Profesyonel Fotoğraf Çekimi Öğrenmek İçin Tavsiyeleriniz?

Maksimum 1500 TL Civarında bir başlangıç seviyesi DSLR fotoğraf makinesi almayı düşünüyorum (Canon d600 d550 veya Nikon D3100 tarzı). Bu cihazlardan hangisini önerirsiniz. Ayrıca zamanla daha kaliteli çekimler yapabilmek ve internetteki sample photo'ların kalitesini yakalayabilmek için eğitimini almak şart mıdır? Ne kadar süre içerisinde kendimi geliştirmem mümkündür. Öneri olarak kursa gitmek veya internetten çalışmak gibi tavsiyeleriniz var mı?

0|0
1|6

En İyi Erkek Görüşü

• D600 üçü arasında en iyisi. Sadece makine almakla da yetmiyor, lens de çok önemli ve lensler de oldukça pahalı. Yani makinenin iki katı kadar lense para harcanması gerekebiliyor ya da daha fazlası. Kursa da gidebilirsin ama kurslar o kadar kaliteli olmuyor. Onun yerine internet ve kitaplar işini görür. Oldukça da fazla fotoğraf görüntüle.

0|0
    0|0
    • Teşekkürler. Kitap okuma alışkanlığım pek yok maalesef ama internette çok güzel videolar var makineyi de alınca belki pratik yapabilirim. 18-55 lensle birlikte satılıyor sanırım genelde d600'ler falan başlangıç için işimi görmez mi?

• Uzmanlaşmak söylendiği kadar kolay değil.

• en azından kendi beğeneceğim tarzda çekmek isterim maddi imkan da lazım daha iyi olabilmek için daha iyi lensler makineler falan :)

Kızlar Ne Diyor 1

• İnternetten araştır öğrenmek için baktın yararını görmüyorsun bir kursa falan gidersin. Ben okulda ders alıyorum da bir halt öğretmediler :D

0|0
    0|0
    • bizim okulda da vardı da fazla imkan yoktu :) nette çok kaynak var ama o tür gördüğüm gibi fotoğraflar yakalayabilir miyim bilmiyorum :)

• Okuldan ziyade klup tarzi yerler daha cok ogretiyor birde iyi cekim cok pratikle oluyor araba kullanmak gibi egitici bir noktaya kadar sana yararlı bir noktadan sonra seni sinirladigindan zarar olur bence

• evet en azından kendi kendimi pratikle geliştirebileceğim seviyeye ulaşmak istiyorum

Erkekler Ne Diyor 5

• Canon kalitelidir. Bir Fotoğrafın güzel çıkması aslında ışık sonra da poz verende biter. o programlara dünya kadar para harcarsın ama istediğini alamayabilirsin. işin gereğiyse o programları öğren derim. Photoscape aslında çoğu işi görüyor istediğinde. eeğer ki çirkin birini güzelleştirmek istiyorsan tabiki yetmeyecektir.

0|0
    0|0
    • Photoshop biliyorum zaten biraz ama anı yakalayabilmek güzel entsanteleneler doğal kareler yakalayabilmek istiyorum

• ama cep telefonundan daha kötü bir makineye 300 400 lira vereceğine o parayı bana verseydin bir kişiyi sevindirmiş olurdun en azından :):)

• Filmfabrikasi.com bu sitede fotoğraf ve kısafilmle ilgili teknik bilgi ve ilgili arkadaşlar bulabilir her türlü soruna anında yanıt bulabilirsin

0|0
    0|0
    • evet bu tür kaynaklara bakıyorum ama henüz makinem de yok :)

• başlangıç için biraz pahalı geldi açıkçası. yani yakın ve uzak mesafe çekimlerde çok daha iyi sonuçlar verirken 18 55 ler daha dijital makinelere yakın sonuçlar veriyor anladığım kadarıyla.

• Hayır sadece daha fazla zoom yapabilirsin ben genelde 14 mm kullanıyorum 18-55 mm yi bir kullan bence yetmediği yerde dediğim lensi veya sabit tele lens alırsın

• Kırkharamiler.com..
    bir göz at derım..

0|0
    0|0
    • güzel bir yere benziyor belki fiyat uygunsa bu tarz bir yer bakabilirim sosyal açıdan da iyi olur

• makinadan çok aslında objektif önemli aslında

0|0
    0|0
    • dünyanın parası :(

• başlangıçta öyle haklısın birde ilk alımdan sonraki 1yılda 70-300 lens edinmeye çalış

• uzak mesafe çekimleri için di mi

• İstanbuldaysan sirkecide hayyam pasaji var orada ikinci temiz body alabilirsin bence yeni baslıyorsan makineye cok para baglama hemen canon d500 550 isini gorur birax kapinca isi ondan sonra satar iyi bir makine alır dun bence

0|0
    0|0
    • ne kadar güvenilir ki ama onlar?

• 5000 çekimden sonra bitiyor mu yani :(

• Tam olarak değil ama 7000 7500 civarında artık sorun cikartmaya baslıyor yani resimlerde kalitesizlesme oluyor veya makine bozulma tapıyor 5000 den fazla alma demesinin sebebi seninde ortalama 2500 3500 çekeceginin varsayılmasi ondan 5000 üstü alma diyorum

Yükleniyor...