Filmlerde bulduğunuz mantık hataları neler?

Hangi film(ler)de, ne gibi senaryo-mantığı hataları olduğunu düşünüyorsunuz?

Güncellemeler:
Biri de ornek bir tane film ismi vermemis de tiye almis :) Bravo diyorum. Cok kulturlu bir insanimiz var.

0|0
15|20

En İyi Kız Görüşü

• Kelebek etkisi,

Deja vu

aklıma glenler bunlar. Ayrıca da yorumlar da kaliteyi gösteriyor. Böyle devam

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• Ben film değilde animasyon örneği verecem... mesela the lion king'de aslan kral daha küçücükken domuz arkadaşının kafası kadar değildi ama aslan kral büyüdü kral oldu ve bir çocuğu oldu çocuğu o domuzun yarısı kadar yapmışlar.O çocukta domuzun kafası kadar büyüklükte olmalıydı yanlışlık yapmışlar...

0|1
    1|0
  • bazenküçük çocuk kendinden büyük bi kadına aşık oluyor yıllar geçiyor koca adam oluyor kadın aynı.:D

sonra adam hasta yatıyor aylarca geçiyor güya ne yemek yiyor ne tuvalet ihtiyacını gideriyor.:D

kadın hasta yatıyor hiç mi kasın bıyığın uzamıyor kaç ay geçmiş yatıyorsun.:D

(yada özel durumun olmuyor.:D..:)

0|1
    1|0
    • hangi film :)

• yok farklı ama ben genelleme olarak söylemiştim.:))

• doğrudur, şu aşık olduğu kadının yaşlanmaması olayını görmedim ancak diğerleri oluyor filmlerde. Senaryo işte. İzleyen, kendini kaptırınca anlamıyor.

• "The Others" Filminde cevabını bulmayan bikaç sahneden en önemlisi olan "kendi kızının gelinliği giymiş olmasına rağmen bir süre sonra gelinlik içerisinde yaşlı kadının var olmasıydı." Filmin senaryosuna ters düşen bir sahneydi. Filmi izlemiş olanlar hangi sahneden bahsettiğimi az çok anlayacaktır.

1|0
    1|0
    • Eksilenecek ne yazdım anlayamadım. Neyse "algı" meselesi tabi.

• Yok size demedim kesinlikle. Kurduğunuz cümlelerden yok yere eksileyecek biri olmadığınız aşikar zaten. Farkettim de biçok kişiyi eksilemiş o şahıs. Sanırım bu şekilde eğlendiriyor kendini :)) Teşekkür ediyorum hem açıklama hassasiyetini gösterdiğiniz için hem de artı için :)

• rica ederim :) bazilarinin gorevi sadece parazitlik yapmak, bu da, onlarin eglencesi iste.

• zamana karşı diye bi film izlemiştim ben film genel anlamda güzeldi ama zaman bankası filan soyuyolardı o biraz saçma gelmişti ama yinede izlenebilicek türden bi film öneririm

0|1
    1|0
  • çoğu filmde oluyor bu filmin kahramanı hayal kuruyor ya da rüya görüyor ama bu olayın içinde kendini de görüyor...

0|0
    1|0
    • aynen bende bunu hep saçma bulmuşumdur :)

• seyirciye öyle aktarılıyo olmasın adamın gördüğü rüyalar...

• işte tamam seyirciye neden öyle aktarılıyor sen hayalinde kendini mi görüyorsun bu bana hep saçma gelmiştir :))

• Cüneyt Arkınının filmleri,ninja ve japon filmlerinde mantık aramak başlı başına hata sayılır:))

0|0
    1|0
  • dizilerde tüm karakterlerin o bakımlı saçları falan.hani hiç mi bozulmaz kardeşim ya.en fakirleri bile maşAllah kuaförden fırlamış enteresan

1|0
    1|0
  • Biri tam kendini öldüreceği an baskasının yetişmesi.

Aptalca tesadüfler. vs...

2|0
    1|0
  • battalgazi ucabiliyordu. o degilde halkimizin kahraman ilan ettigi battalgaziyi yabanci ülkeler komedi filmi saniyor. üzünc.

0|0
    1|0
  • insanların, hayatın ta kendisi mantıksız ve bu mantıksızlıklar silsilesinde mantıklı film çekmeye çalışaları mantıksız buluyorum evet.

0|0
    1|0
  • Tarkan filmleri kesinlikle haha :D adam uçuruma düşüyor ölmüyor pırt diye bir anda dikili veriyor , tek başına koca bir orduyu bir hamlede deviriyor falan ne aptalca ya :D

0|0
    1|0
    • tarkan filmleri destansıdır :P dikkatli izlediysen replikleri, hep Altar, Bilge Kağan, Hun Türkleri falan bu tarz şeylerden söz ederler. Destanlarda da somut bi mantık aranmaz :P bence süper.

• hahaha yok artık

• Sabah makyajla uyanan kadınlar,

Sen bekle 5 dk. sonra iniyorum diyen paspal kadının 5 dk. içinde ful makyaj, maşalı saçlarla hazır olması.

0|0
    1|0
  • çok biliyorsan kendin ver bir mantık hatası...

1|1
    4|2
  • filmlerde değilde ,türk dizilerinde çok buluyorum.geçen çok ünlü bir kitapta bulmuştum.küçük ama düşündüğünde nasıl oluyor dedirtebiliyor.birde bir türk kitabında bulmuştum bir ayrıntı.

0|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 20

• 7 farkı bulun :D link Mesele mantık hatası olduğunda cüneyt abinin üstüne kimse gül koklayamaz :D

0|1
    0|0
    • Dragonball evolution 2: Worst than ever...

MiniBrutus 3 days ago 9

• O değil de bitmeyen mermiye tavım arkadaş, ister en kolpa olsun, ister en pahalı yapım, silah bildiğin silah, maşallah bitmiyor, sıkıyorda sıkıyorlar, ama nedense herkes geberip bir esir, bir kötü ve bir iyi kaldığında hep tek mermi tek silah...hepsi aynı.

1|0
    1|0
  • Esaret,n bedeli filminin sonunda andy duffrey'n hücresine astığı posterin arkasındaki tünelden kaçar fakat sabah olduğunda posterhiç bozulmamış bi şekilde durmaktadır yerinde.

0|1
    0|0
  • hangi birini sayayım ki :)

arka sokaklarda o kadr silahlar patlıo kimse olmuyo polisler her kursuna bi adam indirio

ha birde bi aralar adanalı filmi vardı orda yılbası gecesi idil maraz aliye öğretmen oldugunu soylemşti onceen ve yılbası gecesi yarın okul var demişti

oyle bir gecer zamanki filminde kaza olmuştu ucurumdan ucmustu arabayla ve o zamnlarda tüp (LPG) mi vardı takla atan arabadan tüp tankı fırlamışltı

nyse daha cokta boşver :D

0|0
    0|0
  • ölümcül deney gzl film ama bianda bütün dünyanın zombiye dönmesi nerde askerler yani

The walking dead dizisindede öyle adam komaya giriyo bi uyanıyo herkes zombi komada yatığıda en fazla 1 ay bunlar dışında birçok dizi ve filmlerde varda aklıma şuan bunlar geldi

0|0
    1|0
  • 0|1
    0|0
  • mantık hatası falan değil sadece komik diye paylaşıyorum bunu link

0|1
    0|0
  • Kara Murat esirdir, gemide kürek mahkumudur, kürek çeker fakat gemi dıştan gösterildiğinde kürekler yoktur. :)

0|0
    1|0
  • Aksiyon, özellikle eski Türk filmlerinde kurşunlar bir türlü bitmek bilmez. :) Bir kere de silahı doldururken göreyim birini gam yemiyeceğim. :)

0|0
    1|0
  • dejavu filminde vardı en sonunda . dikkatli izlerseniz farkedersiniz. zaman kavramını iyice karıştırmışlardı.

0|0
    0|0
    • hadi ya. ben izledim.

• Katılıyorum bugün izledim ve fizk kuralını hiçe saymışlar. Ben mi hata görüyorum bir tek diyecektim ki siz de görmüşsünüz :)

• türk filimlerndeki aksiyon sahnelerndemutlaka vardr ve yabancı filmlerde akaryakıtlara ateş edildiğinde çıkan yangn...

0|0
    0|0
  • gelmiş geçmiş en iyi film titaniktir. ama en çok hatta bu filmde vardır. say say bitmez. uzman olmaya gerek yok. örneğin jack kelepçelidir gemi batıyor denizin altında dışarıdan görünür onun odası ama içerideki kamera da su halla pencerenin yarısındadır :D

0|0
    1|0
  • korku filmlerinde okadar kan bagırıp cagırma mantıksız bulurum ortalama 1 litre kan kaybeden insan sessiz sakin yorgun olur okadar adrenalin olsa bile o kadar efor cıkmaz

0|0
    0|0
  • dizilerin çogunda altta son model araba vardır ama paranın nerden geldigi meçhuldür

0|0
    0|0
  • Arka Sokaklar dizisinden hatırlıyorum.Mesut Aylin'le telsizde konuşuyor.Adamın sinyalinden telefon görüşmesini kesebilirmisin diyor.Aylin denerim diyo daha denemeden adamın konuşması kesiliyo..:)

0|0
    0|0
  • bizim malkoçoğlu ordan oraya zıplar saçma olur, matrix de adam kurşunları durdurur vuuu olur

0|0
    0|0
  • Say say bitmez mantık hatası çok o yüzden sinema izlemiyorum uzun zamandır hem sarmıyor artık sinemaler pek :D

0|0
    0|0
  • hemen hemen tüm türk filmleri ve dizileri

0|0
    1|0
  • film ilizyon demek.ilizyonun mantığını bulunca film diye bir şey ortada kalmaz.

0|0
    0|0
  • kahpe bızans fılmınde ıkı kısı kılıcla savasıyorken ustlerınden ucak gecıyordu :(

0|0
    0|0
Yükleniyor...