Rakıyla hangi şarkılar gider?

Şimdi bir aksilik olmazsa cuma günü afili bir rakı balık gecesi düzenliyorum dostlara. evdeki geniş diyebileceğim türk sanat müziği ve türk halk müziği arşivindeki eserler biraz fazlaca klasik ve de alışkın olmayan kulaklara rahatsız edici gelebilecek cinsten.

Sizlerin 'rakıyla iyi gider' diyeceğiniz albümler veya isimler var mıdır?

Güncellemeler:
Bu arada şu anda münasip bulduğum isimler arasında Gönül Akkor, Ayşegül Durukan, abartmamak kaydıyla Orhan Gencebay (Klasikler) ve tabii ki Zeki Müren bulunmakta.

Bir ek bilgi daha, ekiptekilerin hepsi rakıyı alaturka müzikle içse de sağlam rocker, bir adet de opera eğitimi almış arkadaş mevcut. Füzyon şahane, evet:D
peki arkadaşlar aralarda şöyle bizim janti kulaklara feleğini şaşırtacak kadar ekstrem arabesk örnekleri var mı bildiğiniz? kendime eğlenti arıyorum çok fena:D
müzeyyen abla herkesi sildi süpürdü valla:) listedeki payını artırayım bari, bende hepi topu 20-25 tane şarkısı vardı...
Bu arada meze listesine de katkı isteyeyim: şu anda şakşuka, peynir. kavun, közlenmiş biber, köpoğlu, haydari ve acılı ezme kesinleşmiş olanlar, üşenmez isem listeye mercimek köfte ve yaprak sarma da eklenebilir:)

var mıdır sizin aklınıza gelen başka güzel mezeler? kırk yılın başı buluşuyoruz zati, abartayım diyorum biraz:D

0|0
7|21

En İyi Erkek Görüşü

• Kıskanırım, Yalnız benim için bak yeşil yeşil, Ada sahillerinde bekliyorum, Yar saçları lüle lüle, Dönülmez akşamın ufkundayım gibi klasikler olacağını tahmin ediyorum :)

Hatta ve hatta tavsiyem, bu şarkıların sözlerini de küçük el kitapçıkları halinde arkadaşlarına da ver... Mükemmel bir hatırası olsun o gecenin... Boş sayfaları da olsun, kendileri de yazsındar yenilerini... Ne dersin?

Arabesk sormuşsun, öyle acılı adana kıvamlı şeyleri her sabah dinleyerek bize işkence çektiren bir servisçimiz vardı; ona sorardım da artık bizim servis olayı yattı :)

1|0
    0|0
    • tüh, tam aradığım adammış sizin servisçi aslında:)) bu şarkıları da ekleyeyim listeye, sağolasın...

• hah bunlar olur işte, sağolasın:)

• Rica ederim; iyi eğlenceler dilerim :)

Erkekler Ne Diyor 20

• Vallahi ben onu bunu bilmem, üçüncü dubleden sonra karga sesi bile güzel gelmeye başlar :)))

2|0
    0|0
    • ben de ona güvenip üçüncü dubleden sonra sahneyi almayı planlıyorum zaten:) gelenlerden ikisi müzisyen, bana tahammül edebilmeleri için iyice içirmem lazım önce!

• :)))) bu da süpermiş :D

• Kesinlikle başarılı bir performans olacaktır :)))

• Rakı sofranız geçmiş ama bir dahaki sofraya katkım olur diye yazayım birkaç şey...

Evvela İzzettin Ökte'den bir yaylı tanbur taksimini müteakip Nesrin Sipahi'den "Bu akşam bütün meyhanelerini dolaştım İstanbul'un" ile başlanır. (Kaydı bulamazsan ben yollarım)

Takiben birkaç light kürdilihicazkar şarkıyla devam edilir. (Münir Nureddin - Beni Kör Kuyularda Merdivensiz Bıraktın, belki Orhan Gencebay'dan Akşam Güneşi vb...)

Sonra "Nereden Sevdim O Zalim Kadını" ile Selahattin Pınar'a geçilir. Pınar'ın bütün kürdilihicazkar külliyatı dinlendikten sonra (Sorma Bana Nafile ve Gel Gitme Kadın bilhassa tercih edilir) yine Pınar'ın "Ne Demiştin Niçin Caydın Sözünden" şarkısı ile biraz hareketlenilerek Pınar külliyatı sonlandırılır. Takiben Sadettin Kaynak'a ya da Münir Nureddin eserlerine geçebilirsiniz.

0|0
    0|0
    • hımm çağdaş klasiklerden güzel bir seçki olmuş:) sipahi'nin o kaydı var da, onun osman nuri akın eserlerini seslendirdiği çok eski ve zor bulunan bir albümü var asıl onu arıyorum. bende yıllar evvel kaseti vardı bozuldu,cd olarak da basılmamış sanırım şahane bir kayıttı ama...

bu arada izzettin ökte haniç aşağı yukarı benim liste gibi olmuş söylediğin isimler, gerçi ben araya gönül akkor, ayşegül durukan falan sıkıştırmıştım:)

• aminn, dede efendi'nin kemikleri sızlamıştır herhalde:))

• Yok sever o beni. Hem denemeden karar verme. :)

• bunu en iyi sen bilirsin..arkadaşlarını sen tanıyosun...ama ben kendi zevkimden bahsedeyim...ben olsam hareketli ve kulağı dolduran halk müziğini tercih ederim...şöyle türkü barlarda çalınan,saz ağırlıklı ve sipsi,kemençe,yer yer keman takviyeli olanlardan...ama aralarınada zeki müren olsun isterdim...

-bulamazsın benim gibi seveni

-nereden sevdim o zalim kadını

-gücüme gidiyor böyle yaşamak

-seni sordum yıdızlra

-ayrıldık işte

-bir gülü sevdim

-gözlerin doğuyor gecelerime...şuan bile zevkle dinlerim.

halk müziğindede şükriye tutkun.hüseyin turan,özelliklede ekrem düzgünoğlu ve orhan ölmez favorilerim..gerisi sana kalmış...

0|0
    0|0
    • bütün tavsiye ettiğiniz isim ve eserler çok hoş gerçekten, çok teşekkür ederim:))

• ne demek rica ederim..söylemeyi unuttum ben birde hüner coşkuneri çok severim.

-dolaştım bütün meyhaneler

-elveda meyhaneci

-şarkılar seni söyler

-gönül penceresinden... gibi şarkılarını çok severim...iyi eğlenceler...

• Orhan'la başlar Müslüm,Ferdi, Türk sanat müziği devam ederim .. Genelde muhabbete baktıgım için muzik pek sıkıntı olmuyor tek başıma içerken müzik iyi gidiyr..

0|0
    0|0
  • Arnavut ciğeri, zeytinyağlı dolma, havuçlu sarımsaklı yoğurt (havuçların önceden rendelenip, az ağ ile tavada çevrilmesi, biraz rengini atması ve yumuşaması gerekir), iyisinden bulursan deniz börülcesi, roka-tuz-limon, patlıcan salatası aklıma ilk gelenler...

0|0
    0|0
    • havucu unutmuşum bak, hem evdekileri ziyan olmaktan kurtarırım:) deniz börülcesi ne zamandır arayıp bulamıyorum buralarda, bulursam onu da ekleyebilirim listeye bodrumlu misafirimin hatırına:) teşekkür ederim:)

• Rica ederim :)

• daha undurgrond istiyorsanız listeniz varmı bilmiyorum selahattin özdemir,erol budan.Güzel eğlenceler

1|0
    0|0
  • Müzeyyen Senar her daim ve NEŞET ERTAŞ.

1|0
    0|0
  • bizde genelde müzeyyen senar takılırlar.

1|0
    0|0
    • aa onu unutmuşum bak, onun şarkılarını da eklemiştim listeye. teşekkür ederim hatırlattığın için:)

• şu şarkısı harika gider rakıyla akşam oldu hüzünlendim.Bişey değil iyi eğlenceler.

• agora meyhanesi

1|0
    0|0
  • rakıyıda şaraba katalım mı wayyyyyyyyyyy wayyyyyyyyyyy wayyyyyyyyyy wayyyyyyyyyyy remziiiiiiiiiiiiiii :))) Rakı sevmem ama Klasikler harika oluo en güzel meze bence Zeki Müren ahh ahhh :P

1|0
    0|0
  • müslüm gürses meselem cengiz kurtoğlu küllenen aşk azer bülbül çapraz ateş bülent serttaş benim kitabımda yazmaz nasıl ?

0|0
    0|0
  • enginar ve tavuk salatası yapabilirsen fırında mantar süper mezelerdir...extrem arabeskte arap şükrü youtubede var .rakıyla mükemmel gider ...

0|0
    0|0
    • hımm tavuk salatası çekti birden canım:) enginar riskini almayacağım sanırım ama salata fikrini düşünebilirim, teşekkürler:D

• Müzeyyen Senar şarkıları

1|0
    0|0
  • paca but biftek iskembe super olur sarmisakli ama :)

1|0
    0|0
  • hozan besir - gelmis bahar

1|0
    0|0
  • Neşet Ertaş - Zahidem

off off içirtme beni sabah sabah pekkomik :D

1|0
    0|0
    • heheheh, akşamı bekle yavrus:)

bu arada neşet babayı nasıl atladım ben hakikaten, vardı onun albümleri de bende. sağolasın hatırlattığın için:)

• Ustanın toprak kokan ellerini NEVŞEHİR'de öpme şerefine kavuştum. Sonra sarıldım felan.. Fotoğrafımız bile var :)))

• cipher fazla şanslısın ve de çok fena kıskanılmaktasın şu anda:) allah güzel ömürler versin güzel insana...

• Sen kimseyi sevemezsin. Sevemeyeceeeeeeeeeeeeeeeeeeeksin..

0|0
    0|0
  • arap şükrü ''beni bu şehir boğuyor'' çok iyi kafa yapar valla vazgeçilmez ikilin olurlar :)))

0|0
    0|0
    • arap şükrü vardı listemde ama bizim operacının hassas kulakları istemedi onu maalesef. artık hatırı nasıl büyükse bizim için, tek itiraz eden olmasına rağmen listeden kaldırmak zorunda kaldık var sen düşün:) ama benim gönlümde yer etti bile çoktan, o başka mesele!

• Türk Sanat Müziği olsun da , ne olursa gider .

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• bu aksam butun meyhanelerini dolastim istanbul´un

bu aksam butun meyhanelerini dolastim istanbul´un

seni aradim kadehlerdeki dudak izlerinde

canim doya doya sarhos olmak istiyordum

seni aradim kadehlerdeki dudak izlerinde

------------------------------------------

Kapat gözlerini kimse görmesin

Yalnız benim için bak yeşil yeşil

Gözlerin kimseye ümit vermesin

Yalnız benim için bak yeşil yeşil

Seni öyle sevdim ölürcesine

Tanrının yazdığı şiircesine

İçimden geçeni bilircesine

Yalnız benim için bak yeşil yeşil.

------------------------------------------------

Sevmekten kim usanır

Tadına doyum olmaz

Hangi gönül uslanır

Sevenle oyun olmaz

Kaç kere yemin ettim

Kaç gönüle de girdim

Sensiz yapamıyorum ah

Bak yine geri geldim

İster yüzümü güldür

İstersen ağlat beni

Bir gecenin koynundan

Bir geceye at beni

Kaç kere yemin ettim

Kaç gönüle de girdim

Sensiz yapamıyorum ah

Bak yine geri geldim

---------------------------------------

aklıma geldikçe eklicem. bayılırız biz bu muhabbete :))) afiyet olsun şimdiden :)))

0|0
    0|0
  • elveda meyhaneci artık kalamıyorum bir başkayım bu akşam sarhoş olamıyorum :) ooohhh dostlar eğlence görsün

ben rakı sofrasından anlamam ama bu şarkı çalsa bi kahdeh te bana doldur derim :)))

1|0
    0|0
    • listeye ekleyeyim o zaman, rakıcı olmayanın bile üzerinde böyle bir etkisi var madem:)

• müzeyyen senar - benzemez kimse sana ömrümüzün son demi

emel sayın- ah bu şarkıların gözü kör olsun at kadehi elinden

şevval sam-böylemi esecekti kimseye etmem şikayet muhabbet bağına girdim taht kurmuşsun kalbime yalnızım dostlarım

iyi eğlenceler :)

1|0
    0|0
  • link

bir de ben bunu her içkiyle su gibi dinlerim :D link

1|0
    0|0
    • hımm, ben bir eşeleyeyim buradaki isimleri. sağol şeker:)

• meze olarak en güzellerini zaten listeye almışsın, valla ağzımın suyu aktı. Ama ben şakşuka yerine sana mamzanayı link öneririm. Rakıyla süper gidiyor. Bir de semizotu salatası, ister zeytinyağlı ister yoğurtlu o da harika uyum

• şakşuka özel istek üzerine listeye alındı şeker, semiz salatası da yine özel istek olarak mevcut:) ama senin gönderdiğin de pek seksi bir şeymiş bir bakayım ona da. sağolasın:)

• Kafam hafif dumanlı :D birde celen olay güzel söylemiş kafam güzel dünya güzel allla allaaaaa :D

1|0
    0|0
  • vur kadehi ustammm bu gecede sarhosuz...

0|0
    0|0
  • 80lerden kalma plak şarkıları da iyi gider bence.

0|0
    0|0
Yükleniyor...