Saadet Partisi kadınları düşünmüş. Ah ne iyi etmiş. Pembe otobüsü duydunuz mu?

Saadet partisi il başkanı, her 4 metrobüsten sonra bir adet kadınlara özel pembe otobüs olması önerisiyle istanbul büyükşehir belediyesine başvuracakmış. Böylelikle fordçuluk önlenecekmiş. Fikirleri alalım.

0|0
7|12

En İyi Kız Görüşü

• Evet pembe otobüse binmeyip diğerlerine binen kadınlara da buna bindiğine göre hakediyor her şeyi fahişe diyen bir grup tüneyecek birde. Fordculuğu önlemenin yolu bu mudur yani? Bu saçmalıkla uğraşana kadar kadına şiddetin, ayrımcılığın,ölümlerin önüne geçmek için uğraşsanız ya.Tecavüzcülere 2 yıl yerine caydırıcı bir ceza verilmesi için çaba sarf etseniz. Hadi otobüsü pembe yaptınız,kadın kadına gittiniz. okulda, işte, yolda, evde tacize uğramıyor mu kadınlar? Bunu önlemenin yolu kendini cam fanusa koymak mı, kadınları ikincileştiren,cinsel obje olarak gören, zihniyetle mücadele etmek mi?

Kusura bakmayın uzattım.Cidden sinirleniyorum böyle ahmakça şeyler duyunca.Özellikle de bunu isteyenler kadın olunca

3|2
    1|1

Erkekler Ne Diyor 12

• ilk bakışta, kadınlar için rahatlık olarak algılanan/algılatılan bu uygulama, ileriki safhalara zemin hazırlar, her alanda bu ayrım uygulanmaya başlar. Var olan bu problem (fordçuluk) de çözümsüzlüğe sürüklenmiş olur, devam etsinler böyle şeylere sapık ruhlu i*neler.

2|1
    0|1
  • Fortçular genelde muhafazakar kesimden çıktığı için konu ile derinlemesine ilgilenmeleri şaşkınlık vermedi. Beylerin rahatsız oldukları şey kendileri başka kadınları fortlarken kendi karısı ve kızının da fortlanma ihtimalidir diye tahmin ediyorum. Zaten muhafazakar kesimin takıntısıdır kendi işledikleri suçlar için kadınları mahkum etmek.

Birine tecavüz ederler ama açık saçık giyinmişti der kurtulur.

Çocuklara tecavüz ederler ama rızası vardı der kurtulur

Otobüste ona buna tacizde bulunur bu sefer de ellenmek istemiyorsa pembe metrobüse binseydi diyerek kurtulmayı planlıyor.

Bunların sapık zihniyeti bitmez. Kadınını ayırırsın sübyancısı için de çocuk otobüsü yapmak gerekir. Bence sapık zihniyetliler için siyah metrobüs daha iyi olabilir. Hem orada istedikleri gibi özgür takılabilirler kendi aralarında.

0|0
    0|0
  • bence güzel fikir

2|1
    3|2
  • haremlik selamlık.yakında erkekler bile türban bağlayacak sanırım.korkuyorum :(

1|1
    1|1
  • Bir şeyin, islamda karşılığı var diye hemen karşı çıkmak gibi bir alışkanlığımız var. Herkesin, her fikirde art niyet aradığı bu ülkeye istediğiniz rejimi getirin hiç bir halt olmaz.

Bu arada Japonyada da benzer örnek var diye biliyorum.

0|0
    3|3
    • Ben de neden durduk yere Islami karistirdigini anlamadim.

• Ben yorumu yazdığım sırada, verilen cevaplara bakarak bunu yazdım. Karşı çıkışlar, mantığa değil, partinin siyasi duruşunu göze alarak yapılmıştı. Mevcut yorumlar, o zaman yapılsaydı, böyle bir şey yazma ihtiyacı hissetmezdim.

• o olay 4 ay önce gündeme geldi. biraz zor bir uygulama bayanlar tacize karşı bunu savunabilir gerçi.

0|0
    0|0
  • Saçma , adamlar kadın kılıgına girer bu sefer amaç bu olduktan sonra . Artı ayrımcılık peh

1|0
    0|2
  • bence gereksiz bir durum. trafiğe faydası yok. ama tabii ki rahatsız olanlar için güzel bir düşünce istanbul gibi bir yerde bir sürü manyakta mevcut haliyle.

0|0
    0|1
  • Gerçekten Amacına Uygun Uygulanabilecek Olsa Süper Bir Düşünce

1|0
    1|1
  • onlar ilk once imam hatiplerin önünü acsın :)

1|0
    2|1
  • pembe otobüs yolcu bulamaz ben size söyleyim.

0|0
    0|3
  • binsinler çok mantıklı beğendim

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Fordçuluğa çözüm olarak sunulmuş, ama nasıl bir çözüm? Pislikleri halı altına sürükleyelim böyle belki o zaman yokmuş gibi davranabiliriz. Her şeyin GERÇEK çözümü insanların birlikte yaşamayı, empati yapmayı öğrenmesi. İnsanları bu şekilde ayırarak birlikte yaşamayı öğretemiyoruz maalesef, daha da açıyoruz o aradaki hiç olmaması gereken boşluğu. Oysa kadın-erkek olmaktan öte insanız hepimiz, neden bunu öne çıkaramıyoruz ki?

0|0
    0|0
  • kadınlar da az değil ama birbirini mıncıklamayı pek sever

pembe otobüste fortlandğımızıda anlayamayız valla

2|1
    0|0
  • sacmalik.

2|1
    0|0
  • Saçmalık herKes pembe otobusu beklesin haha

2|0
    1|2
  • gereksiz..sacma.

0|1
    0|1
  • kadın açılımı,kürt açılımı,alevi açılımı... başlı başına faşizm.

0|0
    0|1
Yükleniyor...