Fatih Sultan Mehmet handan bir şiir hiç okudunuz duydunuz mu?

senin teninde değmeden gelen yağmuru istemem

meltemi istemem...

sana yanmayan yıldızı semalarda istemem...

bülbüller söyleyecekse seni söylesin..

senden okumayan bülbül olsa dinlemem..

özlemim sen olacaksan yansın yüreğim..

sılası sen olmayan gurbeti istemem vatanı istemem..

senden gayrı bir aşkla kül olursa kalbim bu kalbi istemem

sonu sen çıkmayan yönü istemem yolu istemem...

kalbini fethedecekse geçerim bin sina'yi birden..

yoksa neyime bu fethi istemem mısır'ı istemem cihan'ı istemem...

ben sultan fatihim önündeyim istanbul'un, yakarım bu şehri yüzünde bir tebessüm için...

ben senin ümmetinim sensin benim efendim, senden gayrı senden başka efendi istemem sevgili istemem..

fatih sultan mehmet

0|0
2|5

En İyi Kız Görüşü

• O kadar güzel ki...hayatıma yerleştiriyorum bu şiiri...

0|0
    0|0
    • Tsk edrm. O sızın kalbınızın guzellıgınden... Sızde mutlaka bırının kalbının merkezınde yer edınmısınızdır.

• Ben şiirin Hz.muhammed(s.a.v) e yazılmasından çok etkilendim...Ondan başka birinin gönlünde yer etmek pek de önemli değil açıkçası.

• O zaman rabbımıze asık olacaksın kı senı hıc terk etmesın.

Kızlar Ne Diyor 1

• okumamıştım ıyıymıs

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Muhteşem Osmanlı soyunda zaten genetik olarak şairlik yeteneği vardı birçok sultan en az bu muhteşem şiir kadar güzel şiirler yazmıştır

0|0
    0|0
    • evet dostum haklısın hepsi zaten birer evliya

• 36 padişahtan 32'si şair diye biliyorum.

• Rakam olarak bilmiyorum ama çoğu şair diye biliyorum @soran:evet haklısın dostum hepsi olmasa da Fatih Sultan Mehmet,2.Bayezid,2.Abdülhamid'in evliya oldukları söylenir

• Nerden paylaştın bunu kardeş ya, duygulandırdın mahvettin bizi... Bu ecdadımızdan Allah sonsuz kere razı olsun. Hepsi Allah dostu hepsi peygamber aşığı birer veliydi.

0|0
    0|0
    • kardeş zaten şimdiki halimizden tiksiniyorum.. bir tek gurur kaynağı tarihimiz var

• Osmanlı edebiyatı iyidir zaten

0|0
    0|0
  • Mahlası Avnî'dir. Pek çok şiirini okusam da aklıma şu an hiç biri gelmedi :(

Sadeleştirilip canına okunmuş şiirleri de sevmediğim için, eklediğinizi de okumadım bu arada.

0|0
    0|0
  • hmmm hey gidi heyyy

0|0
    0|0
Yükleniyor...