Fotoğraf severler hangi marka hangi model 1 numaranız?

nikon mu? canon mu? olympus mü ? vs vs ben nikon fanatiğiyim hatta kullandığım makinamda nikon ama birde sizlere sorayım dedim nikon mu canon mu?

0|0
8|10

En İyi Erkek Görüşü

• Prof makine statüsünde istiyorsan. Ve giriş seviyesi değil de, orta düzey bir cihaz istiyorsan. Yani fotoğrafçılığı çözdüysen, nikon d90. gerek body gerek kullandığı malzeme kalitesi nedeniyle başka cihazlarla ölçülemez. ama giriş seviyesi bir makine istiyor, ve daha sonra cihazı değiştirmeyi planlıyorsan, yani bu işi önce öğrenmek istiyorum diyorasn fujifilm hs20 ya da xs1 al. nikon yada canon alıp, 7-8 bin tl bayılıp 2 tane lens almak yerine. bu söylediğim 2 cihazda seni orta seviyede kullanıcı yapmaya yetecek donanıma sahip.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• canon gunduz cekımlerınde nıkondan daha canlı renklere sahip nıkonunda gece cekımlerı ıyı.

nıkonun renklerını sevmıyorum soluk tek gecerım canonu

0|0
    0|0
  • canon tabi ki

0|0
    0|0
  • ben bır fotoğrafcılık öğrencısı olarak canon diyorum.

0|0
    0|0
  • bende 1 adet sony (profesyonel bisey), 1 adet canon ( ama artik kullanmiyorum hosuma gitmiyor) bide sony water proof ( havuz icin ideal) var. Ben sony derim cok iyi. Olympus vardi bi vakitler cok kotu gelmisti.

0|0
    0|0
  • Canon..

0|0
    0|0
  • canon

0|0
    0|0
  • fotograf sevmeyenleri dikkate almıycan için ben pas geçiom

0|0
    0|0
  • Nikon iyi güzel de bir canon olamaz bence.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Nikon bady makinaları muhteşem, Nikon un asıl üretimi Gazete ve Belgesel yapımcılarına yöneliktir. Bu yüzden Gerçek Prof makinaları süperdir, Bu dalda rahatlıkla tek dir diye biliriz.

Son zamanlarda Nikonun en büyük rakibi Canon dur. Özelliklede amatör makinalar üstünde.

Canon un renglerinin nikona göre daha canlı olduğu bir gerçektir. Bunun nedeni ise Canonun amatör makinalarda olduğu gibi bir çok işi dijital ortamda otomatik halletmesidir. Bu hem avantaj hemde dezavantajdır.

Nikon da ise olay farklıdır, nikon lenz ve optikleriyle bütünleşiyor ve işte o zaman ortaya enfest eserler çıkıyor.

Canon yenilikci, Nikon klasikci diye biliriz.

Benim gönlümde ise Nikon vardır ve Foto olayında Nikon dan vaz geçmem.

Son not olarak Portre çalışanlar yani normal stüdyo fotoğrafcıların bir çoğu Canon kullanırken, Gazete, Belgesel çekimcileri, Savaş muhabirleri ise Nikon kullanmaktadır.

0|0
    0|0
  • canon

0|0
    0|0
  • canon

0|0
    0|0
  • canon

0|0
    0|0
  • şimdi ne açıdan sorduğuna bağlı prof. amatör mü?

0|0
    0|0
  • nikon canon rekabetinde canon ön sırada kim ne derse desin. ayrıca her daim lomo diyorum, lomography man.

0|0
    0|0
  • canon ve nikon ötesi yalan ancak ikisi de farklı alanlara hitap eder.

0|0
    0|0
  • panasonic lumix kullanıcısıyım orta karar için ideal bence C=

0|0
    0|0
  • nikon d300 var param olursa d3x almayı düşünüyorum

0|0
    0|0
    • birçok fotoğrafçıdada nikon görebilirsiniz yani nikon iyidir

Yükleniyor...