çin de bulunan beyaz piramitler hakkında ne düşünüyorsunuz?

çin de bulunan beyaz piramitler hakkındaki haberleri ve tartışmaları duymuşsunuzdur. türkiyede bir kesim bunları türklerin yaptığını söylüyor. aslında tam olarak piramit olarak geçmiyorlar tümülüs olarak yani mezar olarak geçiyorlar ve türkiyede bu mezarların küçük olanlarından mevcut. ancak benim çeliştiğim nokta türklerin göçebe olması ve o zamanlardada gök tanrı inancına sahip olmaları.

yabancı sitelerden araştırdığım kadarıyla bosna da bulunan güneş piramidiyle aynı özelliğe sahip olduğunu söylüyorlar. aynı özellik derken piramitin her köşesi farklı renge boyanmış.

bazı avrupa sitelerinde piramidin içinde kızıl saçlı bir kadın mumya bulduklarını söylüyorlar. renkli gözlü olduğuda belirtilmişti ancak site aşırı milliyetçiydi yani muhtemelen yanlış bilgidir. ben daha mumya ların incelendiğini duymadım zaten.

avrupalılar özellikle bu piramitleri sahiplenmeye çalışıyorlar nedense. bu konuda siz ne düşünüyorsunuz.

0|0
2|4

En İyi Erkek Görüşü

• İşte bu batı sentezli tarih anlayışı oluyor ve şuan Türkler hakkında ki bilgiler yeterliliğini kaybediyor. Öncelikle Sümerlilerin dili olsun, Limni adasında ki Runikçe yazılar olsun, Romayı kuran etrükslerin romus ve romulus destanı (dişi bir kurt tarafından kurtarılan 2 çocuk roma şehrini kuruyor) olsun, Urmu Teorisi olsun (Türkler orta asyadan değil, mezapotamyadan ve anadolu dan diğer bölgeler göç ettiklerini söyler) ve en başta Mustafa Kemal Atatürk döneminde Avrupa'da insanlar birbirini kırarken biz Dünyanın dört bir tarafına gönderdiğimiz büyük elçiler vasıtasıyla Türklerin kökenlerini inceliyorduk. Türk Tarih tezi ve Türk Tarihinin Ana Hatlarını okumanızı tavsiye ederim. Ayrıca bu sayfada da ilginç bir şeyler var;
    www.academia.edu/4971512/MU_KITASI_VE_TURKLER

0|0
    0|0
    • kayıp kıta mu nun kitabını okumuştum zaten. atatürk ün de bu konuyu araştırdığını ve araştırmayı tamamlayamadan rahmetli olduğunu biliyorum. biz kayıp kıta mu diyoruz avrupalılar atlantis diyorlar. kıta batınca kaçanların piramitleri yaptığına dair inanç var. (bazıları bu piramitlerin haberleşme ve kablosuz elektrik için olduğunu söylüyor) ancak anlamadığım konu şu. biz göçebeysek böyle bir yapıyı neden yaptık ayrıca gök tanrı ya inanırken neden mumyalama yaptık.
      batı sentezli tarih anlayışını biliyorum iyi olan her şey batı dan gelmiştir kötü olanları diğerleri yapmıştır. zaten soruda o yüzden yabancıların araşırmalarını da belirttim. hiç bir yabancı bu yapıları türklerin yaptığından şüpheleniliyor diye bir kelime kullanmamaıştır. güzel yorum olmuş ayrıca teşekkürler

• siz cok fantazi kuruyorsunuz sizin bahsettiginiz o cindeki piramitler onlar tümülüstür türklerlen hic alakasi yok siz medyaya bakarsaniz cok geri kalirsiniz medyanin uyduruk hikayeleridir onlar kardes

• tümülüs oldukları soruda belirtilmiş zaten

Kızlar Ne Diyor 2

• br
    İlk insan mumyalama tekniğini mükemmel bir şekilde uygulayanlar Altay Türkleridir.(Mısır medeniyetinden yüzyıllarca önce) Uygur bölgesinde bulunan, Mısır piramitlerinden yüzyıllarca önce yapılan ve Mısır piramitlerinden daha yüksek-büyük olan piramitleri yapan Türklerdir.Çin hükümeti buraya girişi tamamı ile yasaklamıştır.Çünkü bu piramitlerin içinde proto (ön)-Türk yazılar mevcut.Arkeologların dahi girişine kati surette izin verilmiyor.Çünkü dünya tarihinin tekrar yazılması gerekebilir.

1|0
    0|0
    • söylediğin gibi büyük olana giriş şu anda yasak. ancak dış araştırmalara izin veriliyor. 5 yıllık süreçte büyük piramitin içerisinde araşırmalar yapılacak. su anda dışı ile ilgili rus , bosna. ve alman arkeologlar çalışma yaptı diye biliyorum. ancak türkler neden mumyalama yaparlar ki. gök tanrı inancına ters değil mi. onu anlayamadım bir türlü

• Bişey değil şamanizm demişken şamanizm inancı nın bugün bile etkisi üstümüzdedir hani biri öldüğünde 3 gün yedigün 40 gün 52 gün hayrı yapıyoruz ya bunları islamdan mı öğrendik sanıyordun
      bunlar şamanizm'den kalma bize

• küçükken şamanizm le ilgili bir film izlemiştim adını hatırlamıyorum. hayvan kurbanı, büyü falan vardı. tabii kurgudurda. ondan sonra hep önyargılı bakmışımdır o yüzden hiç açıp okumamışımdır kitaplarını.

• Vallahi ola bilirde olmaya bilirde

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Türkler'in yaptığına dair bir şeyler duydum ama arkeologların gidip gerekli çalışmaları yapması gerekir.

0|0
    0|0
  • ciddi düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Pramitlerin beyaz olduğunu :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...