18 Martta ne hissediyorsunuz?

O gün çok duygulanır şanlı tarihimle gurur duyarım sizde öylemisiniz?

0|0
2|8

En İyi Erkek Görüşü

• elbette yaşanılan büyük zaferlerden gurur duyuyoruz. ilk anadoluya girişimiz malazgirt savaşından kurtuluş savaşına kadar olan süreçte büyük zaferler elde ettik ve bundan inanılmaz derecede gurur duyuyorum.

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 2

• haftaya çanakkaleye gidicem artık ertelemek istemiyorum ha giderim haa gidicem gidip gezicem çok merak ediyorum

0|1
    0|0
  • nedense o anzakların haçlarına baktığımda pearl harbor geliyor aklıma...bu da benim için acı , üzüntü ve binlerce kişinin kanının akmasının ne kadar dehşet verici olduğunu hissetmek anlamına geliyor.

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 7

• Ezilen halkların emperyalizme karşı dünyada kazandığı ilk zaferdir 18 Mart. Top mermilerine karşı göğüsleriyle, süngülere karşı yumruklarıyla kazandı sömürülmüş bir millet o zaferi.

Ayrıca Mustafa Kemal'in ne kadar büyük bir deha olduğunu tekrar farkedeceğimiz bir gün 18 Mart.

Başka kim dünyanın en büyük imparatorluğuna böyle meydan okuyup onları denizin dibine gönderirdi ki?

Ve emperyalizmi yenerken insanlığını da kaybetmedi o millet. Toprağında ölen o fakir düşman askerlerini de evladı sayıp onları bağrına bastı. Halkların zaferi için verilebilecek en güzel örneklerden biri.

0|1
    0|0
  • Bütün güçlerini seferber ederek üstümüze yüklenen o zamanın en büyük deniz kuvvetlerine sahip ingiliz donanmasını atalarımızın nasıl da geri püskürttüğünü düşünürüm.daha sonra İngiltere Başbakanı da olacak o zamanın ingiliz savaş bakanı churchill bu yenilgi yüzünden istifa etmek zorunda kalıyordu zira ve Çanakkale savaşındaki Cenab-ı Allah'ın yardımları sırlı olaylar da aklıma gelir.

0|1
    0|0
  • Allah bütün ecdadımıza rahmet etsin, bizleride şefaatlerine nail etsin..

0|1
    0|0
  • o gün aklıma çuval olayı geliyor üzülüyorum nereden nereye diyerek.

0|0
    0|1
  • Muhtemelen, Atatürk katılmasaydı, hakkında pek bir şey bilemeyeceğimizi biliyorum.

0|0
    0|0
  • bir yaş daha yaşlandığımı...

0|0
    0|0
  • Hayır, öyle özel şeyler hissetmem.

0|0
    0|2
Yükleniyor...