Yabancı kültürlere ne kadar açıksınız?

Başlıktan pek anlaşılmayabilir, nasıl dile getirceğimi bilemedim. Ancak şunu anlatmaya çalıştım ki, başka kültürlerle aranız nasıl?

Birçok insan gezmek, yeni yerler görmek ister, ancak pek azı başka kültürlere ayak uydurabilir. Ben kendi kültürümün yemeği/ortamı vs olmadan yaşayamam diyenlerden mi, yoksa kolayca ayak uydurabilecek kadar açık fikirlilerden misiniz?

0|0
3|4

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 3

• aşırı uçları yaşayamam yani çin mutfağından yaşam tarzından hiç hoşlanmam amerikan rüyası diyede birşey yok benim için ancak rusya sibirya almanya norveç italya arabistan birleşik arap emirlikleri bana yakın zıt karakterler olabilir de ben de pek düz sayılmam :)Kendi kültürüm olmadan yaşayamam değil de oranın kültürünü benimsemem açıkçası.

0|0
    0|0
  • Yabancı kültürü de en az keni kültürüm kadar dikkatimi çekmiştir. ha bunda ters gelen olur mantıklı gelen olur o ayrı tartışılır.ama çoğu beğendiğim taraflaı da oluyor.yeme kültürü konusunda çok emin değilim çok hassas bir bünyem olduğu için her yiyeceği kaldırırmıyım bilmiyorum.kültürlerarası alış-veriş olmalı mutlaka...

0|0
    0|0
  • Kültürlere ayak uydurmak zaman ister. Kültür içeriği son derece derindir ve bizim iyi bildiğimiz şeyler, karşılaştığımız kültür için kötü olabilir. Japonların beyaz rengi matem rengi olarak görmesi gibi...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Kolayca ayak uydururum, hatta tuhaftır o bölgenin dilini o bölgenin aksanıyla konusurum... Yada İtalyada ise İtalyanca bilmediğim halde İngilizce konusurum ama bilinçsizce İtalyan aksanı katarım...

0|0
    0|0
  • zamanla alisiliyor..

0|0
    0|0
  • her türlü kültürel değişime açığım; kendi ülkemde bile olsa çok farklı yerlerde yaşamış bir insanım. bu konuda bir tür 'survivor' olduğumu söyleyebilirim yani, her yere ve herkese ayak uydurabilirim rahatlıkla.

ancak iş yemeğe gelince... ehm, umarım bir gün uzak doğuya ayak uydurmak zorunda kalmam!

0|0
    0|0
Yükleniyor...