Kapat

Türkçü olmak ırkçı olmak mıdır?

Türkçü olmam ırkçı olduğum anlamına mı gelir? Türkçüyüm evet ama başka ırkları aşağılamam, yardım ederim, duyarlı davranırım. Ama gittiğim her siyasi ortamda bana sen biçim Türkçüsün? Suriyeliye niye yardım ediyorsun gibi salakça şeyler söylenmesinden bıktım. Başka ırkları aşağılamam gerektiği anlamına gelmez benim milliyetçi oluşum.

0|0
4|10

En İyi Erkek Görüşü

• Hayır sen ırkçı değilsin bu düşünce yapısı ırkçılık değil, milletini sevmek ırkçılık olmaz

1|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 9

• Turancılık ve Irkçılık =Türkçülüktür. Türkçülüğün fikir babası Hüseyin Nihal Atsız yazmıştır. Irkçılığı barındırmayan sözde milliyetçilik Ülkücülüktür ki ülkücülük İslam Sentezi dir ve Türklük ile alakası yoktur. Hatta Türklüğün en büyük düşmanıdır.
    Sen gerçekten çok cahilsin. Türkçülüğün fikir babası Ziya Gökalp tir ve ATATÜRK te fikirlerimin babası Ziya Gökalp tir demiştir.
    Atatürkün IRKÇILIĞI ÖVEN çok yazısı ve konuşması vardır.
    1. Yusuf Akçura. 2. Ziya Gökalp. 3. Hüseyin Nihal Atsız dır bu davanın liderleri ve en büyük savunucusu Atatürktür.
    Eğitimsiz olabilirsin lakin bari yazıp fayda sağladığını düşünme.

0|0
    0|0
  • Diğer milletleri aşağılayıp kendi milletini üstün görmediğin sürece hayır.

0|0
    0|0
  • Turkluk bir millete hitap etmez genele hitap eder, Mesela Turkiye'de yasayan birisi Turk degilim dedigi zaman anlamak cok zor.Sen nesin ozaman kardesim bu ulke kimin Git ozaman Almanyaliyim de ne isin var memleketde.Bunun adi irkciliksa irkciyiz...

0|0
    0|0
  • Bizim bebelerin çoğu kavramlardan bir haber oldukları için fazla takılma. Türkçü olmak başka ırkçı olmak başka. Yani bunu ayırt edemeyenle sen nasıl arkadaşlık ediyorsun bak sana kızdım ülküdaş..

0|0
    0|0
  • Irkçı diyen cahiller konuşmanın devamında Türk düşmanı olduklarını belli edeceklerdir.Sen doğru yoldasın, davandan üç beş gereksizin yüzünden dönme.

0|0
    0|0
  • evet o anlama gelir

0|0
    0|1
  • Türkcülük ne zamandan beri fasitlik olmus tr ve sacma sapan kavram karmasaları...

0|0
    0|0
  • Milliyetçisin.

0|0
    0|0
  • Tatbiki değil bende türkçüyüm ve çok seviyorum ne yapim
    Bana da ırkçı dediler, iki zenciye iş yaptım
    Paraları yok diye yarı fiyata
    Taksite bağladım
    Biri müslümandı ve evlerinde yemek yedim

0|0
    0|0
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 4

• Kendi ırkını diğer ırklardan üstün gören bütün düşünceler ırkçıdır. Türkçülüğün ırkçılık olduğunu düşünüyorum açıkçası. Şimdi atlayacaklar fransızlar yapıyor almanlar yapıyor biz yapınca ırkçılık oluyor diye. Onlar da ırkçı siz de ırkçısınız

0|0
    0|0
  • İslama göre soruyorsan, kişi milletini sevebilir bunda bir beis yoktur. Ama başka ırkları aşağılaması veya kendi ırkını diğer ırkların üzerinde tutması hoş değildir. Sen dengeyi yakalamışsın sanırım.

0|0
    0|0
  • Milliyetçiliğe nasıl baktığına göre değişir ki türk ırkçılığı zaten diğer ırkları aşağılamaz.

0|0
    0|0
  • Ben de Türkçüyüm ama ırkçı diilim.

0|0
    0|0
Yükleniyor...