Anlamadığı halde yabancı müzik sevenler var mı?

Yabancı müzik dinleyipte sözlerini anlamadığı halde hoşuna giden ve defalarca dinleyen varmı benim gibi? :)

Güncellemeler:
hehehe sevindim benim gibi olanların çıkmasına :)

0|0
10|8

En İyi Erkek Görüşü

• Evet gelelim anlayabildiğimiz müzik tiplerine..

"dudu dudu dilleri lıkır lıkır içmeli gözleri derya deniz"

şarkı anadilimde olmasına rağmen buradan anladığım tek şey şarkıda bahsedilen şahsın mavi gözlü olduğudur. ;Serdar Ortaç isimli şarkıcının şarkılarına girmeye bile cesaretim yok.

Müzik şarkı sözlerinden hayat dersi çıkarmak için dinlenmez. Şiir okumak bundan daha iyi gelecektir. İnsanlar neden klasik müzik dinliyor? İçinde tek bir anladığımız kelime olmayan şarkılar bile neden bizi coşturabilir, hüzünlendirebilir veya bazen ağlatabilir? 30-40 yıllık bir metal grubu dünyanın onlarca farklı ülkesine gidip nasıl onbinlerce insanı stadyumlarda toplar? Ve bu insanların çoğu onların dilini bilmediği halde...

Müzik ruha hitap eder ve dili yoktur. Sırf şarkı sözü için dinlediğiniz şarkıların çoğu sözleri olmadan hiçbir duygu uyandırmaz. Türk milletindeki genel müzik anlayışı "lan belki anama sövüyo şarkıda nerden bilcem?" olduğu sürece Serdar Ortaç, Ajdar ve bilimum 3 günlük popstarlarla dünyada kimsenin iplemediği müzik dediğimiz saçmalıklar üretmeye devam edeceğiz.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• sadece ingilizce olanları anlıyorum diğerlerini kulağıma hoş geldiği için dinliyorum mesela bunu link

0|0
    0|0
  • bende anlamıyorum ama kulağıma hoş gelenleri dinliyorum :)

0|0
    0|0
  • anlamıyorum hareketli olanları dinliyorum kop kop hoplim zıplim diye

0|0
    0|0
  • Ben varım sonuçta müzik evrenseldir müziğini seviyoruz tabi elimden geldiğince sözlerini öğrenmeye ve anlamaya çalışırım :)

0|0
    0|0
  • Ben varım ben varım :)))

0|0
    0|0
  • ben ben ben :D ingilizcenin i sinden anlamam ama hoşuma gidiyor şarkıları

0|0
    0|0
  • 97-98 den beri yabancı müzik dinliyorum,o zamanlarda ingilizce nedir bilmiyoduk,zamanla ufak tefek bişeyler öğrendik ama halen cok da perfect sayılmasa da türkçe şarkılar da pek sarmıyo beni.

hem müzik evrenseldir.

0|0
    0|0
  • var. Ben ; muzık evrensel sozler yoreseldır :D

0|1
    0|0
  • ben deeee ben deeeee :D

0|0
    0|0
  • ben yabancı tercih etmiyorum sebebi de anlayamamam...:)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Var, ben mesela.. Bir çoğunu anlamam fakat dinlemekten geri durmam. Zira müzik evrenseldir, müzikte duyduklarını değil, dinlediğin ezgileri hissedersin.

0|0
    0|0
  • Var var hiç anlamam ama dinliyorum küfürleri anlıyorum ama :D Tupac zaten anadilim gibi konuşuyo baştan sona küfür :D

0|0
    0|0
  • sevmem ben.

0|0
    0|0
  • Ben de varım.Genelde söz dinlemiyorum melodi daha önemli bana göre :)

0|0
    0|0
  • Elbette var. Müzik evrenseldir. Kulağa ve kalbe hitap eder. Tıpkı elektrik aldığın biriyle konuşmadan bakışmak gibidir. Favorim Evanescence' den Before The Dawn.

0|0
    0|0
  • Anlamayanlar genelde dıptıs dıptıs dinliyor zaten. Müziği hisset.

0|0
    0|0
  • anlıyorum ve seviyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...