklerini kafana takılanları araştır.Bilmemek değil öğrenmemek ayıpmış.Dinde herşeyi sorgulıcam diye yıpratma kendini.

• bu sadece dınle alakalı oldugu ıcın sorulmus bır soru deıl ki...aklıma takıldı ve konusu tesadufen dınle alakalıymıs:) daha dogrusu dınse kaynaklardan yola cıkılarak bulunabılecek cevabı var...

dınsel kaynaklarda da duz mantık ıslemıyor ama...eger oyle olsaydı herkes kutsal kıtapları bır cırpıda roman gıbı okur ve anlardı...ınsanlar bunun ıcın omrunu harcıyor, bırı de kalkıp bız bunu dın dersınde gormustuk dıyor:)

• Senin ne alip veremedigin var su meyvelerden :))) BIlmiyorum ilk insan nasil olustu dinci degilim darwinciyim...

0|1
    1|1
    • yok ya taktım ben buna :))

hem darvinci mi degıl dardinci denir ona bikere :p

• ben o kadr meyve asıgıyım, hanı nerede benim kılolarım :(

• Ben fazla kilolarimi veriyorum verince bende yerim su anda slkl bir diyet yapiyorum :)

• Allah istemiş olmuş işte ya.

0|0
    0|0
  • Olay yine hepimiz maymun soyundaniza gelecekse ben oynamiyom.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Müslümana göre: Topraktan

Darwincilere göre: Maymundan

Hindulara göre: inekten

Ateistlere göre: yok öyle bir şey.

Dedeme göre: Eşşeğin ...

Bana göre: Ne biliyim ya.

3|1
    0|2
  • Toprak daha önce yaratılmıştı. Biz ruh olarak vardık, bu bedenlerimiz en son yaratıldı, şekillendirildi.

0|2
    0|1
  • Herşey bir pre-mikrobik bir karışımla başladı desem beni afaroz ederler..

O kadar geriye dönmüyorum ya, cevabı yok bu sorunun..

0|1
    0|0
  • play-doh oyun hamurlarından yaratıldı. play-doh!

0|2
    0|1
  • bu konuda bilimsel rivayetler çeşit çeşit olmasına karşılık tam anlamıyla bilinmemekte daha açıklayıcı ve tatmin edici sonuç olmadığından bu konu hakkında detaylı olarak kutsal kitabımızda açıklanmıştır refarans olarak zaten bilim kutsal kitaplardaki iddiaları araştırarak yol katetmiştir.insanların topraktan yaratıldığını ilk bilim açıklamadı.

sende insanlığın başlangıcndan çok sonunu düşünmesilin bence

0|0
    0|1
  • şakirt paratoneri sorulardan.

0|1
    0|0
  • 0nlar bırakıldı dünyaya yani tohum görevi gördüler... önce diğer koşullar yaratıldı

0|0
    0|1
    • ıste bırakılmadan onceki durumu soruyorum, duz mantıkla bakarsak camurdan yaratıldı yazıyor...bska bır anlamı olabılır mı bunun onu sordum?

• çamur çok doğru gelmiyo... daha yukarı git taaa pladies gezegeninden bak dünyaya hatta gogula "BILLY MEIER’ın UFO’larla Yakın Teması İSVİÇRE" yaz... yer bilgisi bu durumlarda çözümde yetersizdir. gök bilgisi edinmek olaya derinlik katar kanaatindeyim

• haklı olabılırsın, guzel bır yaklasım oldu, teşekkürlr dostum

• açıklama kısmını okurken konu teletabilere bağlanacakmış hissine kapıldım.

0|1
    0|0
  • bu satte bu soru

nereden aklına geldi

kayış zorlanacak sanırım

0|0
    0|0
  • hafriyattan diyorlardı en son

0|0
    0|0
Yükleniyor...