Atatürk'ün en beğendiğiniz sözü nedir sizce?

Atatürk ' ümüzün bütün sözleri güzeldir ama en güzeli sizce nedir ? benle aynı olanı en ii cevap seçicem :D:D

0|0
816

En İyi Erkek Görüşü

• toplumun düşmanı cehalettir cehaletin düşmanı da öğretmenlerimizdirr

1|0
    1|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 15

• "Efendiler!

Eğer bu millet, bu memleket parçalanacak olursa genel şerefsizliğin enkazı altında şunun bunun şahsi şerefi de parça parça olur.

Biz o genel şerefi kurtarabilmek için harekete geçen millete ruhumuzla katıldık. Katılmamıza mani olabilecek şahsi rütbeleri, mevkileri de genel şerefi kurtarmaya yönelik bir gaye uğruna feda ettik…

Bunu anlamayıp da, milleti hala kendi kafalarının keyfine göre idare etmeye kalkışan kuvvetler artık birer beladır.

Bela çekmeye de bu milletin artık tahammülü kalmamıştır.”

Mustafa Kemal ATATÜRK

0|0
    0|0
  • Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene

1|0
    0|0
  • Ben size taarruzu değil ölmeyi emrediyorum

1|0
    0|0
  • Geldikleri Gibi Giderler...

Türk Milleti Esirligi Kabul Etmeyen Bir Millettir...

1|0
    0|0
    • bu sözü atatürkün söylediğinden şüpheliyim ben çünkü düşman bizim ülkemize savaşmaya gelirken güle oynaya gelmiştir nasıl olsa çok zayıf bir ülkeyle savaşacağız diye

• geldikleri gibi giderler...

1|0
    0|0
  • geldikleri gibi giderler...

1|0
    0|0
  • Ne kadar doğru bilemem ama internette görmüştüm.

Barış olduktan sonra İngizlizler Türkiye'ye ziyarete gelmiş heyetle beraber yemek yerken bi ingiliz subayı Atatürk'e onu öldürecek gibi bakıyormus.Atatürk'te yaverine sormus;

-Bu bana neden böyle bakıyor?

-Çanakkale'de babasını öldürmüşsünüz paşam.

-Sor bakalım ona babasının Çanakkale'de ne işi varmış?

0|0
    0|0
  • Beni görmek demek ille yüzümü görmek değildir. Benim düşüncelerimi, benim duygularımı anlıyorsanız bu yeter.

Bu millet bağımsızlıktan yoksun yaşamamıştır, yaşayamaz ve yaşamayacaktır.

Ey yükselen yeni kuşak, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak olan sizsiniz.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

0|0
    0|0
  • Söz konusu vatansa gerisi teferruattır

1|0
    0|0
  • Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden, rahat yaşamak isteyen toplumlar, önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonrada istiklal ve istikballerini kaybederler

0|0
    0|0
  • şimdi hayatta ki en hakiki mürşit ilimdir diyeceğim ama diyemiyorum çünkü HZ Ali nin sözü bu sonra desem ki adalet mülküm temelidir bu söz de HZ Ömer in sözü köylü miiletin efendisi desem oda olmuyor Kanuninin sözü bu da bulamadım ya :))

0|0
    0|0
  • Ne Mutlu Turkum Diyene!

benden once birisi bunu yazmis ama ben de yazmak istedim, yok edilmeye calisildigi bir donemde...

0|0
    0|0
  • köylü milletin efendisi dir.

0|0
    0|0
  • hiç düşünmedim.

0|0
    0|0
  • ne mutlu türküm diyene

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir. Ben milletimin en büyük ve ecdadımın en değerli mirası olan bağımsızlık aşkı ile dolu bir adamım. Çocukluğumdan bugüne kadar ailevî, hususî ve resmî hayatımın her safhasını yakından bilenler bu aşkım malumdur. Bence bir millete şerefin, haysiyetin, namusun ve insanlığın vücut ve beka bulabilmesi mutlaka o milletin özgürlük ve bağımsızlığına sahip olmasıyla kaimdir. Ben şahsen bu saydığım vasıflara, çok ehemmiyet veririm. Ve bu vasıfların kendimde mevcut olduğunu iddia edebilmek için milletimin de aynı vasıfları taşımasını esas şart bilirim. Ben yaşabilmek için mutlaka bağımsız bir milletin evladı kalmalıyım. Bu sebeple milli bağımsızlık bence bir hayat meselesidir. Millet ve memleketin menfaatleri icap ettirirse, insanlığı teşkil eden milletlerden her biriyle medeniyet icabı olan dostluk ve siyaset münasebetlerini büyük bir hassasiyetle takdir ederim. Ancak, benim milletimi esir etmek isteyen herhangi bir milletin, bu arzusundan vazgeçinceye kadar, amansız düşmanıyım.

1|0
    0|0
  • Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türkiye halkına Türk milleti denir...

1|0
    0|0
  • Ben bu millete herşeyi öğrettim,uşaklığı öğretemedim !

1|2
    0|0
  • Bilelim ki milli benliğini bilmeyen milletler başka milletlere yem olurlar.

1|1
    0|0
  • İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

0|0
    0|0
  • Doğruyu söylemekten korkmayınız...

Zafer, "Zafer benimdir" diyebilenindir. Başarı ise, "Başaracağım" diye başlayarak sonunda "Başardım" diyebilenindir.

0|0
    0|0
  • Bu memleket tarihte Türk'tü, bugün de Türk'tür ve ebediyen TÜRK olarak yaşayacaktır!..

0|0
    0|0
  • Hiç durmamak üzere yola çıkanlar, asla yorulmazlar.

0|0
    0|0
Yükleniyor...