Başımıza ne geldiyse evetlerden geldi. Ülkemde termik santrale HAYIR!

15 in üzerinde termik santral yetmezmiş gibi ülkeme 60 tane daha zehir alanı yapılmak isteniyor! Adana, Amasra, İzmir, Gerze, Erzin direniyor, termik santral istemiyor. Türkiye’de kurulu 15 kömürlü termik santral her gün milyonlarca ton kömür yakıyor. Ama yanan sadece kömür değil...

vimeo.com u adres çubuğuna yazın ve /30620253 kodunu sonuna ekleyin. İzlemenizi tavsiye ederim. Sizin yaşadığınız yerde de kurulabilir...

Sizce ülkede Termik Santral yapılmasına izin verilsin mi? Kirli enerji için sağlıktan vazgeçilsin mi? Değerli yorumlarınızı bekliyorum...

0|0
2|2

En İyi Kız Görüşü

• Nükleer santrale bende karşıyım.Japonya'da gördük en büyük örneğini.Adamlar dünyayı imrendiren teknolojileriyle bile sınıfta kaldılar bu işte.Biz de deprem ülkesiyiz.Aynı felaket bizim başımıza da gelebilir.Kim vericek bunun garantisini?Japonya özür dileyebildi sadece utanarak.Bizimkilerde utanma da yok umursamazlar bile.Onca insan öldüğüyle,binlerce bebek sakat doğduğuyla kalır. Sonra da alıp o ucuz enerjilerini başlarına çalsınlar.Baştan önlem almalıyız ve olmaması için çaba sarfetmeliyiz.Hiçbirşey yapamıyormusunuz? Vaktiniz mi yok? Çocuklarınızın temiz bir dünya da sağlıklı şartlarda yaşabilmezi için en azından greenpeace üyesi olun.Onların bu konuda çalışmaları ciddi boyutlarda.İmza kampanyaları düzenliyorlar.Gelecek için bişeyler yapalım.En azından internet eylemcisi olun.Soruyu soran arkadaşım sana da duyarlılığın için teşkler.Greenpeace link

0|2
    0|0
    • greenpeace e üyeyim fakat link paylaşamıyorum. malum levelim yetmedi. ben aliağa da doğdum, büyüdüm. sevgilimle foça ya gitmek için yola çıktığımızda ikimizde düşünüyoruz demir çeliğin oradan nasıl geçebiliriz diye. Günlük tonlarca kül ve curuf toprağa, denize ve havaya karışıyor. Filitre yerine ceza yemek daha ucuz. Devlet dur demiyor, insanlar yavaş ve acılı şekilde ölüyor ! ! !

• Ben senin yerine de paylaştım.Umarım herkes duyarlı olur.Bunun hesabı hepimizden sorulcak hem bu dünya da hem öbür dünyada.Bunu kimse unutmasın.Çocuğumuz sorduğunda alnımızın akıyla biz karşı çıktık diyebilmeliyiz.

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 2

• Termik santraller çevreyi kirletiyor. Acilen temiz bir enerji çeşidi olan nükleer enerjiye geçilmeli.

0|0
    0|0
  • Termik santrale hayır, nükleer santrale hayır! Elektrik kullanmayalım o zaman.

0|0
    0|0
    • Rügzar enerjisi vari, güneş enerjisi var, denizde ki dalga enerjisi var, bor var... altarnatif temiz üretim varken neden kirli ve riskli üretim seçilsin ki?

Yükleniyor...